You want a happier life

زندگی شادتری می خواهید؟ این را امتحان کن

اگر اتفاقات سال گذشته باعث شده است که شما از نظر عاطفی احساس ضعف کنید، شما تنها نیستید. Cheer در طول بیماری همه گیر کمبود داشته است و ممکن است به طور جدی نیاز به تقویت روحیه داشته باشید. با این حال، در حالی که این بخش از زمان ممکن است به طور غیرمعمول استرس زا باشد، مردم اغلب برای یافتن شادی حتی در مواقع عادی تلاش می کنند. به همین دلیل است که رشته روانشناسی مثبت گرا برای اولین بار در دهه 1990 ظهور کرد. به دنبال پاسخ به این سؤالات بود: چرا گاهی اوقات شاد بودن سخت است؟ و آیا راهی برای کمک به مردم برای بهبود خلق و خو و دیدگاه زندگی خود وجود دارد؟

همانطور که پیداست، پاسخ سوال دوم مثبت است. شما می توانید کارهای زیادی برای بهبود کیفیت زندگی روزمره خود انجام دهید و احساس رضایت بیشتری کنید.

این دستور العمل برای بهبود شادی را امتحان کنید، که شامل ترکیبی از سه استراتژی فیزیکی و احساسی است. هر یک از این گزینه ها را به مدت یک هفته امتحان کنید. ارزیابی کنید که آیا یک یا چند مورد از این مراحل مثبت باعث افزایش شادی شما شده است یا خیر – و به انجام آن ادامه دهید!

بیرون بروید و فعال باشید

هوای تازه و ورزش ترکیبی قدرتمند برای بهبود خلق و خو است. اگر در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده اید، از فرصت استفاده کنید و بیرون بروید، ماسک خود را بردارید و حرکت کنید. ورزش منظم می تواند به بهبود سلامت و خلق و خوی شما کمک کند. فعالیت‌های هوازی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا دویدن هورمون‌های تقویت‌کننده خلق‌وخو را ترشح می‌کنند که می‌توانند استرس را کاهش دهند و حس خوبی را به شما منتقل کنند.

همچنین، هنگامی که ماهیچه های شما در یک الگوی تکراری منقبض می شوند، مانند زمانی که در حال پیاده روی، شنا یا انجام فعالیت هایی مانند یوگا هستید، سطح یک ماده شیمیایی مغز به نام سروتونین را افزایش می دهد که توسط بسیاری از داروهای ضد افسردگی مورد هدف قرار می گیرد. سطوح بالاتر سروتونین با خلق و خوی بهتر مرتبط است. در واقع، یک مطالعه نشان داد که تنها 90 دقیقه فعالیت در هفته باعث بهبود خلق و خوی مشابه یک داروی ضد افسردگی می شود. هنگامی که ورزش با دارو ترکیب شود، حتی می تواند به اختلالات خلقی که به درمان های دیگر مقاوم بوده اند کمک کند.

از آسیب ناشی از التهاب مزمن محافظت کنید.

علم ثابت کرده است که التهاب مزمن و با درجه پایین می تواند به یک قاتل خاموش تبدیل شود که به بیماری های قلبی عروقی، سرطان، دیابت نوع 2 و سایر شرایط کمک می کند. نکات ساده ای را برای مبارزه با التهاب و سالم ماندن از کارشناسان دانشکده پزشکی هاروارد دریافت کنید.

برای چه میزان حرکت باید تلاش کرد؟ تحقیقات نشان می دهد که در حالت ایده آل باید حداقل 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در پنج روز در هفته یا 20 دقیقه شدید سه بار در هفته انجام دهید. اما اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، به یاد داشته باشید که برخی از آنها همیشه بهتر از هیچ هستند. حتی یک پیاده روی سریع 10 تا 15 دقیقه ای می تواند خلق و خوی شما را حداقل در کوتاه مدت بهبود بخشد.

قدر لذت های کوچک روزانه را بدانید

ناراحتی‌های کوچک می‌توانند بهترین روز را خراب کنند – کلیدهای خود را اشتباه قرار می‌دهید، انگشت پا را خرد می‌کنید یا با یک همکار بداخلاق روبرو می‌شوید. اما برعکس آن نیز صادق است. مطالعات نشان می دهد که وقت گذاشتن برای قدردانی از لحظات کوچک و لذت بخش باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشید. روی رویدادهای کوچک روزانه تمرکز کنید، همانطور که رویدادهای بزرگ مانند روز عروسی، تولد فرزند یا تعطیلات آرامش بخش را انجام می دهید. به هر حال، این لحظات کوچک هستند که بیشتر زندگی شما را تشکیل می دهند. از زمان صرف شده در باغبانی (بله، گیاهان گلدانی حساب می شود) یا نشستن در یک پنجره آفتابی با یک فنجان چای لذت ببرید. با اعضای خانواده در یک وعده غذایی خوب بخندید. یا با یک کتاب خوب کنار بیایید. همچنین، نقاط عطف و دستاوردهای کوچک، پروژه ای که به خوبی انجام شده است یا هدفی که روزانه به دست آمده را جشن بگیرید. تلاش آگاهانه برای مکث کردن و لذت بردن از لذت های کوچک مانند این هر روز.

تصمیمات خود را محدود کنید

شاید داشتن گزینه های بی پایان رویایی به نظر برسد، اما در حقیقت داشتن انتخاب های زیاد می تواند نگرانی بیشتری ایجاد کند. خوشبختی تا حدی به انتخاب ها بستگی دارد – در نهایت، این بسیار استرس زا خواهد بود که هیچ کنترلی بر زندگی خود نداشته باشید. با این حال، تحقیقات نشان داده است که افرادی که گزینه های بیشتری به آنها داده می شود، فرصت بیشتری برای پشیمانی دارند. آیا دوست دارید شرکت بیمه، لباس، طرح تلفن همراه، دسر متفاوتی را انتخاب کنید؟ آیا انتخاب دیگری بهتر بود؟ به همین دلیل است که افرادی که مدیتیشن یا استراحت های معنوی انجام می دهند اغلب انتخاب ها را محدود می کنند. عدم نیاز به تصمیم گیری های متعدد در طول روز می تواند آزاد باشد.

یک تمرین ساده می تواند به شما کمک کند بار انتخاب را کاهش دهید. تصمیم بگیرید که اگر یک تصمیم عواقب عمده ای به همراه نداشته باشد، مدت زمانی را که برای انتخاب به خود اختصاص می دهید محدود می کنید، یا گزینه های کمتری به خود می دهید. به خود اجازه ندهید که پس از تصمیم گیری مجدداً آن را حدس بزنید. مشورت های سنگین را برای مسائل بزرگتر و پیامدتر حفظ کنید. با این حال، حتی هنگام انجام این انتخاب ها، سعی کنید از نگاه کردن به گذشته خودداری کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *