سفر برای تعطیلات

7 نکته مهم در سفر به صرفه و مطمئن برای تعطیلات

روشهای متعددی برای رفتار پایدارتر به عنوان یک گردشگر وجود دارد. این واقعیت که هتل ها پیشنهاد می دهند دیگر حوله های خود را هر روز نشویند، در هزینه آنها صرفه جویی می کند ، بله ، اما مصرف آب و آلودگی آب ناشی از مواد شوینده را نیز کاهش می دهد.

انتخاب اقامتگاه های کوچک محلی به جای زنجیره ای هتلها و رستورانهای محلی به جای فست فودهای بین المللی باعث می شود که این پول در مقصد سفر باقی بماند. اینها تنها چند نمونه از نحوه لذت بردن از یک سفر پایدارتر است. در این زمینه ، آرپسه نکته برتر سفر برای تعطیلات پایدار را به شما ارائه می دهد.

مقاصد نزدیک

زمانی که مقاصد تعطیلات در این نزدیکی هستند ، به طور پایدار سفر می کنید. همیشه لازم نیست از جزایر دور یا قاره های دیگر دیدن کنید ، زیرا گاهی دریاچه ها و کوههای محلی ما حتی بهتر هستند.

این امر در روند گردشگری خرد نیز مشاهده می شود. این شامل گردش در شهر خود ، اردو زدن در روستای همسایه به جای خارج از کشور ، حمل و نقل عمومی تا انتهای شهر و گشت و گذار در منطقه آنجا است. و خیلی بیشتر.

هواپیما ، قطار یا اتوبوس؟

در میان همه انواع حمل و نقل ، پرواز زیانبارترین وسیله نقلیه است. انتشار گازهای گلخانه ای بسیار زیاد است و حتی یک پرواز می تواند CO2 بیشتری از آنچه در غیر این صورت در کل سال تولید می کنید تولید کند.

اگر با اتوبوس و قطار سفر می کنید ، آب و هوا بسیار بهتر است. اتوبوس ها و قطارهای راه دور به طور متوسط ​​در هر کیلومتر رانندگی 29 یا 32 گرم گازهای گلخانه ای منتشر می کنند.

با این وجود ، اگر هنوز پرواز را انتخاب می کنید ، حداقل باید این کار را معقولانه انجام دهید. به جای تعطیلات سه هفته ای با پروازهای زیاد ، ملایم باشید و فقط یک بار در طول سه هفته پرواز کنید. این امر بار یکبار بر رد پای گاز شخصی آب و هوای شما را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، برای تعطیلات پایدارتر سعی کنید میزان انتشار CO2 را جبران کنید. ابتکارات مختلف آب و هوایی محاسبه می کند که میزان دی اکسید کربن ناشی از پرواز مورد نظر چگونه است و اجازه می دهد تا با کمک مالی به پروژه های حفاظت از آب و هوا ، انتشارات مخرب آب و هوا جبران شود. جبران خسارت بحث برانگیز است ، اما قطعاً بهتر از انجام هیچ کاری نیست.

وسایل حمل و نقل مطمئن

این با نکته قبلی مرتبط است. در صورت امکان ، با قطار ، اتوبوس یا حتی دوچرخه سفر کنید و به طور خودکار بسیار دوستدار محیط زیست خواهید بود تا با ماشین یا هواپیما. و اگر هوشمندانه رزرو کنید ، می توانید مسافرت ارزان نیز داشته باشید.

هنگام سفر در مجاورت آن ، ماشین اغلب ارزان ترین وسیله حمل و نقل است. اما متأسفانه ، سازگار با محیط زیست نیست ، زیرا مصرف CO2 در حدود 150 گرم برای هر نفر و کیلومتر است.

به همین دلیل ، شما همچنین می توانید carpool برای سفرها تشکیل دهید. یا اگر از طریق اتوبوس یا قطار به این مکان دسترسی ندارید ، از پیشنهادات اشتراک خودرو برای تعطیلات محلی استفاده کنید.

در صورت امکان ، در صورت امکان ، از ماشین اجاره ای استفاده نکنید. در عوض ، از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. به این ترتیب شما همچنین تصور بسیار شدیدتری از کشور و مردم آن خواهید داشت و از زندگی روزمره و تماس با افراد محلی بینشی خواهید داشت. و مصرف آلاینده ها نیز کمتر است.

با چمدان کوچک سفر کنید

چه خودرو باشد و چه هواپیما ، کیف و چمدان های سنگین تر ، CO2 بیشتری هنگام رفتن به تعطیلات تولید می شود. با داشتن یک تعطیلات پایدار ، شما فقط به اندازه نیاز خود بسته بندی می کنید. همچنین راحت تر است و شما را در تعطیلات خود محدود نمی کند

صرفه جویی در مصرف آب

اطمینان حاصل کنید که مصرف آب در طول تعطیلات به ویژه در کشورهای جنوبی کم است. حتی در تعطیلات زیاد دوش نگیرید و چند روز متوالی از حوله های خود استفاده کنید تا مجبور نشوید هر چند وقت یکبار شستشو دهید. در حال حاضر بسیاری از هتل ها با شستن حوله ها به طور فعال میهمانان خود را از مصرف آب آگاه می کنند و فقط در صورتی که حوله ها را روی زمین بگذارید آنها را تمیز کنید.

هتل ها و مزارع ارگانیک

خانه های ارگانیک نمونه های خوبی از پایداری در بخش گردشگری هستند. به عنوان مثال ، هتل های ارگانیک از منابع آگاهانه و کم مصرف استفاده می کنند ، ضایعات را کاهش می دهند و ترجیح می دهند هنگام غذا خوردن غذاهای ارگانیک محلی سرو کنند.

در اکثر موارد ، غذاهای گیاهی و گیاهخواری نیز موجود است. انجمن هتل های ارگانیک در حال حاضر تقریبا 100 هتل در اروپا در برنامه خود دارد و می خواهد تا سال 2023 از نظر آب و هوایی مثبت شود. از نظر محتوا ، آنها متفاوت هستند و به عنوان یک ویژگی مشترک ، معیارهای مختلف پایداری را برآورده می کنند.

حمایت از اقتصاد محلی

در طول تعطیلات پایدار خود بیش از آنچه در راهنمای سفر وجود دارد کشف کنید. رستوران های محلی بخورید ، در مغازه های کوچک سوغاتی بخرید و غذاهای محلی معمولی کشور را امتحان کنید. به این ترتیب ، شما از اقتصاد محلی حمایت می کنید و فرهنگ های خارجی را از نزدیک تجربه می کنید.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: بهترین و بدترین فرودگاه ها – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 73 = 77