صفر تا صد ونیر کامپوزیت دندان و نکاتی که باید به آن توجه کرد

هرآنچه باید در مورد ونیر و کامپوزیت دندان بدانید!

در حال حاضر به دلیل پیشرفت های زیاد در زمینه تکنولوژی و تجهیزات دندانپزشکی، روش های نوینی برای زیبایی دندان و دهان صورت می پذیرد که در نهایت به ایجاد طرح لبخندی جذاب ختم خواهد شد. یکی از محبوب ترین روش های زیبایی و ترمیم دندان ها استفاده از کامپوزیت بوده بسیاری از مشکلات دندان از نظیر فاصله میان دندان­ها، تغیر رنگ در دندان­ها، تنظیم جزئی چیدمان دندان­ها را رفع خواهد کرد. ولی باید در نظر داشته باشید انجام این نوع ترمیم توسط دندانپزشک متخصص صورت گیرد زیرا مهارت دندانپزشک در این امر بسیار مهم و ضروری است.

ونیر و کامپوزیت دندان در مشهد

در این مقاله به صورت کامل با یکی از روش­های درمانی و ترمیم و زیبایی دندان به نام ونیر کامپوزیت آشنا خواهید شد که با مشاوره از یک دندانپزشک خوب متخصص می­توانید رفع نقص­های دندان­های خود را با روش ونیر کامپوزیت انجام دهید.

ونیر دندان چیست؟

برای انجام ترمیم ونیر کامپوزیت ابتدا ونیر دندان از روکش ها و لایه هایی از مواد همرنگ دندان بوده استفاده می­شود که بخاطر یک دستی رنگ دندان ها استفاده می شود و عمده هدف استفاده از ونیر دندان رفع عیب های دندان ها و کاربرد در زیبایی دندان ها خواهد بود.

برای ونیر کامپوزیت دو نوع روکش بر روی ونیرها استفاده می شود روش مستقیم و روش غیر مستقیم که در روش روکش گذاری مستقیم برای ونیرها در یک جلسه توسط دندانپزشک متخصص کامپوزیت دندان اضافه می­شود که اگر بخواهیم تعداد کمی از دندان ها را اصلاح کنیم بسیار کاربردی خواهد بود. در مواقعی دندان ها ایرادات جزئی دارند روش مسقیم روکش مناسب است و این نکته را در نظر داشته باشید متخصصی دندانپزشک باید در این زمینه مهارت و تجربه کافی را داشته باشد، می توانید ونیر کامپوزیت در مشهد را توسط دندانپزشکان متخصص کلینیک مریم بسپارید که دیگر خیالتان از بابت کیفیت انجام ونیر کامپوزیت دندان خود راحت باشد.

روکش گذاری غیر مستقیم زمان بیشتر نیاز دارد ولی استحکام بالاتر، دوام بیشتر، حفظ بیشتر بافت های دندان و زیبایی بالاتری دارد و به خاطر این دلایل اغلب مراجعین از روش غیر مستقیم برای روکش کامپوزیت دندان بر روی ونیرها استفاده می­کنند.

کامپوزیت دندان در مشهد

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟

ونیر کامپوزیت دندان یکی از بهترین روش­های درمانی برای طرح لبخند زیبا برای بیماران بوده که می توان اینگونه بیان کرد؛ ونیر کامپوزیت با استفاده از مواد که همرنگ دندان­ها بوده که با ترکیب ذراتی به اسم فیلر استحکام دندان ها را دو چندان خواهد کرد. مواد مورد استفاده برای دندان ها، مواد خمیری شکل بوده که با استفاده از نور خاص در طول موج مخصوصی سفت و سخت شده که پس از آن با پولیش دادن شکل دهی مورد نظر دندان برای بیمار به منظور زیبایی هر چه بهتر انجام خواهد شد

چه کسانی باید دندان های خود را ونیر کامپوزیت کنند؟

بهتر است برای بررسی وضعیت دندان ها توسط دندانپزشک متخصص صورت گیرد که مناسب بودن لثه و دهان برای ونیر کامپوزیت چک خواهد شد اما ما نکات کلی برای کسانی که با این مشکلات مواجه هستند را بیان می­کنیم که روش ونیر کامپوزیت برایشان مناسب بوده و پس از آن باید افراد از دندانپزشک متخصص مشاوره بگیرد. این نکته قابل ملاحظه است که شما هیچگونه بیماری دهان، لثه و التهابی قبل از شروع درمان ونیر کامپوزیت نداشته باشد:

  • اندازه دندان ها متناسب نبوده (کوتاه، بلند، کوچک بودن دندان ها)
  • کسانی که دندان‌هایشان شکسته شده است و یا لب پر شده است
  • رنگ پریدگی و سیاهی رنگ دندان ها
  • مرتب نبودن دندان ها
  • کسانی که دندان ها روی هم دارند

ونیر دندان در مشهد

یکی از کلینیک های تخصصی ، کلینیک مریم بوده که به عنوان یک دندانپزشکی در مشهد به صورت حرفه ای و تخصصی فعالیت دارد. برای ارتباط با این دندانپزشکی میتوانید با شماره تلفن 38820937-051 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 65 = 70