Polio: What parents need to know now

فلج اطفال: آنچه والدین اکنون باید بدانند

اگر اطلاعات زیادی در مورد فلج اطفال ندارید، قابل درک است. به لطف واکسیناسیون، از سال 1979 هیچ موردی از عفونت فلج اطفال وحشی که منشا آن در ایالات متحده باشد، وجود نداشته است.

متأسفانه، این بدان معنا نیست که فلج اطفال در ایالات متحده وجود ندارد. مسافران کشورهای دیگر می توانند آن را وارد کنند – یا ویروس فلج اطفال وحشی یا ویروس “مشتق شده از واکسن”. اخیراً اخباری در مورد موارد فلج اطفال می شنویم که اکثراً فلج اطفال از واکسن گرفته شده است و منشا آن بیشتر کشورهای دیگر است، اما داده های فاضلاب نشان می دهد که ویروس فلج اطفال در برخی مناطق در حال گسترش است. در اینجا چیزی است که والدین باید بدانند.

مطالعه بیشتر: ورزش های سکته مغزی

ویروس فلج اطفال مشتق از واکسن چیست؟

واکسن فلج اطفال به بدن کمک می کند تا آنتی بادی هایی را که برای مبارزه با فلج اطفال نیاز دارد بسازد. واکسن خوراکی فلج اطفال که در بسیاری از کشورها استفاده می شود حاوی نسخه ضعیف شده ویروس فلج اطفال است. از سال 2000، ایالات متحده فقط از یک واکسن غیرفعال استفاده کرده است که بر اساس نسخه کشته شده ویروس و به عنوان یک واکسن تزریق می شود.

ویروس مشتق شده از واکسن از واکسن خوراکی فلج اطفال می آید. در حالی که واکسن خوراکی موثر و به طور کلی بی خطر است، ویروس ضعیف شده ممکن است در افرادی با سیستم ایمنی ضعیف باعث بیماری شود. زمانی که تعداد زیادی از افراد واکسینه نشده باشند، بیماری ممکن است گسترش یابد.

واکسیناسیون گسترده باعث ایجاد ایمنی گله می شود که از فلج اطفال محافظت می کند
اگر افراد کافی واکسینه شده باشند، مسافر گهگاهی با ویروس فلج اطفال وحشی یا مشتق از واکسن مشکلی ایجاد نمی کند. مصونیت گله ای اصطلاحی است که برای توصیف اینکه چگونه واکسیناسیون از افراد محافظت می کند استفاده می شود: اگر افراد به اندازه کافی با واکسیناسیون محافظت شوند، شیوع بیماری دشوار است – که از افرادی که واکسینه نشده اند محافظت می کند.

درصد افرادی که برای جلوگیری از انتشار نیاز به واکسینه شدن دارند از عفونتی به عفونت دیگر متفاوت است. برای فلج اطفال، این تعداد حدود 80٪ تا 85٪ است. در حالی که اکثر کودکان در ایالات متحده علیه فلج اطفال واکسینه می شوند، تردید در واکسن همچنان یک مشکل باقی می ماند، به خصوص زمانی که کودکان واکسینه نشده در گروه هایی زندگی می کنند که عفونت ها می توانند گسترش پیدا کنند. این روزها نمی توانید همیشه برای محافظت از کودکان واکسینه نشده روی ایمنی گله حساب کنید.

چه چیزهایی باید والدین در مورد فلج اطفال بدانند؟

می تواند خطرناک باشد. اکثر افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند هیچ علامتی ندارند یا علائم خفیف شبیه آنفولانزا دارند، که می تواند باعث انتشار بی سر و صدا شود. در برخی موارد، فلج اطفال می تواند بر مغز و نخاع تأثیر بگذارد. در حدود یک نفر از هر 200 نفری که فلج اطفال می گیرند، می تواند منجر به فلج یا حتی مرگ شود. در اواخر دهه 1940، شیوع فلج اطفال سالانه حدود 35000 نفر را از کار انداخت.

واکسیناسیون کار می کند. با توسعه واکسن‌های غیرفعال و خوراکی فلج اطفال در دهه‌های 1950 و 1960، تعداد موارد فلج ناشی از فلج اطفال در ایالات متحده به سرعت کاهش یافت – از 15000 در دهه 1950 به 10 مورد در دهه 1970.

  • واکسن فلج اطفال بسیار موثر است. دو دوز از واکسن غیرفعال 90 درصد در پیشگیری از فلج اطفال موثر است. با دوز سوم، این محافظت به 99٪ تا 100٪ افزایش می یابد. برنامه پیشنهادی فعلی دوز واکسن غیرفعال در 2، 4 و 6 ماهگی، با دوز تقویت کننده در 4 تا 6 سالگی است.
  • واکسن بی خطر است. برخی از افراد پس از دریافت آن برای مدت کوتاهی احساس سرگیجه می کنند و ممکن است قرمزی یا درد در محل تزریق وجود داشته باشد. هر گونه درمان پزشکی می تواند عوارض جانبی داشته باشد و پیش بینی آلرژی ممکن است سخت یا غیرممکن باشد، اما هیچ مشکل جدی در ارتباط با واکسن فلج اطفال غیرفعال وجود نداشته است.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *