بهترین روش جذب مشتری به صورت آنلاین

جذب مخاطبان و مشتریان چه در دنیای مجازی و چه در دنیای واقعی به معنای احتمال و شانس فروش بیشتر است. در دنیای کسب و کار اولین راهی که برای رشد مخاطبین به ذهنتان نفوذ خواهد نمود تبلیغات است. تبلیغاتی که ممکن است با موفقیت همراه باشد و یا ممکن است به شکست منجر شود. تبلیغات درست نیازمند بررسی های فراوان جامعه آماریست و همنطور نیاز دارد تا در رابطه با روش های گوناگون تبلیغات به مطالعه بپپردازید.

اما روشی که امروز در این مقاله آن را مورد بررسی قرارداده ایم چیزی فراتر از تبلیغات است و نیازی به بررسی جامعه آماری ندارد و همچنین مشتریان بیشتری را به سوب کسب و کار شما روانه میکند.

دیجیتال مارکتینگ

هر بازاریابی که از دستگاه‌های الکترونیکی و دیجیتالی استفاده می‌کند و می‌تواند توسط متخصصان بازاریابی برای انتقال پیام‌های تبلیغاتی و سنجش تأثیر آن در جستجو و تمایل مشتری شما استفاده شود دیجیتال مارکتینگ نام دارد. دیجیتال مارکتینگ معمولاً به کمپین های بازاریابی اطلاق می شود که روی رایانه، تلفن، تبلت یا دستگاه های دیگر ظاهر می شوند.

این اقدامت که آن را دیجیتال مارکتینگ مینامیم می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله ویدئوی آنلاین، تبلیغات نمایشی، بازاریابی موتورهای جستجو یا همان گوگل ادوردز، تبلیغات اجتماعی و پست های رسانه های اجتماعی و البته سئو. بازاریابی دیجیتال اغلب با “بازاریابی سنتی” مانند تبلیغات مجلات، بیلبوردها مقایسه می شود اما به وضوح در دنیای امروز میتوان برتری دیجیتال مارکتینگ را نیسبت به روش های قدیمی و پیشین بازاریابی میتوان حس نمود.

سئو سایت

SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است. از این اصطلاح، می توانید دریابید که سئو سایت در مورد بهبود و بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجو، مانند بینگ و گوگل است. سئو به تکنیک هایی اشاره دارد که برای بالا بردن رتبه صفحه وب شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو برای یک جستجوی خاص یا بهتر است بگوییم یک کلمه کلیدی خاص استفاده می شود. سئو سایت می تواند وب سایت شما را برای افرادی که در حال تایپ کلمات کلیدی مربوط به خدمات یا محصولات شما هستند قابل مشاهده تر کند و ترافیک را از موتور های جستجو به وب سایت شما وارد کند.

سئو بخشی از موضوع گسترده دیجیتال مارکتینگ است، اصطلاحی که برای توصیف تمام تکنیک های بازاریابی آنلاین استفاده می شود. نتایج وبسایت های سئو شده و ادوردز هر دو در موتور جستجو ظاهر می شوند، اما در مکان های مختلف صفحه نمایش داده می شوند. با این حال، نقطه ضعف ادوردز این است که مردم به سختی روی آن کلیک می‌کنند، زیرا احساس می‌کنند مالک وب‌سایت در تلاش است از پول خود برای تبلیغ محتوا یا خدمات با کیفیت پایین استفاده کند.

seo

seo

تاثیر سئو بر جذب مشتری

تصور کنید یک کسب و کار راه اندازی نموده اید که هیچ تابلویی ندارد. فروشگاه شما در کوچه ای قرار گرفته که رهگذران اندکی از جلوی فروشگاه شما در گذر اند و هیچ تبلیغاتی ندارید. در مقابل، وقتی مغازه ای با نام مناسب و احتمالاً تصویر محصولی روی تابلو آن راه اندازی میکنید، این امر باعث جذب افراد زیادی از جامعه می شود.

افراد در رابطه با آنچه که می ‌فروشید می‌ پرسند، و برخی از این مشتریان به سایر هدف‌های احتمالی درباره تجربه خرید خود و محصولات و فروشگاه شما می‌گویند. مثال اول مانند وب سایتی است که بهینه نشده است، در حالی که نمونه دوم مربوط به یک وب سایت بهینه شده است.

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو فرآیندی است که سبب میشود تا یک صفحه وب را بتوانید به راحتی پیدا کنید، به راحتی می توان آن را بررسی نمود و به راحتی دسته بندی کرد. این در مورد کمک به مشتریان خود است که بتوانند کسب و کار شما را از میان هزاران شرکت دیگر بیابند. سئو بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ است. این اساساً با یک حرکت جامع به سمت سوق دادن مشتریان به سمت کسب و کار شما از طریق سیستم عامل های آنلاین مرتبط است.

و برای انجام این کار، باید اطمینان حاصل کرد که وب سایت در رتبه بالاتری نسبت به رقبا در SERP یا همان صفحه نتایج موتور جستجو قرار می گیرد. برای اینکه بتوانید این موضوع را بهتر متصور شوید، اجازه دهید با این بخش سئو شروع کنیم. تقریباً 14 میلیارد جستجوی آنلاین هر ماه انجام می شود. ظهور اقتصاد جهانی تقریباً باعث می شود هر کسب و کاری حضور آنلاین داشته باشد. فقط تصور کنید کسری از این 14 میلیارد جستجو برای کسب و کار شما اتفاق می افتد.

برای دستیابی به این معیار، وب سایت شما باید رتبه بالاتری در SERP داشته باشد، باید در بازاریابی رسانه های اجتماعی عملکرد خوبی داشته باشد دیگر فعالیت های بازاریابی باید در کنار سایر وظایف بازاریابی دیجیتال بسیار خوب پیش رود. برای هر کسب و کاری، تبلیغات بسیار ضروری است. هنگامی که هر کسب و کاری آنلاین می شود، تبلیغات بهترین کار را برای به دست آوردن حجم عظیمی از ترافیک وب دارد. سئو فرصتی برای تبلیغات رایگان است که میتوانید با صرف کمترین هزینه به بیشترین بازده ممکن دست یابید.

یک سئوی مناسب باعث می شود یک وب سایت در صفحه اول SERP قرار گیرد. و باور رایج این است که مردم به طور کلی صفحه اول SERP را اسکن و بررسی می کنند. در مقایسه با دیگر اقدامات دیجیتال مارکتینگ، مانند PPC، بازاریابی رسانه های اجتماعی، برنامه بازاریابی ایمیلی، سئو گزینه نسبتا خوب و برتری را ارائه می دهد.

نتیجه گیری

بهترین روش برای جذب مشتری در هر صنف و صنعتی بدون شک سئو است. در بازاریابی سنتی، برای فروش محصولات خود باید افرادی را مورد هدف قرار میدادید که محصول شما میتوانست مشکل آنها را رفع نماید. امروزه نیز همین فرایند صورت میپذیرد اما با این تفاوت که به صورت 24 ساعته و البته بی نهایت میتوانید مشتریان را پذیرش نمایید و یک فرآیند کسب درآمد 24 ساعته و مداوم برای خود ایجاد کنید.

اما برای سئو سایت چه اقداماتی را باید انجام دهید؟ تنها کافیست تلفن خود را بردارید و با کارشناسان ما در سئونبض تماس بگیرید تا کلید آغاز درآمد مداوم و بدون توقف بخورد. تارینوتک با بهترین کیفیت موجود و ببا ضمانت شما را به جایگاه دلخواهتان خواهد رساند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *