Aluminum and glass are two widely used materials in the construction industry

آلومینیوم و شیشه دو متریال پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی

اگر در فکر ساخت ساختمانی مدرن و بروز باشید، عموما به شما متریال های همچون شیشه و آلومینیوم را پیشنهاد می کنند، اما چرا؟!!!
شیشه و آلومینیوم از تنوع بالایی برخوردار هستند و می توانند به صورت رنگی، طرح دار و … در بسیاری از کاربری های ساختمانی مورد استفاده قرار گیرند، از این رو کارفرمایان می توانند با قدرت انتخاب بیشتری مصالح ساختمانی خود را استفاده کنند.
از سوی دیگر استفاده از دو متریال آلومینیوم و شیشه از گذشته تا کنون به عنوان متریال های کاربردی در سبک مدرن به حساب می آیند، از این رو با به کارگیری این دو متریال علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که به ساختمان خود می بخشید می توانید ارزش مالی ملک خود را نیز افزایش دهید.
از جمله پرکاربردترین کاربری های استفاده از دو متریال شیشه و آلومینیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نمای شیشه ای
 • پارتیشن شیشه ای
 • نرده شیشه ای
 • سقف شیشه ای

در ادامه بیشتر با هر یک از کاربری های ذکر شده آشنا خواهیم شد، همراه ما بمانید.

نمای شیشه ای

نمای شیشه ای

منحصر به فردترین نحوه استفاده از دو متریال آلومینیوم و شیشه را می توانیم در نماهای شیشه ای مشاهده کنیم. نمای شیشه ای می تواند به دو روش طراحی و اجرا شود.

 • نمای کرتین وال
  ساختار تشکیل دهنده ی این نوع از نماهای شیشه ای از بهم متصل شدن دو متریال شیشه و پروفیل آلومینیومی است. مقاومت و دوام این نوع از نمای شیشه ای توجه داشته باشید که نصب نمای کرتین وال نیازمند نیروی مهندسی و محاسبات تخصصی دارد، از این رو طراحی و اجرای آن باید توسط نیروی کاربلد و خبره انجام گیرد، در غیر این صورت ممکن است دچار خسارت های جبران ناپذیری شوید.
  از جمله محبوب ترین انواع نمای کرتین وال می توان به نمای فریم لس و فیس کپ اشاره کرد، با این حال نمای کرتین وال از تنوع بالایی برخوردار است که این تنوع سبب بالا رفتن قدرت کارفرمایان برای نمای شیشه ای خود باشد.
 • نمای اسپایدر
  در این نوع از نماهای شیشه ای برای اتصال شیشه به نمای ساختمان از یراق آلات آلومینیومی عنکبوتی شکلی استفاده می شود، از این رو به این نوع از نماهای شیشه ای، اسپایدر می گویند.
  متداولترین روش های اجرای نمای اسپایدر را می توان به اسپایدر فین گلس و لوله ای سوق داد، اگر به دنبال نمای شیک و لوکس هستید این نوع از نماهای ساختمانی می تواند بهترین گزینه برای برآورد کردن خواسته ی شما باشد.

پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، کاربردهای بهره وری از دو متریال آلومینیوم و شیشه بیشمار است، یکی دیگر از انواع این کاربردها را می توان پارتیشن های شیشه اختصاص داد.
تصور کنید برای برای تقسیم بندی فضای داخلی ساختمان اداری، مسکونی یا تجاری خود نیاز به دیوارکشی دارید، اگر به شیوه سنتی پیش بروید، حتما به سراغ برخی تیم های اجرایی خواهید رفت و بعد از 5-6 ماه (در بهترین حالت و بسته به متراژ کار) بالاخره می توانید از فضای داخلی ساختمان خود استفاده کنید، اما در صورتی که از پارتیشن های شیشه ای برای تقسیم بندی فضای داخلی ساختمان خود استفاده کنید علاوه بر اینکه می توانید مدت زمان اجرای کار را به نصف و حتی کمتر از آن مبدل کنید، می توانید در صورت به راحتی دیوارهای داخلی را از مکانی به مکان دیگر انتقال دهید.

بر خلاف تصور عموم پارتیشن های شیشه ای علاوه بر آنکه می توانند شفاف باشند و راه مناسبی برای برقراری ارتباط در فضاهای داخلی باشند، می توانند به صورت رنگی نیز باشند، برای مثال تصور کنید برای اتاق جلسه خود به فکر اجرای پارتیشن شیشه ای افتاده اید، می توانید از شیشه های دو جداره استفاده کنید، تا عایق صوتی را برای فضای مورد نظر برقرار کنید.
از سوی دیگر می توانید از شیشه های هوشمند استفاده کنید، این نوع از شیشه ها می توانند به صورت اتوماتیک شیشه های را از شفاف به مات و برعکس تغییر دهند.

تنوع بالای پارتیشن شیشه ای این امکگان را برای کارفرمایان به وجود آورده تا متناسب با بودجه و سلیقه خود اقدام به انتخاب یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای کنند، از این رو بهتر است قبل از انتخاب پارتیشن شیشه ای فضای داخلی ساختمان خود حتما با شرکت های معتبر مشاوره داشته باشید و بعد از بازدید از محل پروژه اقدام به انتخاب پارتیشن شیشه ای مورد نظر خود کنید.

نرده شیشه ای

یکی دیگر از کاربردهای استفاده از دو متریال آلومینیوم و شیشه را می توان به نرده های شیشه ای سوق داد. نرده شیشه ای نیز همانند پارتیشن شیشه ای از تنوع بالایی برخوردار است و می تواند بسته به نوع کاربری و بودجه و سلیقه کارفرما از روش های متفاوتی برای طراحی و اجرای آن استفاده کنید.
استفاده از نرده شیشه ای در فضاهای داخلی می تواند سبب بزرگ نشان دادن متراژ داخلی ساختمان شود، از سوی دیگر نرده شیشه ای نسبت به دیگر انواع نرده (فلزی، سنگی، سیمانی و …) از مقاومت بالاتری برخوردار است و در شرایط محیطی مرطوب یا شرجی زنگ یا فرسوده نمی شود.

سقف شیشه ای

اگر به دنبال افزایش ارزش مالی ملک خود هستید، ما سقف شیشه ای را به شما پیشنهاد میکنیم، این نوع از کاربردهای متریال های شیشه ای و آلومینیومی می توانند ارزش ساختمان شما را تا 30 درصد افزایش دهند و ساختمان شما را به ساختمانی منحصر به فرد مبدل کنند. سقف شیشه ای یا اسکای لایت می تواند در فضاهای داخلی دور از دسترس بازشوهای کناری استفاده شود، در این صورت انتقال نور به فضاهای بدون نور ساختمان نیز امکان پذیر می شود.
سقف های شیشه ای را می توان به دو صورت ثابت یا متحرک اجرا کرد، که اجرای هر یک از روش های ذکر شده نیازمند نیروی مهندسی و محاسبات تخصصی دارد، از این رو قبل از انجام هر کاری با شرکت های واجد صلاحیت مشاوره داشته باشید و نمونه پروژه های آن شرکت را بررسی کنید، چرا که در صورتی که تیم اجرایی از مهارت لازم برای اجرای سقف شیشه ای برخوردار نباشد، ممکن است خسارت های جبران ناپذیری اتفاق بیفتد.

اکسپندد متال

نمای دو پوسته

همانطور که در بخش های قبل توضیح داده ایم، استفاده از مصالح آلومینیوم و شیشه ای در بالا بردن ارزش مالی ساختمان شما سودمند هستند.
اما یکی دیگر از قابلیت های استفاده از آلومینیوم را می توانید در نماهای دو پوسته مشاهده کرد، برای مثال تصور کنید برای سطح رویین نمای ساختمان خود از متریال هایی همچون شیشه، بتن اکسپوز، آجر و … استفاده کرده اید، اما به دلایلی همچون تابش مستقیم نور خورشید، زیباسازی نما و … تصمیم به اجرای نمای دو پوسته گرفته اید.
برای اجرای پوسته ی دوم نمای ساختمان خود می توانید از متریال های بسیاری استفاده کنید، که از جمله این متریال ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اکسپندد متال
 • پانچ متال
 • جی اف آر سی
 • ساندویچ پانل
 • نمای hpl
 • لوور
 • فلاشینگ

بهترین شرکت طراحی و اجرای ساختمان

حال این سوال برای شما پیش خواهد آمد که برای اجرای کلیه موارد ذکر شده از چه سبکی کمک بگیرید؟!
پیشنهاد ما به شما شرکت نما دیزاین است، این شرکت با سابقه 12 ساله ی خود در حوزه ی طراحی، تهیه متریال و اجرای انواع نمای ساختمان و بکارگیری از نیروی خبره ی خود همواره توانسته رضایت کارفرمایان خود را کسب کند.
از سوی دیگر به واسطه سابقه ی بالای کاری این شرکت امکان خرید مستقیم و بدون واسطه متریال ها از کارخانه وجود دارد و این بدین معناست که شما می توانید برای تهیه متریال خود را 15 درصد کمتر از قیمت بازار هزینه کنید.
برای اطلاع از نمونه پروژه های این شرکت و مشاوره رایگان همین حالا به سایت نما دیزاین مراجعه کنید و با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

برچسب ها : نمای کرتین وال,پارتیشن شیشه ای,اکسپندد متال,نمای شیشه ای,سقف شیشه ای,استرچ متال,نمای دو پوسته

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + = 16