Sweden

تحصیل در سوئد را با ما تجربه کنید: موسسه بین المللی راد

سوئد از کشور های مهم در حوزه ی دیسکاندیناوی است و چهارمین کشور بزرگ جهان شناخته می شود. تحصیل در سوئد آرزوی افراد زیادی است و به همین دلیل افرادی که دارای شرایط مهاجرت به این کشور هستند برای ادامه ی تحصیل در سوئد اقدام می نمایند. زبان رسمی کشور سوئد، سوئدی بوده و مردمان سوئد معمولا مسلط به زبان انگلیسی نیز می باشند که شرایط را برای مهاجرین آسان تر نموده است. افراد به منظور بهره مندی از شرایط تحصیلی بهتر، سوئد را برای تحصیل انتخاب می کنند. شرایط بسیاری از کشور ها مطابق با خواسته ی افراد بوده و به همین دلیل افراد زیادی برای بهره مندی از شرایط تحصیل، شرایط زندگی و شرایط اری بهتر اقدام به مهاجرت می نمایند. یکی از راه های مهاجرت ، مهاجرت از طریق تحصیل بوده و افرادی که پس از تحصیل می خواهند در سوئد کا ر کنند، اقدام به اخذ ویزای کاری نموده و در این کشور می مانند.

موسسه بین المللی راد در زمینه ی اخذ ویزا و مهاجرت از طریق تحصیل و شیوه های دیگر ، مشاوره های لازم را به شما ارائه می کند. این مجموعه با توجه به شرایط فرد متقاضی ، شیوه های دریافت ویزا و پذیرش کشور مورد نظر را بررسی نموده و با تجربه ی بالایی که در این زمینه دارد ، بهترین راه را به شما نشان خواهد داد.

تحصیل در سوئد

شرایط تحصیل در سوئد

برای تحصیل در سوئد ، دانشگاه ها در این کشور همانند کشور ایران در سال دو بار ثبت نام را انجام می دهند. سطح کیفیت زندگی در سوئد بالا بوده و به همین جهت افراد زیادی در صدد مهاجرت برای تحصیل در سوئد می باشند. برای تحصیل در دانشگاه های سوئد برای مقطع کارشناسی لازم به تحصیل در حدود 3 سال ، برای مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و برای دکتری در حدود4 سال می باشد. در سیستم آموزشی سوئد هر یک از مباحث در طول یک ترم ارائه می شود ولی در کشور ما چندین مبحث با هم آموزش داده می شود. بنابراین مباحث ارائه شده در تحصیل در سوئد، به صورتی است که در هر دوره یک درس ارائه می شود.

اخذ ویزا برای تحصیل در سوئد

برای تحصیل در سوئد در ابتدا نیاز به اخذ ویزا بوده و در صورتی که فرد پس از تحقیق و در نظر گرفتن شرایط خود و شرایط کشور مقصد ، اقدام به اخذ ویزا می نماید.  ویزایی که برای تحصیل در سوئد گرفته می شود ، شامل دو نوع می باشد که یکی برای ویزای تحصیلی بالای 6 ماه می باشد و دیگری به منظور تحصیل زیر 3 ماه است. بنابراین افراد با توجه بودجه و شرایطی که می خواهند داشته باشند ، اقدام به اخذ ویزا می نمایند. برای اخذ ویزا نیاز به مدارکی است که باید به آن توجه داشته باشید. در ادامه به مراحل مهم برای اخذ ویزای تحصیل در سوئد می پردازیم:

 • پذیرش از یک دانشگاه معتبر
 • ثابت کردن تمکن مالی هزینه برای سال اول تحصیل
 • ارائه ی مدارک لازم
 • پرداخت هزینه‌ ی یکسال تحصیلی
 • دریافت بیمه جامع سلامت برای اقامت کمتر از 1 سال

مزایای تحصیل در سوئد

سوئد یکی از کشور هایی است که مهاجر پذیر بوده و سالانه افراد زیادی برای زندگی یا تحصیل به این کشور مهاجرت می نمایند. مهاجرت افراد به سوئد به دلیل مزایای این کشور بوده و با مهاجرت شرایط بهتری را برای خود ایجاد می کنند. در ادامه برخی از مزایای تحصیل در سوئد شرح می دهیم:

 • داشتن همراه

افرادی که در کشور سوئد اقدام به تحصیل می نمایند، می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه ببرند. همراهان فرد متقاضی می توانند زندگی عادی را در این کشور داشته باشند و به فعالیت بپردازند که بسیار مهم می باشد. همسر فرد می تواند به کار تمام وقت بپردازد و کودکان می توانند به مدرسه بروند.

