New advice on melatonin use in children

توصیه جدید در مورد استفاده از ملاتونین در کودکان

هنگامی که زمان خواب فرا می رسد، آنچه والدین واقعا می خواهند این است که فرزندانشان به خواب بروند. نه تنها والدین می خواهند فرزندانشان استراحت لازم را داشته باشند، بلکه والدین می خواهند خودشان کمی استراحت کنند. بنابراین قابل درک است که وقتی کودکان در به خواب رفتن دچار مشکل می شوند، بسیاری از والدین به سراغ ملاتونین می روند. هشدارهای اخیر در مورد ملاتونین این موضوع را زیر سوال می برد.

کسب اطلاعات بیشتر: سه حرکت ساده برای قلبی سالم تر

ملاتونین چیست؟

ملاتونین هورمونی است که بدن برای تنظیم خواب از آن استفاده می کند. ملاتونین بدون نسخه به عنوان کمک خواب به فروش می رسد. اگر به بدن خود هورمونی بدهید که به خواب شما کمک می کند، با احتمال بیشتری به خواب می روید. البته این موضوع همیشه درست نیست؛ برای بسیاری از افراد مصرف ملاتونین اضافی کار چندانی نمی کند. اما برای برخی از افراد از جمله برخی کودکان مفید است.

در طول چند دهه گذشته، استفاده از مکمل های ملاتونین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

توصیه بهداشتی درباره مکمل های ملاتونین برای کودکان

هر زمان که افراد زیادی کاری انجام می دهند، ممکن است مشکلی پیش بیاید. و در واقع، گزارش های زیادی از مصرف بیش از حد ملاتونین در کودکان وجود دارد. در حالی که مصرف بیش از حد ملاتونین می تواند منجر به خواب آلودگی، سردرد، تهوع یا بی قراری بیش از حد شود، خوشبختانه آن ها در بیشتر مواقع خطرناک نیستند. البته این بدان معنا نیست که مصرف بیش از حد ملاتونین کاملا بی خطر است.

مصرف بیش از حد ملاتونین به عنوان یک مکمل غذایی طبقه بندی می شود. این بدان معنی است که این دارو توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به گونه ای تنظیم نمی شود که داروهای ضدافسردگی مانند ایبوپروفن، استامینوفن یا دیفن هیدرامین تنظیم شوند. هیچ نظارتی بر میزان ملاتونین مصرفی والدین وجود ندارد.

AASM هشدار می دهد که میزان ملاتونین واقعی در قرص ها یا مایع می تواند متفاوت باشد، از کم تر از آنچه برچسب می گوید تا بیشتر. بیش ترین تنوع در قرص های جویدنی یافت می شود، که متاسفانه آن هایی هستند که کودکان بیشتر مصرف می کنند.

کمک به خواب خوب کودکان

نکته این است که در حالی که برخی از کودکان واقعا از ملاتونین بهره می برند، مانند کودکانی که مشکلات عصبی یا رشد عصبی دارند، بیشتر آن ها برای داشتن یک خواب خوب شبانه به آن نیاز ندارند. قبل از خرید یک کمک خواب ⁇ به خصوص یک کمک خواب که ممکن است حاوی آنچه شما فکر می کنید نباشد ⁇ استراتژی هایی وجود دارد که والدین باید ابتدا آن ها را امتحان کنند.

  • کودک یا نوجوان خود را در یک برنامه خواب منظم نگه دارید. برای نوجوانان، این برنامه خواب ترجیحا باید شامل خواب شبانه باشد، نه در طول روز. اشکالی ندارد که کودک شما کمی دیرتر در آخر هفته یا در طول تعطیلات بیدار بماند، اما سعی کنید زیاد تغییر نکند. بدن ما هنگامی که عادت داریم در یک زمان خاص به خواب برویم، بیشتر به خواب فرو می رود.
  • مطمئن شوید که کودک شما در طول روز ورزش می کند؛ این کار به او کمک می کند تا در زمان خواب خسته تر باشد.
    هنگامی که کودک شما چرت می زند، چرت نزنید. اگر او خسته از مدرسه به خانه می آید چون خیلی دیر بیدار شده است، به او اجازه ندهید چرت بزند. این کار خوابیدن در آن شب را سخت تر می کند.
  • یک برنامه خواب آرام داشته باشید. این کار می تواند برای دانش آموزان دبیرستانی که فعالیت های ورزشی و تکالیف مدرسه دارند، سخت باشد، اما تا حدی که بتوانید کاره ای تحریک کننده را درست قبل از خواب محدود کنید، لطفا انجام دهید. به حمام رفتن، مطالعه کردن و به طور کلی آرام تر بودن با نزدیک شدن به زمان خواب فکر کنید.
  • صفحه نمایش را خاموش کنید. نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش می تواند مغز را بیدار کند و به راحتی به هر کاری که بر روی آن صفحه نمایش انجام می دهید، کشیده شود. در حالت ایده آل، صفحه نمایش باید دو ساعت قبل از خواب خاموش باشد. برای نوجوانان، بهتر است تلفن را در جای دیگری غیر از اتاق خواب شارژ کنید. اگر نوجوانان می گویند به تلفن به عنوان زنگ هشدار صبح خود نیاز دارند، یک ساعت هشدار برای آن ها بخرید.
  • یک محیط خواب مناسب برای خواب ایجاد کنید. نداشتن تلویزیون یا دستگاه های دیگر به شما کمک می کند. برای بعضی از بچه ها، پرده های اتاق خواب عالی هستند؛ برای بعضی دیگر، نور شب مهم است. یک دستگاه نویز سفید می تواند کمک کند اگر صدای محیط وجود دارد. فضا را برای خواب جذاب و راحت کنید. بهتر است بچه ها در طول روز در تخت خود دراز نکشند یا تکالیف خود را آنجا انجام ندهند؛ تخت خواب باید برای خواب باشد.

اگر همه این موارد را امتحان کرده اید و کودک شما هنوز در به خواب رفتن مشکل دارد، قبل از دادن ملاتونین با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است مسائل دیگری در بازی وجود داشته باشد. با همفکری با هم ممکن است به ایده هایی برسید.

اگر تصمیم به استفاده از ملاتونین دارید:

  • با دوز کم شروع کنید.
  • هر شب آن را ندهید. اگر این کار را بکنید، بدن کودک شما به آن عادت می کند و در نهایت مجبور می شوید دوز آن را افزایش دهید.
  • نکته آخر: اگر کودک شما در به خواب رفتن مشکل دارد، بهتر است قبل از امتحان کردن ملاتونین آن را امتحان کنید. قبل از خرید با دکترتان صحبت کنید یا آن را امتحان کنید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

83 − 78 =