نماد منوی 3 خطی: منوی همبرگری چیست؟

اگر به شما بگویم که وب‌سایت‌ها و گوشی‌های هوشمند همبرگر دارند چه می‌شود؟ احتمالاً فکر می‌کنید که من بعد از ترک داروهایم کاملاً آن را از دست داده‌ام. اما کاملاً درست است، شوخی نمی کنم.

وقتی امروز یک برنامه را در تلفن هوشمند یا برخی از وب‌سایت‌ها باز می‌کنید، ممکن است به یک همبرگر نگاه کنید – نماد منوی همبرگر، یعنی.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین پایه مانیتور برای نمایشگرهای رایانه شما

منوی همبرگری چیست؟

منوی همبرگر (که همراه با سیب زمینی سرخ شده همراه نیست) سه خط افقی است که اکنون در بالای بسیاری از صفحه‌ها، چه در سمت چپ و چه در سمت راست، مشاهده می‌کنید.

در واقع یک نماد است.

با لمس، ضربه زدن یا کلیک کردن بر روی نماد، یک منوی جانبی با مجموعه ای از گزینه ها یا صفحات اضافی باز می شود.

برخی از توسعه دهندگان نماد منوی خط همبرگر 3 را دوست دارند زیرا به آنها امکان می دهد ویژگی های بیشتری را در برنامه ها یا مسیریابی خود قرار دهند. نماد کوچک مقدار کمی از صفحه نمایش را اشغال می کند. این به برنامه یا سایت ظاهری مینیمالیست تمیز می دهد.

برای کاربر برنامه یا بازدیدکننده وب سایت به اندازه کافی آسان است که دکمه را فشار دهد تا منو را به داخل و خارج کند.

یا شاید اینطور فکر کنید.

با این حال، سایر توسعه دهندگان و برخی از کاربران کاملاً از نماد منوی همبرگر متنفر هستند یا به سادگی از آن متحیر می شوند. چرا؟ زیرا برای همه کاربران واضح نیست که این سه خط در واقع یک نماد منو هستند و به کاربران نمی گوید چه چیزی در آنجا وجود دارد.

چه کسی نماد منوی همبرگر را “اختراع” کرد؟

مخترع پشت نماد منوی همبرگر مردی به نام نورم کاکس است. او نماد همبرگر را برای زیراکس استار ساخت که اولین رابط کاربری گرافیکی جهان بود. این بیش از سه دهه پیش بود.

با این حال، پس از آن، نماد یک عمل ناپدید شد.

اخیراً با ظهور دستگاه های تلفن همراه، نماد منوی 3 خطی شروع به بازگشت کرده است.

به عنوان مثال، در سال 2008 در برنامه توییتر، Tweetie ظاهر شد. سپس در سال 2009 در برنامه Voice Memos برای iPhone 3GS ظاهر شد.

کاکس در مصاحبه‌ای با Small Business Trends گفت: «باید از تمام توجهی که اخیراً به نماد کوچک «همبرگر» می‌شود بخندم.

“تا حدود نه ماه پیش، من بیش از 30 سال به “چکیدن در سطل حرفه طراحی خود” فکر نکرده بودم!

کاکس افزود: «فقط چند نماد در نظر گرفته شد. یکی از نمادها یک فلش رو به پایین به شکل مثلث بود که نشان دهنده جهتی است که منوی حاصل ظاهر می شود. ما تصمیم گرفتیم که این نماد اغلب به عنوان یک اشاره گر تفسیر شود. ما در مورد استفاده از یک علامت ستاره (*) یا یک علامت مثبت (+) فکر کردیم، اما به نظر می رسید که آنها بیش از حد انتزاعی هستند.

کاکس گفت که تصویر سه خطی همبرگر درست است. این نماد از نظر بصری ساده، به راحتی توضیح داده شده و از نظر عملکردی به یاد ماندنی بود. کاکس اضافه کرد، سه خط، عدد مناسبی بود.

چه وب سایت ها یا برنامه هایی از این نماد منوی همبرگری استفاده می کنند؟

برخی از نام‌های برجسته‌ای که از نماد همبرگر در برنامه‌های خود استفاده می‌کنند عبارتند از Gmail، Facebook، Reeder، Twitter و Starbucks.

و اکنون وب سایت ها و مرورگرها نیز از نماد منوی 3 خطی استفاده کرده اند. مرورگرهای کروم و فایرفاکس نمونه ای از این موارد هستند که از منوی گوشه بالا سمت راست استفاده می کنند. منوی همبرگر همه گزینه ها، تنظیمات و برنامه های افزودنی را پنهان می کند. و زمانی که چیزی در مرورگر نیاز به اصلاح یا به‌روزرسانی داشته باشد، نماد به رنگ نارنجی درخشید.

Time.com نمونه ای از یک وب سایت بزرگ است که از منوی همبرگر استفاده می کند – در این مورد در گوشه سمت چپ بالا. هنگامی که روی نماد منوی 3 خطی کلیک می کنید، یک اسلاید به بیرون نشان می دهد که پیوندهای محتوای اضافی را نشان می دهد.

برخی از کارشناسان اشاره می کنند که عملکردهای موجود در منوی همبرگر به سختی مورد استفاده قرار می گیرند.

اول از همه، بسیاری از مردم هنوز متوجه نشده اند که 3 خط افقی در واقع یک نماد منو هستند و نه صرفاً یک تصویر.

دوم، نماد همبرگر اطلاعات را در منوی مخفی “دور از دید، دور از ذهن” می سازد. مگر اینکه واقعاً روی نماد منوی 3 خطی کلیک یا لمس کنند، گزینه‌ها را آنجا نمی‌بینند.

در واقع، در مورد Time.com، کلمه “منو” باید در زیر نماد اضافه می شد تا مشخص شود نماد چیست.

توسعه دهندگان مختلف نارضایتی خود را از نماد همبرگر و کاستی های آن ابراز کرده اند.

برخی با وجود مرسوم بودن نماد از استفاده از آن امتناع می ورزند.

اما پرمخاطب ترین شرکتی که تغییر ایجاد کرده است فیس بوک است. برای اینکه کاملاً واضح باشد، فیس بوک هرگز علناً اعلام نکرده است که می خواهد کاملاً از شر آن خلاص شود. اما فیس‌بوک برخی از ویژگی‌های تلفن همراه را که قبلاً در پشت نماد همبرگر پنهان شده بودند، به نمایش می‌گذارد.

آنها اکنون در یک نوار افقی در پایین صفحه نمایش داده می شوند که نوار برگه نامیده می شود.

نوار زبانه پایین کمی بیشتر روی صفحه نمایش را اشغال می کند، اما عملکردهای خاصی را واضح تر می کند.

ما با Mrinal Desai که مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Addappt است صحبت کردیم. او همچنین پشت کراس لوپ، یک برنامه فناوری از راه دور جمع‌سپاری شده بود که در نهایت به آنتی ویروس AVG فروخته شد.

دسای در گفتگو با Small Business Trends گفت: «منوی همبرگر واقعاً برای تنظیمات نیست. تقریباً شبیه یک «بیشتر» است یا حتی می‌توان آن را به عنوان جایگزینی برای «نوار تب» در نظر گرفت. دیدن هر دو به ندرت اتفاق می افتد، اما ما در Addappt آن را با یک نمونه اولیه بررسی کردیم، اما در نهایت مسیر “نوار برگه” را انتخاب کردیم.

“این تصمیمات اغلب به هدف برنامه بستگی دارد. نماد همبرگر تمایل به کاهش عملکردها دارد در حالی که نوار برگه آنها را آشکارتر می کند.

بنابراین آیا باید از نماد منوی همبرگر در وب‌سایت، تم موبایل یا برنامه خود استفاده کنید؟

به نظر ما توسعه‌دهنده اصلی نماد باید حرف آخر را بزند.

Cox در پاسخ به سوالی درباره فراخوان‌های کشتن نماد همبرگر گفت: «طول عمر این نماد (از دهه 1980) گواهی بر سادگی، مفید بودن، یادگیری و به یاد ماندنی بودن آن است.

تلاش برای “نبودی” یا “لغو” ابزار یا ویجت UI بر اساس استفاده یا پیاده سازی ضعیف، هم کمی کوته بینانه و هم بیش از حد واکنشی است.”

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: پایگاه داده چیست؟ – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 47 = 50