 • بازار کار مناسب

دانشجویانی که در سوئد به تحصیل می پردازند می توانند در کنار تحصیل به کار بپردازند و در ساعاتی از روز کار کرده و هزینه ی زندگی را تامین کنند.

 • امنیت اجتماعی بالا

سوئد یک کشور عالی از نظر امنیت اجتماعی می باشد. بنابراین شرایط زندگی در سوئد بسیار مناسب از نظر امنیت می باشد. بانک های سوئد بسیار مطمئن بوده و قوی ترین امنیت را دارد.

 • اقامت پس از تحصیل در سوئد

افراد با تحصیل در سوئد ، می توانند شرایطی را به دست آورند که بعد از تحصیل اقدام به اقامت نمایند. بنابراین پس از تحصیل در سوئد ، افراد می توانند در جهت دریافت اقامت کاری اقدام کنند.

 • تحصیل رایگان

همراهان فرد متقاضی که شامل کودکان او نیز می شوند می توانند به عنوان همراه با فرد متقاضی به کشور سوئد مهاجرت کرده و از تحصیل رایگان برخوردار شود. این کشور دارای مدارس ایرانی است و تحصیل کودکان به آسانی امکان پذیر است.

 • بورسیه تحصیل در سوئد

سوئد هزینه های زیادی را برای بورسیه و کمک هزینه برای محصلان ارائه می کند. بنابراین متقاضیان می توانند از بورسیه تحصیل استفاده کنند.

 • سیستم آموزشی سوئد

سوئد یکی از بهترین سیستم آموزشی را داشته و از نظرنظام آموزشی رتبه ی بالا را در سطح جهان دارد. سن تحصیل برای تحصیل در سوئد ، از سن 7 سالگی شروع شده و تا 19 سالگی ادامه دارد. بعد از گذراندن مدرسه ، فرد می تواند برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه تصمیم گیری کند.

 • هزینه ی تحصیل در سوئد

در بخش دانشگاه های سوئد ، سیستم آموزشی در نظر گرفته شده بسیار هوشمندانه و در جهت رشد مهارت های فردی است و همین موجب شده افراد زیادی علاقه مند به تحصیل در سوئد باشند. واحد پول سوئد ، کرون است. هزینه ی تحصیل در سوئد با توجه به مکان تحصیل می تواند متفاوت باشد. همچنین هزینه ی تحصیل در سوئد در رشته های مختلف ، متفاوت می باشد.

تحصیل در مدارس سوئد

افرادی که به سوئد مهاجرت می نمایند، فرزندان خود را به مدارس می فرستند. با توجه به این که در کشور هایی که دارای سفارت در کشورمان هستند، مدارس ایرانی وجود دارد، در کشور سوئد مدرسه ی ایرانی وجود داشته و کودکان می توانند در مدارس ایرانی به تحصیل بپردازند. مدارس سوئد در مقطع پیش دبستانی یکسال بوده و پس از آن در سن7 سالگی دوره ی ابتدایی آغاز می گردد. سیستم آموزش یکپارچه و با کیفیت در مدارس سوئد موجب شده ، کودکان از تحصیلی بسیار خوب و مفید بهره مند شوند.

logo.png

شرایط سنی اخذ ویزا برای تحصیل در سوئد

یکی از موارد مهمی که به منظور تحصیل در سوئد باید به آن توجه داشته باشید، شرایط سنی است. این شرایط سنی که گفته می شود برای پذیرش نمی باشد و برای اخذ بورسیه تحصیلی و اخذ ویزا است. برای مقاطع کارشناسی سن 23 سال و برای مقطع کارشناسی ارشد سن 28 سال در نظر گرفته شده است. البته افراد می توانند در سنین دیگر نیز پذیرش شوند اما شانس آن ها کمتر خواهد شد. بناباین برای تحصیل در سوئد سن خاصی مشخص نشده است و برای دریافت ویزا نیاز بهتر است که شریط سنی را داشته باشید.

موسسه بین المللی راد با دانش و اطلاعات بالا در حوزه ی مهاجرت و شیوه های دریافت ویزا و اخذ اقامت ، بهترین راهنما برای شما خواهد بود. برای ارتباط با مشاورین ما در این مرکز معتبر و با سابقه ، با تلفن های داخل سایت موسسه بین المللی راد تماس حاصل فرمایید.

https://digivisa.ir

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *