7 مکان باستانی برتر در مکزیک

7 مکان باستانی برتر در مکزیک

مکزیک که به خاطر سواحل زرق و برق دارش خوش نام است، استراحتگاه های کاملی دارد که تعداد زیادی از گردشگران را جذب می کند که می خواهند زمانی را برای استراحت و تفریح ​​در این کشور بگذرانند. علاوه بر این، این کشور پر از تاریخ، هنر و فرهنگ است – جای تعجب نیست که 10 شهر مکزیکی در فهرست میراث جهانی قرار دارند. بیشتر بازدیدکنندگان برای کشف ویرانه های آزتک و مایا در مکزیک می آیند. بررسی گردشگری ویرانه هایی را که باید برای هر مسافری در منطقه ببیند را ارائه می دهد.

مطالعه بیشتر: بهترین و بدترین فرودگاه ها

چیچن ایتزا

Chichen Itza

Chichen Itza

چیچن ایتزا معروف ترین مجموعه خرابه های مکزیک در نظر گرفته می شود. این شهر باستانی که در شبه جزیره یوکاتان واقع شده است، بقایای جمعیتی بزرگ و متنوع است که به دلیل معماری و تکنیک های متنوع شهرت دارد. این یکی از بهترین نمونه های تمدن مایا تولتک در منطقه به حساب می آید. بر اساس سوابق و تحقیقات انجام شده، این شهر توسط قوم مایا در اواسط دهه 400 تأسیس و تأسیس شد. نیم قرن بعد، توسط تولتک ها فتح شد و ساختمان های جدیدی تأسیس کردند.

اعتقاد بر این است که این شهر در حدود 1440 قبل از میلاد فرو ریخته و به مدت 500 سال در جنگل رها شده است. با این حال، کاوش‌های مدرن ویرانه‌های چیچن ایتزا را در وضعیت خوبی پیدا کرده‌اند که چشم‌انداز عالی را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

معروف ترین ساختمان معبد کوکولکان است، هرم با ابهت با پله هایی در مرکز. بهترین گزینه یافتن محل اقامت در این منطقه است و ساده ترین راه برای رسیدن به آنجا، سفرهای تفریحی از کانکون یا مریدا است.

Teotihuacan

Teotihuacan

Teotihuacan

در ۴۵ کیلومتری زوکالو، سایت باستان‌شناسی تئوتی‌هواکان، یک سایت میراث جهانی که توسط یونسکو محافظت می‌شود، یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است. از جمله جاذبه های اصلی می توان به هرم خورشید با ارتفاع 65 متر و دومین هرم بزرگ در مکزیک اشاره کرد. هرم ماه به ارتفاع 45 متر؛ و Calzada de Los Muertos، به طول 4 کیلومتر و در خیابان اصلی Teotihuacan، جایی که ساخت و سازهای باقی مانده از آن تمدن در آن واقع شده است.

اعتقاد بر این است که ساخت Teotihuacan تقریباً صد سال قبل از میلاد آغاز شد. در اوج خود، این شهر با حدود 125000 شهروند یکی از پرجمعیت ترین شهرها در قاره آمریکا بود. ساختارهای آن شامل خانه‌های چند طبقه و آپارتمان‌مانندی بود که برای اسکان ساکنان ساخته شده بودند. برخی از اکتشافات این سایت باستان شناسی شامل ابزار ابسیدین، نقاشی های دیواری حفظ شده و سیستم پیچیده ای از ساختمان ها است.

بازدیدکنندگان می توانند در میان ساختمان ها قدم بزنند، از هرم خورشید و هرم ماه بالا بروند، از کاخ ها دیدن کنند، نقاشی های دیواری حفظ شده را ببینند و در میان سازه ها گردش کنند. توری است که به چندین ساعت زمان نیاز دارد تا گردشگر از تمام امکانات موجود در فضا استفاده کند. هر زاویه ای زیباتر از دیگری است. علاوه بر تور رایج در طول روز، بازدید از تئوتی‌هواکان در شب نیز امکان‌پذیر است: رویداد Noches Mágicas اخیراً برگزار می‌شود و تور و نمایش‌های نور را ترکیب می‌کند. بازدیدکنندگان می توانند اهرام را همانطور که در زمانی که Teotihuacan هنوز ساکن بود، ببینند.

رایج‌ترین راه‌ها برای رسیدن به محوطه باستان‌شناسی اتوبوس، ون، تاکسی با نرخ ثابت یا تورهای اتوبوس توریستی معمولی است. برای سهولت در رفت و آمد، منطقه باستان شناسی دروازه های ورودی بسیاری را ارائه می دهد که هر کدام در کنار جاذبه های متفاوتی قرار دارند.

تولوم

Tulum

Tulum

در این منطقه، ویرانه های ساحلی سایت باستانی تولوم مورد توجه گردشگران است. ساخت و سازهای مایا، در ریویرا مایا، تنها 10 دقیقه رانندگی یا 30 دقیقه پیاده روی از شهر تولوم، مستقیماً بر روی صخره ها و در مقابل اقیانوس ساخته شده اند. اعتقاد بر این است که تولوم تا زمان ورود اسپانیایی ها در قرن شانزدهم فعال بود.

تولوم یک شهر بندری مهم بود که عمدتاً در تجارت سنگ های قیمتی بود. جاذبه اصلی، صخره کاستیلو، بزرگترین و چشمگیرترین سازه است. بقیه با عناصر ساختمانی باقیمانده (بیشتر تخریب شده) و مناظر خیره کننده پر شده است.

علاوه بر بازدید تاریخی، این منطقه همچنین دارای باشگاه های ساحلی برای کسانی است که دوست دارند از ساحل لذت ببرند. آنها جایگزین خوبی برای تفریح ​​در آب هستند، زیرا تعداد کمی از سواحل عمومی هستند. بیشتر دسترسی به دریا توسط هتل ها و املاک خصوصی محصور شده است.

کوبا

Coba

Coba

کوبا یکی از اولین شهرهای تاریخ مایاها بوده و یکی از ویرانه های محبوب مکزیک است. بیش از 50 کیلومتر جنگل انبوه و زنده را پوشش می دهد و بیش از 50000 مایا را در خود جای داده است. باستان شناسان بر این باورند که کوبا یکی از مجموعه های اصلی ویرانه های باستانی در یوکاتان بوده است. بالا رفتن از 120 پله شیب دار تا بالای هرم اصلی شهر، نوهوچ مول، امکان پذیر است. کوهنوردان شجاع با منظره 180 درجه از جنگل و خود کوبا پاداش می گیرند. در حالی که این جاذبه اصلی شهر قدیمی است، بقیه مکان ها نیز قابل کاوش هستند، به خصوص با اجاره دوچرخه برای گردش راحت تر در منطقه.

مونت آلبان

Monte Albán

Monte Albán

برای کسانی که به اواکساکا می روند و می خواهند یک سفر سریع در تاریخ داشته باشند، خرابه های قبل از کلمبیایی مونت آلبان کمتر از 20 دقیقه با شهر فاصله دارند. گفته می شود که مونته آلبان که در ابتدا در حدود 500 سال قبل از میلاد ساخته شد، پایتخت ملت زاپوتک، یکی از اولین گروه هایی بود که در منطقه اوآخاکا رونق یافت. این شهر تقریباً 1300 سال با جمعیتی بالغ بر 25000 نفر پایتخت باقی ماند، اما در نهایت به دلیل اتمام منابع متروک شد.

تحقیقات نشان می دهد که مونت آلبان با تئوتیواکان ارتباط داشته است. امروزه، ویرانه‌ها که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند، یکی از مهم‌ترین مکان‌های این منطقه هستند. آنها عمدتاً برای بناهای سنگی حکاکی شده مختلف شناخته شده اند. بیشتر شبیه به چهره های مثله شده یا پیچ خورده، نمادی از شهروندانی است که در قربانی کردن انسان ها و اسیران جنگی استفاده شده اند. ضخامت دیوارهای 20 متری نشان می دهد که این ساختمان ها افرادی با قدرت زیادی را در خود جای داده اند.

پالنکه

Palenque

Palenque

Palenque یکی از مکان های مورد علاقه برای گردشگران با توجه به نزدیکی آن به جنگل رمانتیک در چیاپاس است. این شهر بین 500 تا 700 قبل از میلاد به اوج خود رسید. عمدتاً به دلیل خلاقیت ساختاری و صنایع دستی آن شناخته شده است. بیش از 1400 ساختمان در این سایت کشف شده است، اما تنها 10٪ به درستی کاوش شده است.

خرابه ها به خوبی حفظ شده اند و یکی از نمادهای اصلی دوره کلاسیک مایاها هستند. می توان در معابد و کاخ هایی با حیاط های بزرگ، استخرهای مصنوعی و فواره های زینتی قدم زد. مسافران همچنین می توانند از پارک ملی پالنکه که محوطه باستان شناسی را احاطه کرده و زیستگاه گونه های نمادین منطقه است، بازدید کنند. برای رسیدن به آنجا، کافی است از مکزیکو سیتی با یک پرواز مستقیم یا اتوبوس استفاده کنید.

Uxmal

Uxmal

Uxmal

Uxmal مجموعه دیگری از خرابه های مهم در شبه جزیره یوکاتان است. این سایت 1500 ساله به دلیل به تصویر کشیدن ساختمان های Puuc که سبک غالب معماری در منطقه به حساب می آید، شناخته شده است. برخلاف اهرام پلکانی، ساختمان ها دارای اضلاع ساده و ساختاری هستند که شبیه یک کلبه سنتی است.

Uxmal به طور شگفت انگیزی سالم و در شرایط عالی است. یکی از ساختمان های اصلی و محبوب، هرم پنج طبقه شعبده باز است. با توجه به اهمیت معماری آن، این سایت میراث جهانی یونسکو دائما در حال بازسازی است، اما حفاری های زیادی برنامه ریزی نشده است. برای کسانی که در مریدا هستند، رسیدن به Uxmal تنها به 15 دقیقه سفر با ماشین نیاز دارد.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: 3 جزیره برتر کانادا – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =