همه چیز راجع به اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت ۳۰۰۰ وات

اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت ۳۰۰۰ وات به دلیل بالا بودن توان خروجی آن تقریبا یک اینورتر نیمه صنعتی است. این مدل اینورتر به دلیل تولید توان بالا بسیار کاربردی و مفید است. در این مقاله همه آنچه که لازم است در مورد این اینورتر ۳۰۰۰ وات بدانید را شرح خواهیم داد.

اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت ۳۰۰۰ وات چیست؟

 

ویژگی های اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت

با استفاده از اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت می توان برق باتری ماشین را به برق شهری تبدیل کرد. در این صورت دستگاه های برقی را می توان به راحتی روشن کرد‌. یکی از مزیت های اینورتر ۳۰۰۰ وات توان بالایی است که دارد. به همین خاطر این نوع اینورتر می تواند برق مورد نیاز وسایل برقی نیمه صنعتی تا توان حداکثر ۳۰۰۰ وات را تامین کند.

اینورتر برق خودرو یا مبدل برق خودرو

وسایل برقی که توان ۳۰۰۰ دارند این باتری در یک لحظه میتواند آن را روشن نگه دارد. اما وسایل با مجموع توان حدوداً ۱۱۵۰وات را به مدت طولانی روشن نگه می دارد زیرا توان خروجی دراز مدت آن ۱۲۵۰ وات است.

کاربرد اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت ۳۰۰۰ وات

با استفاده از اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت می توان برق انواع وسایل برقی با مجموع توان حداکثر ۳۰۰۰ و توان معمولی۱۲۵۰ را تامین کرد. برای مثال می توان برق دستگاه های نیمه صنعتی مانند دستگاه جوشکاری و دستگاه های برقی خانگی مانند لباسشویی، یخچال و… را تامین کرد. همچنین برای دوربین های مدار بسته، موتور کرکره برقی و درب بازکن پارکینگ از اینورتر ۳۰۰۰ وات میتوان استفاده کرد.

باتری مناسب برای اینورتر ۱۲

 

باتری مناسب برای اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت

اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت با فرکانس ۵۰ هرتز و توان ۳۰۰۰ وات را برای تبدیل برق DC به AC به باتری وصل می کنند . باتری مناسب برای این نوع اینورتر دارای ولتاژ ۱۲ ولت است. اینورتر ۳۰۰۰ وات برای کارکرد نرمال باید به باتری با جریان ۲۰۰ آمپر و حداقل ۱۲۵ آمپر وصل شود. البته می توان اینورتر را با باتری ۷۵ آمپر نیز روشن کرد اما توان لازم را به ما نمی دهد.

ویژگی های اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت

اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ولت ۳۰۰۰ وات دارای ویژگی های زیر است:

  • پورت خروجی ۵ ولت برای شارژ گوشی و دوربین دیجیتال
  • دارای سیستم هشدار کولر به منظور افزایش طول عمر دستگاه
  • مجهز به فیوز کاهش و افزایش ولتاژ، اضافه جریان و همچنین فیوز درونی
  • قابلیت اتصال انواع پریز های جهانی
  • شکل موج خروجی شبه سینوسی دارد
  • تامین برق وسایل برقی نیمه صنعتی

و… .

این نوع اینورتر به دلیل مجهز بودن به سیستم هشدار هنگامی که باتری در حال اتمام باشد، هشدار پیش از خاموشی می دهد. به همین خاطر به سیستم برق رسانی و وسایل آسیبی وارد نمی کند.

راه اندازی اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت

 

 

قیمت اینورتر 12 به 220 ولت 5000 وات

برای راه اندازی اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت با توان ۳۰۰۰ وات نیاز به جریان بالای ۱۲۰ آمپری است تا اینورتر بتواند توان ۳۰۰۰ تولید کند. اگر شما چندین باتری ۷۵ آمپر در دسترس داشته باشید می توانید آن ها را به صورت موازی به هم وصل کنید. با این کار جریان مورد نیاز اینورتر تامین می شود‌ در حالی با موازی بستن باتری ها ولتاژ هیچ تغییری نمی کند.

قبل از راه اندازی اینورتر دقت کنید که کابل های برق اتصالی اینورتر به باتری با کیفیت و استاندارد باشند. در مرحله آخر لازم است یک سر سیم قرمز رنگ را به مثبت باتری و طرف دیگر را به مثبت اینورتر وصل کنید. کابل سیاه را نیز به ترمینال های منفی اینورتر و باتری وصل کنید. اکنون میتوانید اینورتر خود را روشن کنید‌.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که هنگام روشن کردن و حرکت ماشین اینورتر را خاموش کنید. همچنین هنگامی که میخواهید اینورتر را به باتری وصل کنید دقت کنید که اینورتر خاموش باشد.

سخن آخر

اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت با توان ۳۰۰۰ یکی از انواع اینورتر های کار آمد است. اما باید به مجموع توان وسایل برقی متصل به آن توجه کنید که حدود ۱۲۵۰ باشد زیرا توان ۳۰۰۰ حداکثر توان خروجی آن است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

53 − 52 =