چگونه از فناوری برای تشکر کردن استفاده کنیم

بخش مورد علاقه من از برنامه امشب میزبان بخش تشکر هفتگی جیمی فالون است. او یک خودکار برمی‌دارد، یک کارت را باز می‌کند و برای افراد عمومی و فعالیت‌های تصادفی مانند hayrides و تماس‌های زوم پیام می‌نویسد. او همچنین از اشیایی مانند شیر آووکادو، آبجو با طعم کدو تنبل، و تومز تشکر می‌کند: «از اینکه گچ پیاده‌رو هستید که به مدرسه پزشکی رفتید متشکرم.»

من نیز مانند فالون، سال‌ها یادداشت‌های سپاسگزاری نوشته‌ام – منهای نورهای روشن استودیو و موسیقی پس‌زمینه‌ی احساسی – اما همه با دست‌نویس راحت نیستند. خوشبختانه، راه‌حل‌های زیادی وجود دارد که روش‌های مبتنی بر کاغذ را با فناوری ادغام می‌کنند تا از دیگران قدردانی کنند. کارشناسانی که با آنها مشورت کردم بر روی یک نکته اساسی توافق داشتند: این احساسات باید واقعی باشد، مهم نیست چه شکلی را انتخاب می کنید. در اینجا استراتژی ها و پیشنهادات آنها برای نشان دادن قدردانی با استفاده از ابزارهای دیجیتال، سیستم های قدیمی و، خوب، قلب شما آمده است.

مطالعه بیشتر: مبل کلاسیک بخریم یا راحتی ؟

فواید شکرگزاری را بشناسید

بر اساس مطالعه ای که در کتابخانه ملی پزشکی منتشر شده است، مردم تأثیر مثبت ابراز قدردانی را دست کم می گیرند. در حالی که شخص دریافت کننده تشکر بدون شک از این حرکت قدردانی می کند، در مورد کسی که قدردانی می کند چطور؟

مطالعات، از جمله یکی از انجمن روان‌شناسی آمریکا، نشان می‌دهد که ابراز قدردانی از دیگران فواید روحی و جسمی دارد. این مزایا شامل بهبود سلامت روان، خستگی کمتر و خواب بهتر است.

سوفیا گودکین، روانشناس سلامت، مربی شادی و شفا و نویسنده ژورنال سپاسگزاری 5 دقیقه ای، می گوید: «کسی که شکرگزاری را تمرین می کند، به ویژه در طول زمان، می تواند انتظار داشته باشد که مجموعه ای از مزایای روانی را تجربه کند. «قدردانی می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتر و شادی بیشتری را در زمان‌های چالش‌برانگیز و پر استرس ایجاد کند.»

خلاق بودن

یک یادداشت فیزیکی، یک متن یا یک ایمیل می تواند قدردانی شما را بیان کند، اما خارج از جعبه یادداشت تشکر فکر کنید. در طول جستجوی کار بعد از کالج، برای هر مدیر منابع انسانی که با من مصاحبه می‌کرد، یک جعبه سفید انداختم. داخل یک بادکنک لاتکس بود که با یک یادداشت دست‌نویس که روی آن نوشته شده بود، با امضای من در زیر، «متشکرم از وقتی که گذاشتید» به بیرون شناور بود. من مطمئن نیستم که به چه فکر می‌کردم – یا چرا برای mylar به کار نیفتادم – غیر از اینکه می‌خواستم منحصربه‌فرد باشم. می خواستم برجسته باشم. میخواستم استخدام بشم من در هر سه نقطه امتیاز را از دست دادم. در اینجا چند گزینه بهتر وجود دارد.

ثبت تشکر شما

یک ویدیوی 30 ثانیه ای (یا کمتر) که در تلفن هوشمند خود می سازید بهتر از عدم پیام است. در حین ضبط، به جای ارسال یک تشکر عمومی، هدیه را ذکر کنید، یا حتی بهتر است، آن را نگه دارید یا در حین ضبط از آن استفاده کنید.

دایان گوتسمن، کارشناس آداب معاشرت بین‌المللی، نویسنده و بنیانگذار مدرسه پروتکل تگزاس، می‌گوید: «ما چیزها را بدیهی می‌دانیم، و بنابراین شروع به رد کردن مراحل می‌کنیم. ما از آنها تشکر می‌کنیم، اما می‌خواهیم آن را سریع انجام دهیم، بنابراین به هدیه اشاره نمی‌کنیم.» در عوض، او پیشنهاد می‌کند بنویسید: «از سرخ‌کن هوا متشکرم. وقتی به آپارتمان جدیدم نقل مکان می کنم، نمی توانم صبر کنم تا از آن استفاده کنم.» اگر کسی به شما پول نقد می دهد، پیشنهاد می کند از آنها به خاطر سخاوتشان تشکر کنید و به آنها بگویید که از این پول به خوبی استفاده خواهید کرد. نتیجه نهایی: به شخص بگویید که چگونه از هدیه او استفاده می کنید.

مطالعه بیشتر: راه های تقویت عزت نفس

شرکت هایی مانند Animoto، WeVideo و Kapwing الگوها و دستورالعمل های گام به گام را برای بهبود ویدیوی شما ارائه می دهند. برخی نسخه رایگان ارائه می دهند، اما لوگوی آنها در نسخه نهایی ظاهر می شود مگر اینکه کمتر از پنج دقیقه باشد.

اگر جلوی دوربین ناراحت هستید، اجازه دهید شخص دیگری صحبت کند. سرویس‌های آنلاین مانند Cameo و memmo پیام‌های ویدیویی شخصی‌سازی شده را از بازیگران مشهور و مبهم، کمدین‌ها، ورزشکاران و ستاره‌های یوتیوب ارائه می‌دهند. شما جزئیات را ارائه می دهید، و آنها تبریک را ایجاد می کنند.

