10 اصلی که در نوشتن قرار داد طراحی سایت باید رعایت کنید | بهیدو

در مبحث طراحی سایت یکی از مواردی که اهمیت بالایی دارد ، قرارداد بین طرفین هست که این قرارداد دارای نکات مهمی می باشد.

در قرارداد لازم است نام طرفین قرار داد، کد ملی هر یک، نشانی هر کدام، شماره قرارداد، موضوع قرارداد، توضیحات پروژه در خواستی، روش طراحی سایت، تاریخ شروع و اتمام قرارداد، مدت اعتبار قرارداد و تبصره های مورد نیاز قید و نوشته شود.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو فعال در زمینه ی طراحی سایت تخصصی و خدمات بهینه سازی و سئو سایت در ادامه ی این مطلب به بررسی موارد مهمی که هنگام نوشتن قرار داد طراحی سایت با شرکت یا فرد باید در نظر داشته باشید و رعایت کنید را برای شما بازگو خواهد کرد.

نکات مهم و کاربردی که برای قرار داد طراحی سایت در اصفهان باید بدانید | بهیدو

 ۱- مالیکت دامنه سایت باید در اختیار شما باشد !!

اگر قصد طراحی وب سایت و ثبت دامنه را داشته باشید حتما در هنگام عقد قرارداد طراحی سایت، این نکته را عنوان کنید که دامنه کسب و کار شما باید به نام خودتان ثبت شود.

با این کار می توان اطمینان حاصل کرد که از دامنه و نام کسب و کارتان سوء استفاده نخواهد شد و پس از اتمام زمان قرارداد هم می توان شخصا و بدون پرداخت هزینه اضافی قرارداد را تمدید کنید، البته تمدید دامنه فقط توسط خود ثبت نام کننده اولیه صورت می گیرد.

اگر بخواهید نام صاحب دامنه ی ثبت شده را پیدا نمایید کافیست به وب سایت هو ایز ( https://who.is) رفته و نام دامنه را درج کنید. کل اطلاعات عمومی مربوط به دامنه فوق در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

۲- پشتیبانی از وبسایت شما

در روند طراحی يک وب سايت نکته بسيار مهم پشتيبانی وب سايت می باشد، طراحی وب سايت آخر کار نيست بلکه برای حفظ کيفيت و سلامت وب سايت به يک پشتيبان نیاز است.

* پشتیبانی سایت یعنی نگهداری و تضمین عملکرد صحیح یک وب سایت *

پشتيبانی وب سايت باعث بهتر شدن سایت ،حفظ سئوی وب سايت ، جلب رضايت مخاطب و افزايش فروش می شود.

با يک پشتيبانی درست و مناسب ، موفقيت وب سايت تضمين می شود، روز به روز کسب و کارها شکل آنلاین و اینترنتی به خود می گیرند.

یک وب سایت حکم محل یک شرکت را پیدا کرده که مشتریان و کاربران انتظار دارند که در هر ساعت از شبانه روز بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

3- مبلغ قرارداد و شیوه پرداخت

قرارداد طراحی وب سایت در اصفهان فرقی با دیگر شهرهای کشور ندارد و شیوه قرار دادها یکی است و دارای مقادیر است که باید رعایت شود.

اول موضوع قرارداد طراحی وب سایت و انجام امور مربوطه با مشخصات دقیق می باشد. مشخصات طرفین قرارداد باید ثبت شود. مبلغ قرارداد طبق موضوع و مشخصه عنوان شود.

شرایط پرداخت بدین صورت می باشد که ۵۰ درصد از مبلغ کل قرارداد به عنوان پیش پرداخت از طرف کارفرما صورت می پذیرد.

۳۰ درصد از مبلغ باقی مانده پس از ارائه طرح رابط گرافیکی طراحی سایت و تأیید کارفرما پرداخت می شود.

۲۰ درصد باقی مانده از مبلغ کل قرارداد نیز پس از ارائه طرح کدنویسی شده و تأیید کلی کارفرما به طراح پرداخت می گردد.

4- دریافت کدهای برنامه نویسی سایت ( سورس کد سایت باید در اختیار شما باشد )

سئو و بهینه سازی سایت خود یک روند زمانبر و مستمر است، فرآیند بهینه سازی سایت با بررسی و تحلیل کلمات کلیدی و آنالیز کار رقبا شروع می شود.

در این روند با استفاده از استراتژیک های برنامه نویسی، ایجاد بک لینک در سایت های معتبر، محتوای سئو محور سایر موارد موجب ایجاد ترافیک و افزایش بازدید سایت خواهد شد، پس دریافت کدهای برنامه نویسی سایت،کار بسیار حیاتی و جزو اسرار کار است.

به این نکات مهم هنگام عقد قرار داد طراحی سایت تخصصی توجه کنید

5- مالکیت فکری

از نکات مهم قرارداد طراحی سایت ، مالکیت فکری متقاضی است. کارفرما باید در قرارداد طراحی وب سایت ، حقوق مالکیت فکری را برای اطلاعاتی که در اختیار طراح قرار می گیرند عنوان ، ثبت و بر آن تاکید داشته باشد و نیز باید در مورد حقوق سایتی که طراحی می شود هم مقرارتی تعیین شود تا بعداً مشکلی پیش نیاد و موجب پیگیری قانونی نشود.

6- آموزش های لازم برای استفاده از سایت  را از طراح خود بخواهید !

یکی از اصلی ترین مراحل راه اندازی وب سایت انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب می باشد و پس از راه اندازی سایت باید توسط سیستم مدیریت محتوا سایت را مدیریت کرد.

حتما در بند جداگانه ای در قرار داد خود ذکر کنید که مجموعه و یا شخصی که عهده دار طراحی سایت شما است بعد از آماده شدن وب سایت شما آموزش های لازم جهت بارگذاری محصول و تغییراتی که ممکن است شما در طول مسیر به آن نیاز داشته باشید را به طور کامل به شما آموزش دهد.

تیم فنی بهیدو یکی از اصلی ترین خدماتی که بعد از آماده شدن سایت به کارفرماهای خود ارائه می دهد مبحث آموزش صفر تا صد پنل مدیریت سایت و بارگذاری تعدادی از محصولات و خدمات مشتری بر روی سایت می باشد.

7-  عدم افشای اطلاعات کارفرما

قرارداد طراحی وبسایت دارای بخش حفظ اطلاعات است که در این قسمت از قرارداد باید تمام تعهدات دو طرف قرارداد ثبت شود.

تعهداتی مثل عدم فاش کردن اطلاعات محرمانه مربوط به طراحی وب سایت ، بدین معنی که از اطلاعات نسخه برداری نکنند و از اطلاعات به نحو عالی نگهداری کنند که مانع استفاده اطلاعات توسط افراد دیگر شوند.

اطلاعاتی که کارفرما در اختیار طراح سایت قرار می دهد محرمانه است و درصورت برملا شدن اطلاعات باید برای آن ضمانت های اجرایی مشخصی نیز تعیین شود .

8-  تست ، بررسی و بازبینی های نهایی توسط شخص سوم !

طراحی سایت حرفه ای از قوانین عقد قرارداد صحیح و قانونی تبعیت می کند.

در قرارداد طراحی سایت بهتر است این موضوع هم بیان شود که در آخر سایت طراحی شده توسط شخص سومی که به امور فنی تسلط دارد تست و بررسی شود و البته قسمتی از پرداخت ها نیز باید در این مرحله انجام شود تا به ضرر متقاضی طراحی سایت تمام نشود و کاری با کیفیت عالی تحویل بگیرد و هر دو طرف راضی باشند.

9- تعیین مدت قرارداد

از عمده نکات ضروری در طرح وبسایت این سوال ایجاد می شود که چگونه قرارداد طراحی سایت ببندیم ؟!

تعیین مدت زمان لازمه آغاز کار طراحی است ، پس شروع قرارداد از تاریخ امضاء طرفین متقاضی و طراح ، و تبادل آن بین طرفین و پرداخت مبلغ پیش پرداخت کار، مشخص ، معتبر و اجرای آن هم لازم است.

مدت زمان لازم جهت انجام موضوع قرارداد و تحویل طرح نهایی طراحی سایت نیز طبق مذاکرات انجام شده و توافق طرفین قرار داد مشخص می شود که چند روز کاری باشد.

10- تعهدات طرفين

تنظیم قرارداد طراحی سایت خود مقوله ای ضروری و بسیار مهم یک طراحی سایت می باشد که کوچکترین ایراد موجب ایجاد مشکلات عدیده ای می شود.

اگر هر یک از طرفین قرارداد در تحویل دادن کار و یا پرداخت مبلغ تاخیری داشته باشند می توان در قرارداد مبلغی را به ازای هر روز تاخیر به عنوان خسارت تعیین شود.

این باعث می شود تا تاخیرهایی که صورت می گیرد به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند و همچنین زمان تحویل کار موضعی اساسی است که باید در قرارداد طراحی سایت مشخص شود که آیا بعد از اتمام طراحی سایت و نیز اتمام مدت زمان پشتیبانی سایت ، اگربعد از مدتی در سایت مشکلاتی ایجاد شود طراح سایت این مشکلات را برطرف خواهد کرد یا خیر ؟!

در قرارداد باید مسئولیت های طرفین مورد بررسی قرار گرفته و اگر هر یک از طرفین در انجام مسئولیت های خود کوتاهی کند خود خاطی خسارت های ناشی از آن را نیز برعهده بگیرد.

جمع بندی نهایی

یادگیری طراحی سایت در دنیای مدرن امروز به یکی از محبوب ترین کسب و کارها در جهان مبدل شده است.

داشتن یک سایت قدرتمند و حرفه ای برای هر کسی که به دنبال یک کسب و کار جدید است ، ضروری می باشد، به عنوان یک کسب و کار جدید می توان برند خود را ساخت و با یک سایت کار و محصولات خود را معرفی کرد.

مزیت های داشتن سایت برای کسب و کار شما

طراحی سایت فروشگاهی دارای مزیت های بسیار است که آموزش کار با وبسایت برای یک‌ کسب و کار اینترنتی لازم و ضروری است.

 • راه اندازی کسب و کار در فضای آنلاین کم هزینه تر از راه اندازی کسب و کار فیزیکی است.

 • در فضای آنلاین می توان شبانه روز فروش داشت.

فروش اتوماتیک نیاز به اپراتوری برای فروش ندارد و وب سایت به صورت خودکار محصولات را ارائه می کند.

 • دیده شدن در بستر های بسیار بزرگ تر

برخلاف کسب و کار فیزیکی می توان جذب مشتریان بیشتری از کل جهان داشت و به تمام مردم جهان خدمات اینترنتی ارایه داد.

 • در آمد بالاتر نسبت به کسب و کارهای فیزیکی

کشف بازار های جدید و خدمات متنوع تری صورت می گیرد و درآمد پیوسته افزایش می یابد، تبلیغات کم هزینه ای دارد به طوری که وب سایت در موتور های جست و جو شبانه روز در حال تبلیغ شدن است.

ممنون که تا انتهای این مطلب با بهیدو همراه بودید. در قسمت نظرات ،  تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای راهنمایی در زمینه طراحی سایت با تیم فنی بهیدو تماس حاص فرمایید. 03132751988

آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو مرکز طراحی سایت اصفهان و سئو سایت در اصفهان

اشتراک گذاری

1 یک نظر

 1. نرگس پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید موردی که برای سورس کد نوشته بودید رو چه طوری باید از برنامه نویس ها بگیریم ؟
  تحت نظر برنامه ی خاصی باید باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *