11 نکته آسان برای صرفه جویی در سفرهای بین المللی

سفر یک امر تجملی است. بسیاری از ما وقتی فرصت سفر به دست می‌آوریم آنقدر خوش شانس هستیم که بهترین چیز را برای خود می‌خواهیم. به هر حال، اگر عاقلانه سفر کنید و به بودجه خود پایبند باشید، فقط به این معنی است که می توانید بیشتر اوقات این کار را انجام دهید! اگر برخی از این نکات صرفه جویی را اجرا کنید، ممکن است سفرهای بین المللی بسیار مقرون به صرفه تر به نظر برسد!

مطالعه بیشتر: معرفی هتل انقلاب تهران و هزینه اقامت در هتل

1. در طول فصل “خاموش” بروید

هنگامی که در حال تحقیق در مورد یک مقصد هستید، اغلب توصیه هایی در مورد بهترین زمان برای بازدید از یک کشور خاص وجود دارد. این توصیه معمولاً بر اساس جزئیاتی مانند آب و هوای ایده آل و جشن های کلیدی است. با این حال، این “زمان ایده آل” همیشه گران ترین زمان برای بازدید است.

همه دوست دارند زمانی که هوا آفتابی است در مقابل فصل باران های موسمی به بالی بروند. یا در فصل شکوفه های گیلاس به ژاپن بروید. اما، اگر با رفتن در ماه‌های کمتر محبوب مشکلی ندارید، معمولاً مبلغ قابل توجهی را هم در بلیط هواپیما و هم در اقامت در هتل صرفه‌جویی می‌کنید.

(به هر حال، فصل باران های موسمی بالی معمولاً به معنای بارش باران برای مدت بسیار کوتاهی است. و ژاپن چیزهای بیشتری غیر از شکوفه های گیلاس خود برای ارائه دارد. سازش چندان بدی نیست!)

2. با کسی سفر کنید

ما در تشویق سفرهای انفرادی بسیار مهم هستیم – این سفرها ارزشمند و راهی عالی برای ارتباط با خودتان هستند. اما، اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، سفر با کسی راهی برای رفتن است. وقتی شریک سفر دارید، می توانید غذا، محل اقامت، مقداری حمل و نقل و موارد دیگر را تقسیم کنید.

3. Extended Layovers را در نظر بگیرید

هنگامی که بلیط هواپیما خود را خریداری می کنید، متوجه خواهید شد که پروازهای مستقیم معمولاً گران تر هستند. هر چه تعداد توقف ها بیشتر باشد و مدت زمان استراحت طولانی تر باشد، پرواز شما ارزان تر است. اگر استراحت شما فقط چند ساعت طول بکشد، معمولاً در فرودگاه به دام می افتید، زیرا خروج از آن کار بسیار سختی است. اما، اگر پروازی را ببینید که چند ساعت یا چند روز در آن توقف دارد، اساساً دو تعطیلات را در یک می‌گیرید.

برای مثال، ممکن است در راه اروپا باشید و 26 ساعت در ایسلند بمانید. اگر به دنبال ماجراجویی هستید، یک توقف طولانی مدت می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و تجربه ای اضافی به شما بدهد.

4. یک کارت اعتباری بدون کارمزد تراکنش خارجی دریافت کنید

در طول سفر بین المللی خود، احتمالاً از کارت اعتباری خود استفاده خواهید کرد. بسیاری از کارت‌ها ۲ تا ۳ درصد اضافه‌هزینه اضافی برای تراکنش‌های خارجی دارند که می‌تواند در طول سفر اضافه شود.

ابتدا کمی تحقیق کنید تا متوجه شوید کارت شما این هزینه ها را دارد یا خیر. اگر این کار را انجام دادند، به رقیبی با کارت بدون کارمزد تراکنش خارجی روی بیاورید. شما همیشه می توانید هنگام بازگشت کارت را باطل کنید، اما می تواند در طول سفر باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما شود.

5. در هزینه های چمدان صرفه جویی کنید

سعی کنید از هزینه‌های چمدان، مانند هزینه‌های بارگیری شده یا اضافه وزن اجتناب کنید. اگر می توانید این کار را انجام دهید، فقط یک دستمال همراه خود داشته باشید. استفاده از یک کیف دستی نرم را در نظر بگیرید که راحت‌تر در سطل‌های بالای سر قرار می‌گیرد. فراموش نکنید که در سفر نیز می توانید لباس های خود را بشویید. وقت گذاشتن برای شستن لباس‌ها در سفر به شما این امکان را می‌دهد که لباس‌های کمتری بسته بندی کنید.

اگر ترجیح می دهید یک چمدان چک شده به همراه داشته باشید، قبل از عزیمت به فرودگاه آن را وزن کنید. بیشتر خطوط هوایی برای چمدان‌هایی که سنگین‌تر از مقدار مجاز است، هزینه‌های قابل توجهی دریافت می‌کنند.

6. یک بطری آب قابل پر کردن را بسته بندی کنید

این یک قانون ساده اما اساسی برای سفرهای بین المللی است. هنگامی که در حال سفر هستید، قیمت آب بطری اغلب پوچ است، اما شما به آن نیاز دارید، بنابراین در نهایت پرداخت می کنید. از فرودگاه گرفته تا نقاط توریستی، خوشحال خواهید شد که هر بار که به مقداری آب نیاز دارید، پنج تا ده دلار خرج نمی کنید. و در حالی که در آن هستید…

7. بسته بندی تنقلات

مانند آب بطری شده، فرودگاه ها قیمت های مضحکی را برای غذا در نظر می گیرند. اگر می‌دانید که استراحت دارید، میان‌وعده‌های مناسب فرودگاه را برای خود بچینید. این میان وعده‌ها احتمالاً در مقطعی از تعطیلات، زمانی که عجله دارید اما احساس گرسنگی می‌کنید، مفید خواهند بود.

8. از وای فای رایگان استفاده کنید

اگر مطمئن هستید که می‌توانید بدون داده به آنجا بروید، از خرید یک طرح تلفن بین‌المللی صرفنظر کنید. در عوض، از برنامه‌هایی مانند Whatsapp و Skype برای ارتباط با شریک سفر خود یا افرادی که در خانه هستند استفاده کنید. هر بار که نیاز به استفاده از تلفن خود دارید، یک فروشگاه یا کافه با اتصال وای فای رایگان پیدا کنید.

توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کشور و منطقه مقصد شما نقاط وای فای رایگان زیادی دارد یا خیر، تحقیق کنید.

9. به دنبال مکان های غذاخوری غیر توریستی باشید

یک دقیقه به شهر خود فکر کنید. به احتمال زیاد، مناطق “تله های توریستی” رستوران های متوسط ​​را می شناسید که قیمت های مضحکی دارند. معمولاً نزدیک‌ترین رستوران‌ها به جاذبه‌های گردشگری اصلی است که مردم محلی به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب می‌کنند.

هرگز لقمه ای برای خوردن در اطراف تجربیات محبوب توریستی نخورید. اغلب، رستوران‌های معتبر و عالی زیادی در چند بلوک دورتر وجود دارند که با نصف هزینه، تجربه بهتری را ارائه می‌دهند. آنها برای ماندن در تجارت به غذای عالی متکی هستند، نه به مکان.

قبل از سفر تحقیقات خود را انجام دهید. سعی کنید از مکان های توریستی دوری کنید، به جای آن فروشگاه های کوچک مستقلی را پیدا کنید که مردم محلی در آن غذا می خورند.

10. هرگز در فرودگاه ارز نخرید

وقتی صحبت از سفرهای بین المللی به میان می آید، پول نقد پادشاه است. زمانی در طول سفر به پول نقد نیاز خواهید داشت. صرف نظر از خوردن در گاری خیابانی، خرید سوغاتی در بازار یا انعام به فروشنده، پول نقد ضروری است.

همیشه از قبل برنامه ریزی کنید و پول نقد خود را از بانک دریافت کنید. اگر وقت رفتن به بانک را نداشتید، هرگز در فرودگاه ارز نخرید. دفاتر مبادله ارز در فرودگاه ها اغلب برای تراکنش های کوچک بین 8 تا 20 درصد کارمزد دریافت می کنند! در عوض، رفتن به دستگاه خودپرداز در مقصد خود را انتخاب کنید. ممکن است هزینه اضافی بانکی از شما دریافت شود، اما این مبلغ به میزان قابل توجهی کمتر از هزینه مبادله ارز فرودگاهی خواهد بود!

نکته پاداش: اگر با کارت پرداخت می‌کنید، در صورت وجود گزینه در دستگاه نقدی، همیشه به ارز محلی پرداخت کنید. به این ترتیب یک بار در صرافی هزینه می کنید نه دو بار.

11. از هتل های زنجیره ای اجتناب کنید

اگر می خواهید از پرداخت هزینه های گزاف هتل خودداری کنید، رزرو با یک هتل مستقل یا یک تختخواب و صبحانه در یک هتل زنجیره ای بزرگ را در نظر بگیرید. این اقامتگاه‌های کوچک‌تر اغلب تا 30 درصد ارزان‌تر هستند و همچنان تجربه‌ای استثنایی برای مهمانان فراهم می‌کنند.

اگر این کار را درست انجام دهید، سفرهای بین‌المللی لازم نیست پول را خراب کنند. فقط چند تصمیم هوشمندانه می تواند صدها یا هزاران دلار در سفر بعدی شما صرفه جویی کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *