چگونه یک پس انداز مالی را شروع کنیم

ممکن است به تصمیمات سال نو خود برای بهبود تناسب اندام و عادات غذایی خود پایبند باشید، اما آیا به عادات مالی خود توجه می کنید؟ اگر به این فکر می کنید که چگونه بدهی خود را پرداخت کنید و/یا به دنبال بهبود مخارج خود و قرار دادن خود در مسیر موفقیت مالی هستید، یک پس انداز مالی ممکن است ایده خوبی برای شما باشد.

پس انداز مالی چیست؟

پس انداز مالی یک “پاکسازی مالی” کوتاه مدت است که به شما کمک می کند تا وضعیت مالی خود را به حالت اولیه برگردانید. این ایده از کتابی به نام The 21-Day Financial Fast: مسیر شما به سوی آرامش مالی و آزادی آمده است. پس انداز بیش از 3 هفته طول می کشد و برخی از نکات اصلی آن این است که شما باید:

 • اقلام را فقط با نقد پرداخت کنید
 • فقط آنچه را که واقعاً نیاز دارید بخرید
 • برای ردیابی خریدهای خود یک گزارش هزینه نگه دارید
 • راهی برای بدون بدهی انتخاب کنید
 • بیاموزید که چگونه از هزینه های بیش از حد برای دانشگاه جلوگیری کنید
 • صندوق اضطراری ایجاد کنید

مزایا و معایب یک پس انداز مالی

در اینجا برخی از مزایا و معایب پس انداز مالی آورده شده است:

مزایای یک پس انداز مالی

مزایای پس انداز مالی عبارتند از:

کنترل امور مالی خود و پس انداز پول
کاهش هزینه های کارت اعتباری و در نتیجه بدهی پول به صورت بهره
کسب آگاهی از عادات خرج کردن موجود

معایب پس انداز مالی

معایب پس انداز مالی عبارتند از:

 • مشکلات جدی بدهی را نمی توان در 21 روز حل کرد – اگر بلافاصله به روش قبلی خود بازگردید، به نقطه اول باز می گردید.
 • این نیاز به تغییرات زیادی در مدت زمان کوتاه دارد، که می تواند برای برخی ناامید کننده باشد
 • روی عادات مثبت کارت اعتباری که توانایی افزایش امتیاز اعتباری شما را دارند، تمرکز نمی کند

4 نکته برای موفقیت پس انداز مالی

در اینجا چند نکته برای موفقیت سریع مالی شما وجود دارد:

 • یک گروه حمایتی داشته باشید: مهم است که اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که از شما در اهداف مالی شما حمایت می کنند. بنابراین، ممکن است لازم باشد با آن دوستی که همیشه سعی می‌کند شما را متقاعد کند که ورزشگاه را رها کنید و در عوض برای پیتزا و آبجو بیاید، مرزهایی ایجاد کنید. به دوستان و خانواده خود در مورد پس انداز مالی خود بگویید و به آنها بگویید چگونه می توانند حمایت کنند (یعنی دعوت نکردن شما برای خرید).
 • از محرک‌های خرج کردن اجتناب کنید: مراقب باشید از هرگونه محرکی که می‌تواند شما را به خرج‌های بیهوده بپردازد، اجتناب کنید. برای مثال، اگر دیدن اینفلوئنسرها و تبلیغات در اینستاگرام باعث می‌شود که بخواهید با رها کردن بی‌احتیاطی هزینه کنید، برنامه را برای چند هفته حذف کنید یا یک محدودیت زمانی تعیین کنید تا اسکرول عذاب خود را کاهش دهید.
 • بودجه ایجاد کنید: درآمد خود را با هزینه های ثابت و متغیر ماهانه خود مقایسه کنید. آیا بیشتر از آن چیزی که خرج می کنید درآمد می کنید؟ اگر نه، ممکن است بخواهید عادات خرج کردن خود را تغییر دهید و فقط روی موارد ضروری تمرکز کنید (به زیر مراجعه کنید). بودجه بندی یک رویکرد یکسان نیست. چندین روش مختلف بودجه بندی وجود دارد، از جمله قانون 50/30/20، که پیشنهاد می کند 50٪ را برای آنچه نیاز دارید، 30٪ را برای آنچه می خواهید، و 20٪ را برای پس انداز و بازپرداخت بدهی و سیستم پاکت که شما را در اختیار دارد قرار دهید. پول نقد را در پاکت های مختلف بر اساس دسته بندی کنار بگذارید و به شما اجازه می دهد فقط آنچه در هر پاکت است خرج کنید.
 • بر روی چیزهای ضروری در مقابل خواسته ها تمرکز کنید: صرف نظر از رویکرد بودجه بندی که در پیش می گیرید، می خواهید هزینه های مربوط به خواسته ها را بیش از نیازها به حداقل برسانید. تفاوت زیادی بین آنچه ضروری است و آنچه اختیاری است وجود دارد. برای تمرکز بر چیزهایی که واقعاً نیاز به خرج کردن دارید، مانند خواربارفروشی و اجاره، و چیزهایی که احتمالاً می توانید برای مدتی از آنها صرف نظر کنید، تمرکز کنید. آن نسخه از لذت آشپزی را که همکار قدیمی‌تان برای تعطیلات به شما آورده است، بیرون بکشید و به جای آن روی مهارت‌های خود در مطبوعات فرانسوی کار کنید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58 − = 50