دیجیتال را با سنتی ترکیب کنید

یک یادداشت می تواند تأثیر بگذارد. کارت ها و عکس های متعدد می توانند تاثیرگذار باشند. Boombox عناصر فیزیکی ابراز قدردانی را با سهولت دیجیتالی ایجاد یک یادداشت ترکیب می کند. پس از اینکه مشتری آدرس های ایمیل را برای شرکت کنندگان ارائه کرد، شرکت درخواستی برای پیام ها و تصاویر ارسال می کند. ظرف چهار هفته، گیرنده جعبه ای پر از کارت و عکس دریافت می کند. این سرویس برای تشکر گروهی از اعضای خانواده به والدین یا دانش آموزان دبیرستانی که از معلم قبل از فارغ التحصیلی تشکر می کنند ایده آل است. آنها همچنین نسخه دیجیتالی را با حداکثر 50 کارت دیجیتالی که برای مشتریان طراحی می کنند ارائه می دهند.

هنگام ایجاد پیام خود، از آسیب پذیر بودن نترسید. این یک راه عالی برای اتصال فرستنده و گیرنده است. نانسی دیویس خو، نویسنده کتاب The Thank-You Project: Cultivating Gratitude One Letter at the Time، می گوید: «شاید افرادی وجود داشته باشند که تأثیر مثبتی بر زندگی شما داشته اند، و شما دو سال است که آنها را ندیده اید. “تصور کنید که آن شخص چه چیزی را از پیام تشکر شما دریافت می کند.”

همچنین به جزئیات آن توجه کنید. هنگامی که می خواهید تأثیر خوبی بگذارید یا با یک مشتری جدید رابطه برقرار کنید، جزئیات مهم هستند. گوتسمن می‌گوید: «اسم من دایان است، و حتی افرادی که مدتی است می‌شناسم برایم یادداشت می‌فرستند و مرا دایانا می‌خوانند. این یک سد راه است.»

یک اسکرپ بوک ایجاد کنید

دوستی تعریف میکرد که بعد از عروسی برادرزاده‌ام چهار سال پیش، همسر جدیدش عکس‌هایی از این مراسم جمع‌آوری کرد و یک کتاب‌ تهیه کرد تا از والدین، والدین و پدربزرگ و مادربزرگش تشکر کند. و برای ساختن یک دفترچه خاطره انگیز به مهارت های طراحی گرافیکی نیاز ندارید. شرکت‌هایی مانند Snapfish، Mixbook و Pinhole Press با ارائه الگوهای طرح‌بندی عکس، این فرآیند را ساده می‌کنند. Groovebook کتابی با جلد نرم با حداکثر 100 عکس 4 در 6 با لبه سوراخ دار برای اشتراک گذاری تصاویر ارائه می دهد.

شما همچنین می توانید یک کتاب حافظه دیجیتال از طریق 1stFlip و Memletz ایجاد کنید. خدمات آن‌ها شامل قالب‌ها، موسیقی و پس‌زمینه است که به شما کمک می‌کند عکس‌ها را در یک آلبوم آنلاین جمع‌آوری و برچسب‌گذاری کنید.

یک تشکر چاپی معنادار نیست

وقتی دیویس خو پروژه قدردانی خود را آغاز کرد، هر نامه را تایپ کرد و با دست امضا کرد. پس از آن، او آنها را چاپ کرد و در یک کتاب صحافی کرد. او می‌گوید: «شما نسخه‌هایی از تمام نامه‌هایی را که می‌نویسید ذخیره می‌کنید، زیرا در پایان، فهرستی از تمام افرادی دارید که به شما کمک کرده‌اند. “وقتی احساس ضعف می کنید، می توانید به آنها نگاه کنید و متوجه شوید که تنها نیستید.”

کارت‌های الکترونیکی سال‌هاست که محبوب بوده‌اند، اما همچنان می‌توانید از فناوری برای ارسال کارت‌های کاغذی بدون خروج از خانه یا محل کار خود استفاده کنید. تابستان گذشته، Hallmark Cards سرویس Sign & Send خود را معرفی کرد. مشتریان یک کارت را به صورت آنلاین انتخاب می کنند، پیامی را روی یک کاغذ می نویسند، با تلفن خود عکس می گیرند و آن را در وب سایت آپلود می کنند. شما آدرس گیرنده را ارائه می دهید و Hallmark مهر و کارت را بدون هزینه اضافی ارسال می کند.

برای سپاسگزاری تاریخ انقضا وجود ندارد

وقتی برای ارسال تشکر زیاد منتظر ماندید اما همچنان می خواهید چه کار می کنید؟ گوتسمن می‌گوید: «فقط بدانید که دیر آمدید. «بگویید، من به خاطر تاخیرم از شما عذرخواهی می کنم، اما احساسات صادقانه هستند.»

دیویس خو موافق است: «برای درست کردن و ابراز قدردانی هرگز دیر نیست. می‌توانید با گفتن این جمله، «بسیار متاسفم که این همه طول کشید، به راحتی با آن کنار بیایید، و این نشان‌دهنده این نیست که چقدر برای هدیه ارزش قائل بودم.»

مهم نیست که چگونه از کسی تشکر می کنید، به خاطر داشته باشید که این فکر و تلاش است که اهمیت دارد. گودکین می گوید: «این چیزهای ساده هستند که قوی ترین تأثیر را دارند. خوشبختانه، با انتخاب های مختلف موجود، به راحتی می توانید قدردانی خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید. بهتر از همه، برخلاف یادداشت های تشکر جیمی فالون، هیچ مخاطب زنده ای لازم نیست.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *