همه چیز درباره طراحی لباس و دوره طراحی لباس

با گذشت زمان، مفهوم طراحی مد و  لباس به موارد دیگری مانند جواهرات، کیف، کفش و غیره گسترش یافته است. آموزش طراحی لباس در آموزشگاه طراحی لباس یکی از این موارد است. طراحی لباس را می توان هنر ایجاد پوشاک تعریف کرد. در واقع طراحی مد با  طراحی لباس فاصله زیادی دارد. امروزه طراحی مد به یک صنعت تمام عیار تبدیل شده است و به خوبی به عنوان یک گزینه شغلی در سراسر جهان پذیرفته شده است. جدا از طراحی، تعدادی دیگر از گزینه های شغلی نیز وجود دارند که با گذشت زمان در این صنعت پدید آمده اند.
طراحی لباس
لباس یکی از مواردی است که از گذشته تاکنون همیشه از موارد نیاز اولیه بشر بوده و با گذشت زمان در حال گسترش می باشد. به صورتی که امروزه برا هر گروه سنی و هر موقعیتی یک لباس مخصوص وجود دارد. طراحی لباس کودک، طراحی لباس عروس، طراحی لباس شنا، طراحی لباس مشاغل، طراحی مانتو، طراحی لباس ورزشی، طراحی لباس فیلم و طراحی لباس تئاتر و… تاییدی بر این مطلب می‌باشد. بنابراین تحصیل در یک رشته مرتبط با لباس و طراحی لباس بیشتر از گذشته مطرح خواهد بود و وضعیت مد و فشن در جهان پیوسته رو به بهبود است.
 نه تنها در ایران، بلکه در کل جهان، همیشه افرادی مشتاق به سمت این رشته جذب می‌شوند و البته برای آن هایی که علاقه و توانایی در این حوزه را یک جا داشته باشند، همیشه بازار کار موجود خواهد بود و یک آموزشگاه طراحی لباس معتبر و واقعا خوب می‌تواند معمار آینده یک فرد علاقمند به طراحی مد، طراحی لباس و طراحی پوشش باشد.
[rb_related title=”شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد” total=”2″]
پیشینه طراحی لباس
منشأ طراحی مد به سال 1826 باز می گردد. اعتقاد بر این است که چارلز فردریک اولین طراح مد جهان، از سال 1826 تا 1895 است، او بود که سنت خانه های مد را آغاز کرد و به مشتریان خود گفت که چه نوع لباس هایی برای آنها مناسب است.سپس بعد از این دوره، تعدادی از خانه های طراحی شروع به استخدام هنرمندان طراحی لباس برای تهیه الگوی پوشاک کردند، الگوها به مشتری ارائه می‌شود، که در صورت تمایل آنها را سفارش می‌دهند. در این بازه زمانی بود که به جای سیستم قبلی که لباس های کامل دوخته شده به آنها ارائه می شد، سنت ارائه الگو به مشتریان و سپس دوخت آنها آغاز شد.
پاریس پایتخت مد
در آغاز قرن بیستم ، ابتدا تحولات جدید در مد در پاریس اتفاق می افتد و از آنجا به سایر نقاط گسترش می‌یابد. طرح های جدید لباس قبل از پیدا کردن راه خود به سایر نقاط جهان در پاریس متولد می‌شوند. به عبارت دیگر، پاریس به عنوان پایتخت طراحی مد و لباس ظاهر شد. در اواسط قرن بیستم، لباس های به روز شروع به تولید انبوه کردند. بخش عمده تولید افزایش یافت و مردم شروع به انتخاب بیشتر پوشاک کردند. در اواخر قرن بیستم، آگاهی از مد در بین مردم افزایش یافت و آنها به جای اتکا به روندهای حاکم بر بازار، شروع به انتخاب لباس برای خودشان بر اساس راحتی و سبک خاص خود کردند.
دوره طراحی لباس
در آموزشگاه طراحی لباس چه می گذرد؟
امروزه همانطور که گفته شد، طراحی لباس به عنوان یک گزینه شغلی به خوبی پذیرفته شده است و همینطور یک شغل شاد و از لحاظ اقتصادی پردرآمد محسوب می‌شود. طراحی لباس هم اکنون یک صنعت سه هزار میلیارد دلاری در دنیاست و روز به روز به رونق آن افزوده می‌شود. آموزش طراحی لباس و طراحی مد به سراسر دنیا راه یافته و هر آموزشگاه طراحی لباس دوره های مختلفی را در عرصه های مختلف مد ارائه می دهد و کارآموزان را برای ورود به بازار کار جذاب و پردرآمد مد و لباس آماده می‌کند. تعداد دانش آموزانی که طراحی لباس را یک حرفه جدی می‌دانند و برای دوره طراحی لباس در آموزشگاه طراحی لباس شرکت کرده‌اند، طی سال ها رو به افزایش است.
تفاوت طراحی مد امروزه با طراحی مد در گذشته
امروزه تخصص در طراحی مد به وجود آمده است و هر آموزشگاه طراحی لباس مختلف، خدمات گوناگونی برای ارائه دارد. طیف گسترده‌ای از گزینه ها در انتخاب برای یک طراح لباس وجود دارد، از جمله لباس زیر، لباس شنا، لباس زنانه، لباس عروس، لباس کودکان، پوشاک مردانه، کفش، کیف دستی و… طراحان لباس که قبلاً خود اشتغالی داشتند، در حال حاضر تعداد فرصت های شغلی زیاد برای آنها از جمله کار در آموزشگاه طراحی لباس وجود دارد. آنها هم چنین می‌توانند با شرکت های پوشاک و خانه های مد علاوه بر آموزشگاه طراحی لباس کار کنند، همچنین ممکن است مشغول کار در زمینه پارچه و تطبیق آن با سلیقه بازار انبوه باشند. از آپشن گزینه های دیگر کاری برای یک طراح لباس ممکن است کار در فروشگاه های تخصصی را نام برد.
نکته:
تحولات مثبت در زمینه طراحی مد باعث شده است تا سایر مسیرهای شغلی مرتبط مانند مدل مو، آرایشگر، آرایشگر مد، مشاوران مد، عکاسان مد، بلاگر ها و غیره هم به وجود بیایند.
یکی دیگر از تغییرات مهمی که در دوره های اخیر در صنعت طراحی لباس پدیدار آمده است، افزایش استفاده از رایانه ها و فناوری است. تعدادی بسته نرم افزاری برای دستیابی به طراحان در فرآیند طراحی و همچنین سایر مراحل تولید یک پوشاک، به راحتی و به سرعت ارائه شده است که در آموزشگاه طراحی لباس پیشکسوتان آموزش می‌توانید با آن ها به طور مفصل آشنا شوید.
طراحی لباس به عنوان یک تجارت پر سود نیز رشد کرده است. طراحان نه تنها در کشورهای خود بلکه در سطح بین المللی نیز به شهرت رسیده‌اند. تعداد نمایش های مد و شرکت در آن در موارد اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. آموزشگاه طراحی لباس معتبر مانند آموزشگاه پیشکسوتان از بهترین طراحان و اساتید برای هنرآموزان خود استفاده می کند. بنابراین ، طراحی لباس دنیایی منحصر به فرد است که شامل مد، طراحی ، خلاقیت ، فناوری و همچنین تجارت می باشد.
آموزشگاه طراحی لباس
چقدر طول می‌کشد تا یک طراح لباس شوید؟
تحصیل و علم آموزی در رشته های مربوط به طراحی لباس درآموزشگاه طراحی لباس طرحستان ممکن است با توجه به درخواست و علاقه متقاضی مشخص می شود. چنانکه قصد شرکت در دوره طراحی لباس آموزشگاه طرحستان را دارید بد نیست شما را با سرفصل های این دوره آشنا کنیم که طول این دوره 147 ساعت می باشد.
سرفصل های دوره طراحی لباس (۱۴۷ ساعت)
طراحی فیگور و مبانی طراحی لباس (۴۰ساعت)
رنگ شناسی در لباس (۱۶ ساعت)
تکنیکهای جنسیت سازی (۲۴ساعت)
سبک شناسی (۱۶ ساعت)
پورتفولیو (خلاقیت در طراحی لباس و کالکشن سازی) (۳۶ ساعت)
طراحی لباس با رایانه (۱۵ساعت)
سایر دوره های آموزشی آموزشگاه طرحستان شامل دوره انیمیشن سازی ، دوره آموزش گرافیک و دوره طراحی داخلی هستند که در  صورت لزوم می توانید در هر یک از آنها شرکت کنید.
همه چیز درباره طراحی لباس و دوره طراحی لباس

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: 15 توصیه در مد و پوشاک برای خوشپوشی – هر آنچه در زندگی نیاز است بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 − 82 =