تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین

به آغوش کشیدن فرزند برای خانمها از هر حسی زیباتر است. شاید تا به حال شما هم با خانم بارداری رو به رو شده باشید یا خودتان در این شرایط قرار داشته باشید و این مورد را احساس کرده باشید که فرقی نمی‌کند، چندمین تجربه بارداری را سپری می‌کنید و درست همانند مرتبه اول، لحظه شماری می‌کنید تا روز تعیین جنسیت جنین فرا برسد. در این مقاله به بررسی نحوه تعیین جنسیت با قطعی‌ترین روش و نکات قبل از آن و آشنایی با بهترین مرکز تعیین جنسیت پرداختیم.

انواع روش های تعیین جنسیت

از گذشته تا کنون در ارتباط با روش های تعیین جنسیت تحقیقات زیادی انجام شده و امروزه با استفاده از جندین روش، این فرآیند انجام پذیر است. روش های تعیین جنسیت با ivf در کلینیک تعیین جنسیت تهران، روش تعیین جنسیت زیفت و تعیین جنسیت پی جی دی به طور رایج در حال استفاده با این منظور می‌باشند. حال در ادامه با هر یک از این روش ها به طور جزئی آشنا شوید.

تعیین جنسیت با IVF

به طور کلی در همین ابتدا بهتر است بانید که IVF از روش های تعیین جنسیت قطعی می‌باشد. تعیین جنسیت با روش آی وی اف برای زوجینی که قصد بارداری های خارج رحمی را دارند، بسیار مناسب می‌باشد. این تکنیک این شرایط را برای زوجین فراهم می‌کند که جنسیت جنین خود را قبل از اینکه جنین در داخل رحم قرار داده شود، مشخص شود.

تعیین جنسیت جنین با ivf

همانطور که می‌دانید جنسیت با ماهیت کروموزوم‌های اسپرم مشخص می‌شود که حاوی کروموزوم X است یا Y . اگر کروموزوم موجود در اسپرم، Y باشد یعنی جنین پسر می‌شود و اگر متقابلا کروموزوم اسپرم X باشد، یعنی جنین دختر است. بسیاری از زوجی علاقمند هستند که جنسیت جنین خود را قبل از بارداری بدانند و گاهی در مواردی مشاهده شده که از داروهای تحریک کننده تخمدان قبل از بارداری استفاده می‌کنند تا تعداد تخمک های بالغ افزایش یابد.

تعیین جنسیت با روش PGD

روش پی جی دی که گاهی با اصطلاح پی جی اس نیز شناخته می‌شود، برای تشخیص جنسیت جنین کاربرد داشته و حتی این روش پیشرفته می‌تواند پیش بیی هایی در رابطه با سلامت جنین بر اساس جنسیت وی داشته باشد. به عنوان مثال اگر جنین دختر باشد، ممکن است دچار برخی ناراحتی های ژنتیکی شود که در این صورت زوجین می‌توانند با انتخاب اینکه جنسیت جنین، پسر باشد از بروز این اختلالات جلوگیری کنند. PGD و PGS اغلب برای تشخخیص بیماری سندرم داون در جنین ها بکار می‌رود. ناگفته نماند که این روش کاربردی پیشرفته در بسیاری از کشور ها ممنوع الاجرا می‌باشد زیرا والدین سعی در داشتن فرزندانی با جنسیت خاص و تعیین شده خواهند داشت. سایر روش ها نظیر تکنیک اچ ام جی که البته به عنوان یک روش کمک درمانی ناباروری بشمار می‌رد، تا حدودی احتمال دختر شدن جنسیت جنین را افزایش می‌دهد و می‌تواند در دسته بندی روش های تعیین جنسیت قرار گیرد.

 

تاثیر زمان مقاربت بر تعیین جنسیت

در بارداری های طبیعی، برقراری رابطه جنسی به جهت بارداری اگر در زمان تخمک گذاری انجام شود، احتمال پسر بودن جنین یا همان کروموزوم Y اسپرم بیشتر است. در صورتی که مقاربت برای بارداری حدود چند روز قبل از تخمک گذاری انجام شود، احتمال دختر بودن جنسیت بیشتر است زیرا تخمک ها در این زمان حرکت کند تری دارند و احتمال اینکه جنسیت پسر شود، بسیار کمتر است. بنابراین دانستید که یکی از مهمترین عوامل برای تعیین جنسیت در بارداری های طبیعی، زمان انجام مقاربت می‌باشد که البته برای برنامه ای صحیح، می‌توانید به متخصص زنان و زایمان و نازایی مراجعه داشته و تحت نظر باشید.

 

راهنمای انتخاب کلینیک خوب برای تعیین جنسیت جنین

به طور کلی تمامی بانوانی که قصد بارداری دارند باید از همان ابتدای فرآیندهای اقدام به بارداری تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان خوب باشند. حال افرادی که برای تعیین جنسیت جنین کاندید هستند، برای اینکه اطمینان حاصل کنند که این فرآیند به درستی انجام می‌شود باید در انتخاب بهترین کلینیک تعیین جنسیت در تهران دقت کنند. در شهر های بزرگ مانند تهران، مراکز بسیاری این کار را انجام می‌دهند ام باید از اعتبار و مهارت پزشکان کلینیک اطمینان حاصل کنید. همچنین در مراجعه به کلینیک و برخورد با پزشک، دقت فرمایید که متخصص زنان پیروزی به اندازه کافی برای معاینات شما زمان بگذارد و بتوانید ارتباط خوبی با وی برقرار کنید. زیرا شما در این مسیر با سوالات زیادی مواجه می‌شوید که باید بتوانید از پزشک خود بپرسید.

 

هزینه تعیین جنسیت با IVF در بهترین کلینیک

یکی از مباحث بسیار مهم برای انجام این تکنیک میزان هزینه تعیین جنسیت با متداول ترین روش یعنی IVF می‌باشد. باید این مورد را بدانید که میزان هزینه در این روش برای افراد یکسان نیست زیرا تعداد جنین هایی که باید مورد بررسی قرار گیرند، در هر شخص متفاوت است. همچنین مراحلی چون انجام بیوپسی سلولی جنین و مراحل آزمایش های ژنتیکی نیز بر میزان هزینه تعیین جنسیت با آی وی اف تاثیرگذار است. البته این نکته قابل ذکر است که نرخ پایه این تکنیک بر اساس مصوبات می‌باشد و چندان نگران کننده نیست. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه میتوانید با کلینیک دکتر مائده احمدی در تهران به شماره 09128398572 یا 02177169907 تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 1