جزیره هرمز

جزیره هرمز

جزیره هرمز (هرمز) مانند صدف در میان آب های خلیج فارس قرار دارد و مساحتی معادل 41.9 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. جزیره هرمز در جنوب شرقی بندرعباس و در 10 مایل دریایی از آن قرار دارد. این جزیره که در نزد یونانیان باستان به ارگانا و در دوره اسلامی به نام جارون شناخته می‌شود، نام هرمز را از شهر بندری مهم هرمز (اورموس) در 60 کیلومتری سرزمین اصلی که مرکز افراد خردسال بوده است، به خود اختصاص داده است. دو طرف تنگه جزیره خشک است و در طول ماه های تابستان دما می تواند به بیش از 43 درجه سانتی گراد (109 درجه فارنهایت) برسد. هرمز نامشخص جزیره ای پر از شگفتی است. سرزمین خاکهای رنگین. جایی که سرخی خاک و دریا با هم می شوند. کوهی عجیب که از خاک آن به عنوان نوعی ادویه توسط مردم محلی استفاده می شود! این کوه خوراکی که تنها کوه خوراکی جهان است در جزیره هرمز ایران قرار دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: آیین پهلوانی و زورخانه ای

طیف گسترده ای از رنگ های خاک شامل سفید، زرد، قرمز، سبز، نارنجی، بژ، قهوه ای، فیروزه ای روشن و حتی طلایی است.از دیدگاه زمین شناسی، این جزیره یکی از مهم ترین گنبدهای نمکی جهان است. با توجه به این ویژگی ها، نام آزمایشگاه لیتولوژی را به آن داده اند. هنرمندان چابک جزیره نیز دست به تولید آثار هنری مانند نقاشی‌های رنگارنگ می‌زنند که با خاک ارزشمند خود ساخته شده‌اند که در بین گردشگران بسیار محبوب است. بهترین زمان برای سفر به جزیره هرمز زمستان است. اتفاقات طبیعی مانند مهاجرت پرندگان و لاک پشت ها نیز در این فصل رخ می دهد. زمانی که تصمیم به سفر به جزیره هرمز می‌گیرید، باید خود را آماده کنید، زیرا در هرمز نه مرکز خرید و نه هتل مجلل وجود دارد. همه چیز بکر و دست نخورده است و در واقع این چیزی است که این جزیره را منحصر به فرد می کند که هیچ عنصر شهری در آن وجود ندارد. کمپینگ در جزیره هرمز: کمپینگ در جزیره هرمز بسیار پرطرفدار است و این یکی از انگیزه های سفر است. برای دوستداران اکوتوریسم ایران، کمپینگ و گذراندن چند روز در کنار دریا و زندگی بدوی مانند یک رویاست. فقط باید وسایل کمپینگ کافی همراه خود داشته باشید، چیزهایی مانند چادر، کلوچه، ظروف و ظروف پخت و پز. اگر می خواهید در نزدیکی دریا چادر بزنید، مراقب باشید به اندازه کافی از آن فاصله بگیرید، زیرا نیمی از شب ها آب به دلیل جزر و مد بالا می آید و اگر در نزدیکی دریا چادر بزنید، ممکن است آب وارد چادر شما شود و یا صدای امواج. اجازه نده بخوابی

تاریخچه جزیره هرمز:
هرمز جزیره ای قدیمی است. منابع می گویند این جزیره 600 میلیون سال قدمت دارد. همین منابع می گویند جزیره هرمز قبل از حمله مغولان تجارت وحشیانه ای داشته است. وقتی مغول ها آمدند خانه ها و روستاهایشان را گرفتند. عده ای به قشم کوچ کردند و عده ای به اسکله گمبارون رفتند و شهری ساختند که به خاطر نام آن شهر باستانی آن را هرمز نامیدند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =