بهترین حرکات ورزشی برای لاغری شکم

ورزش برای لاغری شکم می‌تواند خیلی سریع شما را از شر چربی‌های اضافی شکم خلاص کرده و اعتماد به نفس شما را بالا ببرد. مطمئناً همه دوست دارند که شکمی صاف و تخت داشته باشند و به دنبال از بین بردن چربی‌های شکم هستند. ازبین‌ بردن چربی از اطراف شکم یک هدف رایج برای تناسب‌ اندام است. مجموعه‌ای از تمرینات و تغییرات سبک زندگی می‌تواند به افراد در دستیابی به این امر کمک کند.

تولیدکنندگان بسیاری از قرص‌ها، نوشیدنی‌ها و مکمل‌های تخصصی ادعا می‌کنند که محصولات آن‌ها می‌تواند منجر به کاهش وزن سریع، ازبین‌ بردن چربی معده یا هر دو شود. با این‌ حال، شواهد علمی برای تأیید ایمن یا مؤثر بودن این محصولات وجود ندارد؛ اما در مقابل، فرد می‌تواند با روش‌های طبیعی اثبات شده، از جمله تغییر رژیم غذایی و انجام انواع خاصی از ورزش، وزن کم کند و چربی را کاهش دهد. داشتن رژیم غذایی در کنار حرکات ورزشی می‌تواند شما را برای داشتن اندام ایده‌ال کمک کند. اگر شاغل هستید و به دلیل مشغله کاری نمی‌توانید به باشگاه بروید، با ما همراه باشید تا انواع ورزش برای لاغری شکم را به شما آموزش دهیم.

بهترین حرکات ورزشی برای لاغری شکم

اگر می‌خواهید خود را برای یک مهمانی آماده کنید ولی به دلیل چربی شکم نمی‌توانید لباس مورد علاقه‌تان را بپوشید، می‌توانید با چند حرکات ورزشی ساده در کنار رژیم غذایی مناسب، چربی‌های شکم خود را آب کرده و به اندام ایده‌آل برسید.

لمس پاشنه

لمس پاشنه یکی از بهترین انواع ورزش‌ برای لاغری شکم است. انجام صحیح این حرکات به این صورت است:

 • ابتدا روی زمین دراز کشیده و زانو خود را خم کرده تا پاشنه پا نزدیک باسن قرار بگیرد.
 • بدون اینکه کمر خود را تکان دهید، سر و شانه خود را از زمین بلند کرده و به سمت چپ و راست خم کنید. توجه داشته باشید که کمر باید کاملاً به زمین چسبیده باشد.
 • اگر تازه‌کار نیستید، می‌توانید این حرکت را در دو‌ ست پانزده‌تایی انجام دهید.

حرکت چرخش روسی

این حرکت ورزشی در عین سادگی، تأثیر فوق‌العاده‌ای در چربی‌سوزی شکم دارد. نحوه صحیح این حرکت به این صورت است:

 • ابتدا روی زمین نشسته و زانوهای خود را خم کنید.
 • سپس دست‌های خود را جلوی قفسه سینه قرار دهید و کف دست تا آرنج را به هم بچسبانید.
 • سپس با حفظ این حالت، به سمت چپ و راست بچرخید. شما می‌توانید برای اثربخشی بیشتر، این حرکت را در دو ست پانزده‌تایی انجام دهید.

حرکت زیر شکم پا صاف

 • ابتدا روی زمین دراز کشیده و بالاتنه خود را به سمت عقب متمایل کنید.
 • در حالی که کف دست‌ها روی زمین قرار دارد، پاهای خود را از زمین بلند کرده و کمی بالا بیاورید.
 • سپس پاهای خود را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. توجه داشته باشید برای اثربخشی بیشتر، دم و بازدم را فراموش نکنید. شما می‌توانید این حرکت را در سه ست دوازده‌تایی انجام دهید.

پاشنه بالا

پاشنه بالا یکی دیگر از حرکات ورزش برای لاغری شکم است. شما با انجام این حرکت در خانه می‌توانید چربی‌های شکم خود را آب کنید.

 • ابتدا روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را به سمت سقف بلند کنید. توجه داشته باشید که پاهای‌تان باید کاملاً صاف باشند.
 • سپس بدون اینکه شانه‌های خود را بلند کنید، به پاهای خود فشار آورده و کمر خود را از زمین بلند نمایید. توجه داشته باشید که دست‌های شما باید صاف در کنار بدن شما قرار بگیرند.

حرکت کرانچ معکوس

 • به حالت دراز و نشست روی زمین دراز کشیده و پاهای خود را خم کنید.
 • دست‌های خود را زیر سرتان قرار دهید.
 • سپس پاهای خود را به سمت شکم خم کرده و هم‌زمان شانه و سرخود را به سمت پاها خم کنید و دوباره به حالت قبل برگردید. این حرکت را در دو ست پانزده‌تایی انجام دهید.

ورزش برای لاغری شکم با توپ

برای انجام این ورزش برای لاغری شکم، به توپ نیاز دارید. البته منظور توپ فوتبال نیست، بلکه توپ‌های پیلاتس است که برای ورزش طراحی شده‌اند. توجه داشته باشید برای اینکه از سایز توپ مطمئن باشید، باید زمانی که روی توپ می‌نشینید، زاویه بین ران و ساق پا نود درجه باشد.

 • ابتدا روی شکم دراز بکشید. درحالی‌که کف دست‌های‌تان روی زمین است بالاتنه خود را بلند کرده و پاهای خود را روی توپ قرار دهید.
 • سعی کنید در این وضعیت، تعادل خود را حفظ کنید. انجام این حرکت به چربی‌ سوزی شکم کمک می‌کند.

رژیم غذایی در کنار ورزش برای لاغری شکم

ورزش برای لاغری شکم بدون داشتن رژیم غذایی هیچ تأثیری ندارد. شما تنها با ورزش‌ کردن و بدون برنامه غذایی مناسب، نمی‌توانید به اندام ایده‌آل برسید. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم به مرکز دکتر سلامت مراجعه کرده تا با توجه‌ به شرایط‌تان، بهترین رژیم غذایی را به شما ارائه دهند. مرکز دکتر سلامت با داشتن کادری متخصص و آگاهی از به‌ روزترین روش‌های لاغری دنیا، آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت هستند. همچنین شما می‌توانید علاوه بر مراجعه حضوری، از خدمات غیرحضوری این مرکز نیز بهره‌مند شوید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *