چرا باید قبل از شروع رانندگی لاستیک های خودرو را چک کنیم؟

آیا شما هم عاشق سفرهای جاده ای هستید؟ من نیز مانند شما از سفر جاده ای لذت می برم. اما لازم است تا مواردی را رعایت کنیم کهد یکی از آن ها بررسی لاستیک های خودرو است.

آیا می دانستید که لاستیک ها تنها مهم ترین ویژگی ایمنی خودرو شما هستند؟

این حرف از جهاتی کاملا منطقی است. لاستیک های ما بدنه ماشین هایمان را به جاده متصل می کند. ترمزها به لاستیک ها علامت می دهند که متوقف شوند. اما، اگر لاستیک‌های شما فرسوده شوند، نمی‌توانند به درستی عمل کنند.

اگر در آب و هوای سردتر و مرطوب‌تر زندگی می‌کنید که برف و یخ ممکن است در ماه‌های خاصی از سال جاده‌ها را بپوشاند، سلامت و نگهداری لاستیک شما واقعاً مهم است.

پس دقیقاً در مورد لاستیک های خود چه می دانید؟ آیا می دانید چند کیلومتر از عمر آن ها باقی مانده است؟ چگونه از آنها نگهداری کنیم؟ اگر فشار باد لاستیک خوب است؟ هنگام نیاز به تعویض به دنبال چه چیزی باشیم؟ آیا باید تعویض شوند؟

اگر در مورد این سؤالات جای خالی ترسیم می کنید (مثل من) ممکن است زمان آن رسیده باشد که چند دقیقه وقت بگذارید و چند چیز در مورد لاستیک ها یاد بگیرید. آخرین کاری که احتمالاً می خواهید انجام دهید، می دانم. اما، نه تنها می‌توانید بدانید که آیا با 2 تن فولاد با خیال راحت در حال رانندگی هستید، می‌توانید دفعه بعد که مجبور به تعویض لاستیک‌های خود هستید، تصمیمات آگاهانه بگیرید.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید دفعه بعد که وارد جاده می شوید در نظر بگیرید:

1. در مناطق یخی از لاستیک های زمستانی استفاده کنید

اگر در منطقه ای با شرایط آب و هوایی شدید زمستانی زندگی می کنید، لاستیک های “تمام فصل” واقعاً اینطور نیستند. لاستیک های زمستانی به طور خاص برای بهبود ترمزگیری و هندلینگ در برف و یخ طراحی شده اند. اگر در “سرزمین عجایب زمستانی” زندگی می کنید، بهتر است تایرهای زمستانی را نصب کنید.

2. فشار لاستیک را بررسی کنید

در عوض، دفترچه راهنمای مالک خود را از نظر فشار باد لاستیک معمولی خود بررسی کنید. شما آن را در دیواره جانبی لاستیک خود پیدا نخواهید کرد – فشار تایر ذکر شده در دیواره جانبی حداکثر فشار مجاز برای لاستیک است.

فشار هوای صحیح نیز باید بر روی پلاکارد تایر متصل به لبه درب خودرو، درب جعبه دستکش یا درب بنزین ذکر شود.

3. فشار مناسب تایر = هزینه کمتر برای شما

لاستیک های کم باد نه تنها سریعتر فرسوده می شوند، بلکه باعث می شوند خودروی شما بنزین بیشتری مصرف کند. لاستیک های خود را به درستی نگهداری کنید و دلار بیشتری در جیب خود نگه دارید. در هر مایل بنزین بیشتری دریافت خواهید کرد و لاستیک‌هایتان عمر بیشتری خواهند داشت. چا-چینگ!$!

4. هوای سرد فشار لاستیک شما را کاهش می دهد.

کارشناسان می گویند که فشار لاستیک به ازای هر 10 درجه فارنهایت کاهش دما حدود 1 پوند در هر اینچ مربع کاهش می یابد. هنگامی که دما شروع به کاهش کرد، آن فشار را بررسی کنید. حتما فشار باد لاستیک ها را به خصوص در زمستان و پاییز به طور مرتب چک کنید.

5. می توانید آج خود را با سکه بررسی کنید.

آخرین باری که آج لاستیک های خود را چک کردید کی بود؟ اگر لاستیک‌های شما طاس شده باشند، نه تنها چسبیدن ماشین شما به جاده سخت‌تر می‌شود، بلکه می‌توانند خطرناک باشند. برای سفر جاده ای عالی نیست عمق لاستیک های شما باید بیش از 2/32 اینچ باشد. برای اطمینان، یک پنی بردارید و آن را با سر لینکلن رو به پایین در آج خود قرار دهید. اگر می توانید سر لینکلن را ببینید، زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است.

6. در صورت خرید فقط دو لاستیک نو، آنها را همیشه روی محور عقب نصب کنید.

معمولاً توصیه می شود که همه لاستیک های شما به طور همزمان تعویض شوند، اما اگر فقط دو تایر خریداری کنید، جفت جدید باید همیشه روی محور عقب حرکت کند. این به خودرو کمک می کند تا شرایط جاده خیس را بسیار بهتر مدیریت کند.

7. لاستیک های مستعمل ایده بدی هستند

ممکن است در ابتدا یک وسیله صرفه جویی در هزینه به نظر برسند (من می دانم وسوسه انگیز است)، اما شما دقیقاً نمی دانید که آن لاستیک ها از کجا آمده اند. چرا مالک اصلی از شر آنها خلاص شد؟ چه کسی می داند. حتی ممکن است خطرناک باشند. ریسک نکن! آن لاستیک های مقرون به صرفه ممکن است در نهایت برای شما هزینه زیادی داشته باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 3