بعد از 20 سال، آی پاد به کار خود پایان داد

او آی پاد کمی بیش از 20 سال پیش عرضه شد، تا برای همیشه صنعت فناوری را تغییر دهد و به تعریف مجدد محصولات اپل به عنوان اقلام لوکس – نه فقط ابزارها – کمک کند.

آی پاد اکنون کارش تمام است.

اپل امروز آخرین مدل آی‌پاد را که هنوز فروخته بود، یعنی آی‌پاد تاچ، متوقف کرد. و مبادا فکر کنید که این شرکت پخش کننده رسانه دیگری در گوشه و کنار دارد، بیانیه مطبوعاتی آن کاملاً واضح است که آی پاد دیگر وجود ندارد. معاون اپل در بخش بازاریابی جهانی، گرگ جوسویاک، می گوید:

«موسیقی همیشه بخشی از هسته اصلی ما در اپل بوده است، و آوردن آن به صدها میلیون کاربر به روشی که آی پاد انجام داد، بیش از صنعت موسیقی فقط تأثیر گذاشت – همچنین نحوه کشف، گوش دادن و به اشتراک گذاری موسیقی را دوباره تعریف کرد.

امروز، روح آی پاد زنده است. ما یک تجربه موسیقی باورنکردنی را در همه محصولات خود، از آیفون گرفته تا اپل واچ تا هوم پاد مینی، و در مک، آی پد و اپل تی وی، ادغام کرده ایم. و Apple Music کیفیت صدای پیشرو در صنعت را با پشتیبانی از صدای فضایی ارائه می‌کند – هیچ راه بهتری برای لذت بردن، کشف و تجربه موسیقی وجود ندارد.

اعتراف می کنم، کلمات احساسی زیادی برای به اشتراک گذاشتن در مورد آی پاد ندارم. من مرد عجیب و غریب Zune بودم، بنابراین اگر می‌خواهید چرخ کلیک اول را به سمت پایین خط حافظه حرکت دهید، بهتر است گزارش گذشته‌نگر همکارم کالوم را بخوانید.

اما حتی یک مرد عاشق اپل مانند من نمی تواند اهمیت آی پاد را انکار کند. این محصول نادری بود که طبقه بندی را تعیین می کرد، محصولی که از آن زمان به بعد شکل و عملکرد متاهل آن به گونه ای بود که تعداد کمی از محصولات این کار را انجام داده اند.

البته هنوز تعداد زیادی مدیا پلیر برای افراد سختگیر موسیقی قابل حمل وجود دارد. سونی همچنان واکمن (Walkmen؟) را به ارزش هزاران دلار می فروشد. و اینطور نیست که iPod Touch فروش خوبی داشته باشد، وگرنه اپل آن را متوقف نمی کرد. نیازهای موسیقی اکثر مردم به اندازه کافی توسط دستگاه های آیفون و اندروید آنها برآورده می شود.

اما همان‌قدر که داشتن تلفن‌هایی که می‌توانند تا حدودی همه چیز را انجام دهند خوب است، در مورد دستگاهی که در یک چیز واقعاً خوب بود، می‌توان چیزی گفت.

اپل می‌گوید تا زمانی که عرضه‌ها تمام شود، به فروش آی‌پاد تاچ ادامه خواهد داد. چیزی به من می گوید که دوام زیادی نخواهند داشت، فقط به این دلیل که مردم آنها را از روی دلتنگی می خرند. بالاخره این پایان یک دوره است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 71 = 80