سیاره سالم تر، مردم سالم تر

همه چیز متصل است. احتمالاً قبلاً این را شنیده اید، اما باید تکرار شود. در زیر پنج راه برای تقویت سلامت فردی و سیاره ما وجود دارد – ترکیبی که متخصصان محیط زیست آن را مزایای مشترک می نامند.

چگونه سلامت شما و سلامت سیاره ای تلاقی می کنند

در سال 1970، روز زمین به عنوان روز آگاهی در مورد مسائل زیست محیطی تاسیس شد. هرگز آگاهی از محیط ما مهمتر از اکنون به نظر نمی رسید. اثرات تغییرات آب و هوایی بر روی زمین – آتش سوزی، طوفان، سیل، خشکسالی، امواج گرما، بالا آمدن سطح آب دریاها، انقراض گونه ها و موارد دیگر – به طور مستقیم یا غیرمستقیم رفاه ما را به ویژه برای افراد آسیب پذیر تهدید می کند. به عنوان مثال، آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی و آتش سوزی باعث مشکلات ریوی و بستری شدن در بیمارستان می شود. مرزهای جغرافیایی و فصلی برای کنه ها و پشه ها که ناقل بیماری های عفونی هستند، با گرم شدن مناطق گسترش می یابد.

مفهوم سلامت سیاره ای اذعان می کند که اکوسیستم و سلامت ما به طور جدایی ناپذیری در هم تنیده شده اند. اقدامات و رویدادها اثرات پایین دستی پیچیده ای دارند: برخی از آنها انتظار می رود، برخی دیگر غافلگیرکننده هستند و بسیاری از آنها احتمالاً ناشناخته هستند. در حالی که تلاش‌های فردی ممکن است کوچک به نظر برسند، اما در مجموع می‌توانند سوزن را – حتی خیلی کم – در جهت درست حرکت دهند.

پنج راه برای بهبود سلامت فردی و سیاره ای

پیش غذا خوردن گیاهی را بپذیرید.

این بدان معنی است که غذاهای گیاهی را در رژیم غذایی خود افزایش دهید و در عین حال گوشت را به حداقل برسانید. انجام این نوع انتخاب ها خطر بیماری قلبی، سکته مغزی، چاقی، فشار خون بالا، دیابت نوع 2 و بسیاری از سرطان ها را کاهش می دهد. در مقایسه با وعده های غذایی گوشتی، غذاهای گیاهی نیز اثرات مفید زیادی برای کره زمین دارند. به عنوان مثال، برای همان مقدار پروتئین، وعده های غذایی گیاهی ردپای کربن کمتری دارند و از منابع طبیعی کمتری مانند زمین و آب استفاده می کنند.

به یاد داشته باشید که همه گیاهان برابر نیستند.

غذاهای گیاهی هم از نظر محتوای غذایی و هم از نظر تأثیرات زیست محیطی بسیار متفاوت هستند. یادگیری خواندن برچسب ها می تواند به شما در تعیین ارزش غذایی غذاها کمک کند. یادگیری در مورد اثرات زیست محیطی غذاهای خاص کمی سخت تر است، زیرا عوامل منطقه ای وجود دارد. اما برای درک کلی، «دنیای ما در داده‌ها» مجموعه‌ای از نمودارهای تعاملی چشم‌باز درباره تأثیرات مختلف محیطی غذاهای مختلف دارد.

از حمل و نقل فعال حمایت کنید.

در صورت امکان یک جایگزین برای رانندگی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی انتخاب کنید. توصیه های بهداشتی کنونی بزرگسالان را تشویق می کند که هر هفته 150 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط و دو جلسه فعالیت تقویت عضلات داشته باشند. فعالیت بدنی منظم سلامت روان، سلامت استخوان ها و مدیریت وزن را بهبود می بخشد. همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی، برخی سرطان ها و سقوط در افراد مسن را کاهش می دهد. مایل کمتر با خودروهای گازسوز به معنای هوای پاک‌تر، کاهش انتشار کربن در تغییرات آب و هوا و آلودگی کمتر هوا (که باعث تشدید آسم و بسیاری از بیماری‌های دیگر می‌شود) است.

تغییراتی که برای یک فرد مؤثر است ممکن است برای دیگری مؤثر نباشد. شاید شما متعهد شوید که هر هفته یک وعده غذایی گیاهی بخورید، یا شاید متعهد شوید که گوشت گاو را به یک بار در هفته محدود کنید. شاید سعی کنید با اتوبوس به محل کار بروید، یا شاید زمانی که زمستان نیست با دوچرخه به محل کار بروید. اهدافی را برای خود تعیین کنید که قابل دستیابی هستند اما در عین حال چالش برانگیز هستند.

صحبت در مورد آن.

ممکن است به نظر برسد که این اقدامات کوچک هستند، و ممکن است برای هر فردی که سعی در ایجاد تفاوت داشته باشد، دلهره آور باشد. به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد آنچه برای شما اهمیت دارد و در مورد کاری که انجام می دهید ممکن است باعث شود کمتر احساس انزوا کنید و به ایجاد جامعه کمک کند. ایجاد جامعه به رفاه و انعطاف پذیری کمک می کند.

بعلاوه، اگر تعهدات و اهداف خود را با یک نفر در میان بگذارید و آن شخص نیز همین کار را انجام دهد، اعمال شما تقویت می شود. چه کسی می داند، شاید یکی از آن افراد در طول مسیر ممکن است کارمندی باشد که تصمیم می گیرد فرزندان ما از منوی مدرسه چه بخورند، یا یک برنامه ریز شهری برای پیاده روها و مسیرهای دوچرخه سواری!

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: آیا الکل و جراحی کاهش وزن ترکیبی خطرناک است؟ – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − 88 =