Is Egypt safe for female travelers?

آیا مصر برای مسافران زن امن است؟

در این مقاله قصد داریم تا خاطرات یک زن که به تازگی به مصر سفر کرده را با شما به اشتراگ بگذاریم.

مصر به دلایل خوبی در صدر فهرست سطل بسیاری از مسافران قرار دارد. با چنین تاریخ طولانی، مکان‌های باستانی نمادین، بوها، طعم‌ها و صداهای عجیب و غریب، درک دلیل آن آسان است.

با این حال، به دلیل نگرانی های ایمنی، بسیاری هرگز به اینجا نمی رسند. به هر حال، هر کسی که در کشورهای غربی زندگی می کند احتمالاً هشدارهای مکرر از طریق دولت و اخبار رسانه ها را دیده است.

وزارت امور خارجه آمریکا به مسافران هشدار می دهد که «به دلیل تروریسم در سفر به مصر تجدید نظر کنند». دولت کانادا به بازدیدکنندگان توصیه می‌کند «به دلیل وضعیت امنیتی غیرقابل پیش‌بینی و تهدید تروریسم، در مصر بسیار احتیاط کنند».

توصیه دولت استرالیا این است که “در کل نیاز خود را برای سفر به مصر تجدید نظر کنید.” و، دولت بریتانیا هشدار می دهد که “تروریست ها به احتمال زیاد سعی در انجام حملات در مصر دارند.”

با توجه به این که بسیاری از دولت ها به مسافران هشدار می دهند که نروند، من مطمئناً تردید مردم، به ویژه زنان، در مورد بازدید از مصر را درک می کنم – چه به صورت انفرادی یا به عنوان بخشی از یک تور گروهی در سراسر مصر.

قبل از رفتن به آنجا، من قطعاً درگیر چندین مورد “آیا مطمئن هستید که ایده خوبی است؟” به نظر می رسد. بیش از یک بار به من گفته شد که اجازه نخواهم داشت بدون همراه مرد راه بروم یا مطمئناً ربوده خواهم شد. (حتی بعد از اینکه سالم و سلامت برگشتم، افراد نزدیک من هنوز انتخاب من برای رفتن به تنهایی را زیر سوال بردند.)

در حالی که می‌دانستم این نگرانی‌ها اغراق‌آمیز هستند، اعتراف می‌کنم که وقتی به آنجا رسیدم کاملاً مطمئن نبودم که چه انتظاری داشته باشم. از این گذشته، با موهای بلوند و چشمان سبز، هیچ شانسی برای ترکیب شدن یا شبیه به یک محلی نداشتم.

اما من مردم مصر را خونگرم و پذیرا بودم. زنان در خیابان لبخندهای دوستانه ای ارائه کردند، و مردانی که با آنها تعامل داشتم، واقعاً می خواستند که من عاشق کشورشان شوم، بدون هیچ چیز.

اکنون که من به تنهایی به سراسر مصر سفر کرده ام، اینجا هستم تا آنچه را که آموخته ام با تمام زنان دیگر آنجا به اشتراک بگذارم.

در اینجا چیزی است که باید قبل از رفتن در مورد ایمنی زنان بدانید.

کسب اطلاعات بیشتر: ۴ کار برای انجام در تولوم، مکزیک

کلاهبرداری و دردسر

در حالی که توجه به این نکته مهم است که اکثر مصری هایی که من ملاقات کردم کاملاً خوش برخورد و مهربان بودند، مصر به دلیل کلاهبرداری های توریستی شهرت کمی دارد. برخی از رایج ترین مواردی که در مورد آنها شنیدم حول برخی از دیدنی های اصلی مانند اهرام متمرکز شده اند.

برای مثال، اغلب گزارش می‌شود که مردانی که در آنجا شتر سواری می‌کنند، ابتدا گردشگران را بر روی شترها سوار می‌کنند، و پس از شروع سواری، قیمت بسیار بالا را برای یک سواری کوتاه اعلام می‌کنند. یا فروشندگان کالایی را به عنوان «هدیه» به شما می‌دهند، اما وقتی شروع به دور شدن می‌کنید، شما را برای پرداخت نکردن آزار می‌دهند.

هرگز شتر سواری، تاکسی سواری یا هر کالایی را بدون توافق با قیمت قبول نکنید.

من خودم با چند کلاهبرداری و دردسر مواجه شدم و موضوع اصلی هر یک از آنها فشار بود. احساس فشار به هر چیزی به عنوان یک زن انفرادی می تواند یک تجربه دلهره آور باشد.

یکی از این موارد با یک راننده محلی بود. من او را استخدام کرده بودم تا زمانی که سایر روش‌های حمل و نقل کار نمی‌کردند، مرا به چند ایستگاه ببرد (در مورد موارد زیر).

تمام مدتی که با او گذراندم خوب بود. با این حال، با پایان یافتن روز، او شروع به فشار به من کرد تا بیشتر از آنچه قبلاً داشتم انعام بدهم و سپس در مورد گذاشتن نظر مثبت برای او بسیار اصرار داشت.

این نزدیک به یک ساعت ادامه داشت. صداش بلند شد و از اینکه من رعایت نمی کنم آشفته بود. او تا آنجا پیش رفت که مرا به لابی هتلم تعقیب کرد و همانجا نشست و منتظر ماند «تا زمانی که نظر او را بگذارم».

از آنجایی که یک مکان عمومی با چندین کارمند در اطراف بود، من دقیقاً احساس ناامنی نمی کردم. اما به عنوان یک زن انفرادی، هرگز با مردی که من را دنبال می کند مشکلی ندارم و در حالت آماده باش بودم.

خوب یا بد، من محکم تر روی موضع خود ایستادم و رعایت نکردم. او در نهایت بدون مشکل دیگری ترک کرد، اما مطمئن نیستم که در ابتدا این کار را با یک مرد انجام می داد.

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که کسی سعی دارد شما را تحت فشار قرار دهد تا به هر کاری بپردازید – خواه پرداخت پول یا انعام دادن یا رفتن به جایی که مایل نیستید – روی موضع خود بایستید. آرامش خود را حفظ کنید و در صورت لزوم از دیگران کمک بگیرید. شما کاملا حق دارید از هر چیزی که می دانید نادرست است یا نمی خواهید در آن شرکت کنید امتناع کنید.

دور زدن

اگر زنی هستید که به تنهایی به مصر سفر می‌کنید، ممکن است در مورد اینکه چگونه می‌توانید با خیال راحت به آنجا بروید، نگرانی دارید. و، متوجه می شوید: بیرون رفتن به تنهایی در وسایل حمل و نقل عمومی می تواند ترسناک باشد. در اینجا بهترین گزینه ها و نحوه استفاده ایمن از هر یک از آنها وجود دارد.

یکی از روش های ارزان و قابل اعتماد در قاهره، مترو است. زنان ممکن است بخواهند از کابین های مخصوص زنان استفاده کنند تا از توجه ناخواسته جلوگیری کنند. اینها معمولاً یا اتومبیل های اول و دوم یا اتومبیل های چهارم و پنجم هستند و با علائم روی پلت فرم نشان داده می شوند.

با این حال، با وجود آسان بودن مسیریابی، مترو در همه جاهایی که ممکن است به عنوان یک توریست نیاز داشته باشید، توقف نمی کند. به عنوان مثال، شما نمی توانید به تنهایی با مترو به اهرام یا فرودگاه بین المللی قاهره بروید. اینجاست که گزینه های دیگر وارد می شوند.

برخی از شهرها، مانند قاهره و اسکندریه، دارای برنامه های اشتراک گذاری سواری مانند Careem و Uber هستند. وقتی به تنهایی در اطراف مناظر شهر می گردید، متوجه می شوید این بهترین و ارزان ترین جایگزین است. من همچنین دوست دارم که آنها یک رکورد دیجیتال از هر راننده ای که من را سوار می کند ارائه می کنند، فقط در صورتی که مشکلی پیش بیاید.

اگر خارج از شهرهای بزرگتر هستید یا اگر زمان انتظار برای اشتراک گذاری مناسب نیست، تاکسی ها و رانندگان شخصی گزینه آسانی هستند. در بیشتر موارد، من متوجه می شوید که آنها قیمت مناسبی دارند، اما مطمئن شوید که قبل از ورود به آن، در مورد کرایه توافق کرده اید.

آزار جنسی در مصر

اگر چیزی مانند catcalling را تجربه می کنید، معمولاً بهترین کار را نادیده گرفتن، نادیده گرفتن، نادیده گرفتن است. آنها معمولاً زمانی که از گوش شما خارج می شوند تسلیم می شوند. اگر در یک محیط عمومی هستید، یا اگر احساس خطر می کنید، می توانید وارد مغازه شوید یا با یک «نه» بلند و قوی توجه خود را به وضعیت جلب کنید.

اگر اتفاق جدی مانند سرقت یا حمله رخ داد، بلافاصله آن را به پلیس گردشگری گزارش دهید. وظیفه آنها این است که مطمئن شوند گردشگران در مصر ایمن هستند و احتمال اینکه آنها انگلیسی صحبت کنند بسیار بیشتر از سایر افسران است. با شماره گیری 126 می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

توجه داشته باشید که پلیس نیز در بسیاری از جاذبه های گردشگری اصلی مانند اهرام مستقر است.

همچنین می توانید از میز هتل یا راننده خود کمک بگیرید. بیشتر مصری ها با کمال میل قدم برمی دارند.

نکاتی برای سفری امن تر داشتن

در اینجا نکات مهم برای زنانی که می خواهند به مصر سفر کنند آورده شده است:

1. از هنجارهای فرهنگی در مصر آگاه باشید. این احتمالاً تعجب آور نخواهد بود، اما باید در اینجا لباس محافظه کارانه بپوشید، حتی در تابستان گرم. به شلوارها و پیراهن های بلندی فکر کنید که خیلی آشکار نیستند. اگر شلوارهای شلوار چسبانتر بپوشم، آنها را با یک پیراهن گشاد ست می کنم که کمر و باسنم را بپوشاند. برای مکان های مذهبی خاص مانند مساجد روسری در دست داشته باشید. (تنها جایی که من شخصاً شلوار کوتاه یا تاپ می پوشم نزدیک استراحتگاه های ساحلی است.) حتی اگر زنان دیگری را ببینم که غیررسمی تر لباس می پوشند، من آن را به عنوان نشانه احترام به فرهنگ آنها می دانم که این کار را نکنند. و من فکر می کنم این به من به عنوان یک مسافر انفرادی خدمت خوبی کرده است.

2. با اعتماد به نفس راه بروید. اگر 100% اعتماد به نفس ندارید، توصیه من این است که کمی جعل کنید. چانه و چشمان خود را بالا نگه دارید. قبل از اینکه هتل یا خوابگاه خود را ترک کنید، بدانید مقصدتان کجاست. این کار با بارگیری نقشه های آفلاین یا خرید یک سیم کارت محلی آسان است. من یا Vodafone یا Etisalat را توصیه می کنم که می توان پس از ورود به فرودگاه قاهره خریداری کرد.

3. از نه گفتن نترسید. همچنین هرگز احساس نکنید که برای مودب بودن نیاز به توقف و صحبت دارید. مغازه داران، صاحبان رستوران ها و فروشندگان در مکان های توریستی اغلب برای جلب توجه شما رقابت می کنند. اگر به راه رفتن ادامه می دهید، یک «لا، شوکران» محکم اما مؤدبانه (نه، متشکرم) تنها چیزی است که باید بگویید.

4. مراقب کیف و دوربین های خود باشید. بیشتر دزدی های کوچک جرم فرصت است. کیف های متقاطع را انتخاب کنید که ربودن آن ها سخت تر است و دوربین خود را در اختیار کسی که به آن اعتماد ندارید ندهید تا آن را برگرداند. حتما بیمه مسافرتی هم بخرید.
5. از تظاهرات سیاسی اجتناب کنید. اینها سابقه خارج شدن از کنترل در مصر را دارند. وقتی من آنجا بودم اوضاع ساکت بود، اما اگر از اعتراض یا تظاهراتی شنیدید، خود را کنار بگذارید.

 

***
مصر می تواند یک مقصد کاملا امن برای مسافران زن انفرادی باشد. من نمی گویم هیچ چالش یا دردسری وجود نخواهد داشت – احتمالاً با چند مورد روبرو خواهید شد. اما من همچنین بر این باورم که فرهنگ مصری و به طور کلی مردان مصری را بسیار استقبال می کنید. آنها واقعاً می خواهند که شما کشورشان را دوست داشته باشید. اگر آماده بیایید و هوشیاری خود را در مورد خود حفظ کنید، من معتقدم که خواهید کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *