فیزیوتراپی محدوده دروس

فیزیوتراپی محله دروس به عنوان یکی از مجهزترین کلینیک‌های فیزیوتراپی در تهران، خدمات فیزیوتراپی را به صورت تخصصی با استفاده از تجهیزات پیشرفته و فیزیوتراپیست‌های باتجربه به مراجعه کنندگان گرامی ارائه می‌دهد. هم چنین در صورتی که امکان مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی محله دروس را ندارید، با اعزام فیزیوتراپیست به منزل می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی بهره‌مند شوید. در این نوشته می‌خواهیم درباره مزایای فیزیوتراپی صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید.

چرا باید به فیزیوتراپی مراجعه کنیم

افراد به دلایل مختلف به کلینیک‌های فیزیوتراپی مراجعه می‌کنند. از شایع‌ترین دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش یا از بین بردن درد
 • پیشگیری از جراحی‌های  غیر ضروری
 • بهبود تحرک
 • بهبودی از سکته مغزی
 • بهبودی از آسیب‌های ورزشی
 • تقویت عضلات جهت جلوگیری از افتادن
 • مدیریت دیابت
 • مدیریت مسائل مربوط به افزایش سن

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی ورزشی چیست

مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی محله دروس به افرادی که به دلایل متعدد از جمله بیماری‌های مختلف، مشکلات عضلانی و اسکلتی دچار درد و محدودیت شده‌اند، خدمات تخصصی را ارائه می‌دهد. متخصص فیزیوتراپی با استفاده از تمرینات ورزشی و دستگاه‌های پیشرفته، مشکلات فرد را بدون درد و به صورت دائمی درمان می‌کند. در ادامه به مزایای فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی محله دروس اشاره می‌کنیم.

 • فیزیوتراپی به کاهش و از بین بردن درد کمک می کند

کاهش و از بین رفتن درد از مزایای فیزیوتراپی به شمار می‌رود. وجود درد در یکی از اعضای بدن، تاثیر زیادی در کیفیت زندگی فرد می‌گذارد و مانع از انجام کارهای روزمره می‌شود. در فیزیوتراپی با استفاده از ورزش‌های درمانی و دستگاه‌های پیشرفته به کاهش درد و از بین بردن آن کمک می‌کند. فرقی ندارد که شما دچار کمر درد، زانو درد، گردن درد و غیره باشید، با مراجعه به فیزیوتراپی دایان در محدوده دروس در عرض مدت زمان کوتاهی درمان خواهید شد و می‌توانید مثل سابق فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید.

 • فیزیوتراپی برای کمک به توانایی حرکتی

اگر به خاطر افزایش سن، بیماری یا گرفتگی عضلات  در زمان نشستن، ایستادن و راه رفتن دچار محدودیت  حرکتی شدید، فیزیوتراپی محله دروس می‌تواند به شما کمک کند. فیزیوتراپ متخصص با آموزش تمرینات ورزشی و کششی، توانایی حرکتی فرد را بهبود می‌بخشد.

 • فیزیوتراپی  برای افراد ورزشکار

فیزیوتراپی به افراد ورزشکار کمک می‌کند تا عضلات خود را تقویت کرده و کمتر دچار آسیب شوند. هم چنین در صورتی که ورزشکار در حین تمرینات یا مسابقات دچار آسیب بشود، متخصص فیزیوتراپی با استفاده از تمرینات و حرکات اصلاحی، قدرت و توانایی حرکتی عضلات فرد را باز می‌گرداند. در واقع به همین دلیل در تیم‌های ورزشی حرفه‌ای، یک فیزیوتراپ وجود دارد.

 • پیشگیری از جراحی یا بهبود سریع بعد از عمل های جراحی

بسیاری از مشکلات عضلانی و اسکلتی بدون نیاز به جراحی‌های پرهزینه و دردناک از طریق فیزیوتراپی درمان می‌شوند. متاسفانه در موارد اندکی، برخی از پزشکان بدون در نظر گرفتن منافع بیمار جهت درمان این مشکلات، جراحی‌های پرخطر را پیشنهاد می‌کنند. حتما قبل از اینکه اقدام به جراحی کنید، به متخصص فیزیوتراپی مراجعه کرده و با او مشورت کنید. البته گاهی جراحی، ضروری است و فرد چاره دیگری ندارد. توجه داشته باشید که بعد از جراحی، فیزیوتراپی نقش مهمی دارد و می‌تواند به بهبود سریع شما کمک کند.

 • فیزیوتراپی قبل از جراحی

در برخی از جراحی‌ها از جمله تعویض مفصل زانو، جراحی ستون فقرات، تعویض مفصل ران و آزاد کردن کپسول مفصلی لازم است که عضلات فرد قبل از انجام جراحی تقویت شود تا بیمار بعد از جراحی، دوره نقاهت کوتاه‌تری داشته و زودتر بتواند سلامتی خود را بدست بیاورد.

 • فیزیوتراپی در سکته مغزی

زمانی که فرد سکته مغزی می‌کند، با توجه به میزان و‌ مکان آسیب به مغز دچار مشکلاتی می‌شود. بعد از سکته مغزی فرد از نظر جسمانی ممکن است مشکلاتی در زمینه  درد، بی حسی، احساس سوزش در اندام‌ها، ضعف در ماهیچه‌ها و اختلال در راه رفتن  داشته باشد. فیزیوتراپی به این افراد کمک می‌کند که بتوانند کارهای خود را به صورت مستقل انجام دهند و در بهبود و درمان مشکلات حرکتی فرد تأثیرگذار است.

 • فیزیوتراپی سالمندان

با افزایش سن، احتمال بروز بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های مفصلی و حتی سکته مغزی افزایش می‌یابد. هم چنین دوره سالمندی مشکلات حرکتی زیادی را برای فرد ایجاد کند. فیزیوتراپی سالمندان به کاهش و بهبود این مشکلات بسیار کمک می‌کند. متخصص فیزیوتراپی با توجه به شرایط افراد سالمند، تمرینات ورزشی جهت تقویت ماهیچه‌ها، افزایش دامنه حرکتی، کاهش درد و هم چنین تمرینات تنفسی جهت باز شدن ریه‌ها و تقویت عضلات قلب آموزش می‌دهد.

 • فیزیوتراپی و کاهش عوارض سوختگی

در سوختگی‌های شدید، فرد ممکن است دچار محدودیت‌های حرکتی شود مخصوصا اگر سوختگی در مفاصل صورت بگیرد. فیزیوتراپی محله دروس با داشتن فیزیوتراپ‌های متخصص، حرکات ورزشی و کششی را برای فرد تجویز کرده تا مانع از محدودیت‌های حرکتی بعد از سوختگی شود. هم چنین جهت چسبندگی تاندون‌ها بعد از سوختگی، فیزیوتراپ با استفاده از تجهیزات خاصی و ارسال جریان الکتریکی به بافت‌ها به درمان و بهبود این مشکل بسیار کمک می‌کند.

 • فیزیوتراپی در بیماران قلبی

فیزیوتراپی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد؛ همچنین به کاهش عوارض بعد از جراحی قلب نیز بسیار کمک می‌کند. فیزیوتراپی محله دروس برای تمام بیماران قلبی، توانبخشی قلبی را انجام می‌دهد.

 • فیزیوتراپی و کنترل دیابت

متخصص فیزیوتراپ با انواع تمرینات ورزشی و ماساژها آشنایی داشته و می‌تواند با انجام ورزش‌های مخصوص متناسب با اندام‌های فرد، به کنترل و تنظیم قند خون کمک کند. در واقع فیزیوتراپی با بهبود گردش جریان خون در اندام ها در بهبود‌ زخم‌ها، خشکی مفاصل و نوروپاتی دیابتی موثر است.

کلینیک فیزیوتراپی دایان

کلینیک فیزیوتراپی دایان یکی از مجهزترین و بهترین فیزیوتراپی دروس در تهران است که خدمات باکیفیتی را ارایه می‌دهد. از برنامه‌های فیزیوتراپی محله دروس می‌توان به تمرینات ورزشی و درمان‌های دستی جهت بیمارانی با مشکلات عضلانی، اسکلتی، عصبی و هم چنین  استفاده از تجهیزات پیشرفته از جمله لیزر پرتوان، مگنت، شاک ویو، الکتروتراپی و غیره اشاره کرد. جهت بهره‌مندی از خدمات فیزیوتراپی محل دروس با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

فیزیوتراپی در کلینیک‌های حرفه‌ای شامل ورزش‌های درمانی در کنار دستگاه‌های پیشرفته به بهبود درد و درمان بیماری‌های مختلف از جمله مشکلات عصبی، اسکلتی و ماهیچه‌ای کمک می‌کند. فیزیوتراپی مزایای بسیاری دارد و می‌تواند از انجام جراحی‌های  پرهزینه و غیر ضروری نیز جلوگیری کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

80 + = 86