3 دلیل برای رها کردن جرم گوش

آیا می توانید به کاری فکر کنید که انجام می دهید تقریبا غیرقابل مقاومت، به طور گسترده محبوب است، اما ایده بدی است که بر اساس یک افسانه سلامتی است؟ درست است، من در مورد قرار دادن سواب هایی با نوک پنبه در گوش شما صحبت می کنم.

طبق دستورالعمل‌های آکادمی گوش و حلق و بینی آمریکا/بنیاد جراحی سر و گردن، متخصصان به شدت از چرخاندن سواب‌های نوک پنبه‌ای در گوش خودداری می‌کنند. در اینجا چند دلیل برای این کار وجود دارد.

1. غیر ضروری است

گوش خود تمیز می شود. هیچ نگهداری معمولی مورد نیاز نیست. اگر سواب هایی را در گوش خود قرار می دهید تا جرم گوش را از بین ببرید یا از تجمع آن جلوگیری کنید، دوباره فکر کنید. جرم گوش در داخل مجرای گوش تولید می شود و به طور طبیعی از داخل به بیرون مهاجرت می کند. البته، استثنائاتی نیز هستند. برخی افراد بیش از حد متوسط ​​جرم گوش تولید می کنند و برای برخی دیگر (به ویژه افراد مسن تر) سخت تر و خشک تر از حد معمول می شود. حتی در این شرایط، قرار دادن سواب در داخل گوش راه حل نیست. در یک لحظه بیشتر در این مورد

2. ممکن است مضر باشد

قرار دادن سواب با نوک پنبه ای (یا هر چیز دیگری) در گوش می تواند به مجرای گوش یا پرده گوش آسیب برساند یا جرم گوش را بیشتر به داخل کانال فشار دهد و برداشتن آن را سخت تر کند. این ممکن است باعث احساس فشار در گوش و کاهش شنوایی شود. حتی بدتر از آن، توده‌های جرم گوش که در نزدیکی پرده گوش قرار می‌گیرند می‌توانند منجر به عفونت‌های دردناک گوش شوند.

3. جرم گوش نشانه عدم رعایت بهداشت نیست

اینجا جایی است که به نظر می رسد سوء تفاهم وجود دارد. جرم گوش – اصطلاح پزشکی “سرومن” است – به دلایل خوبی وجود دارد. از جمله سرومن:

یک مرطوب کننده طبیعی است که از خشک شدن بیش از حد پوست داخل گوش جلوگیری می کند
خاک و گرد و غبار را قبل از رسیدن به عمق کانال به دام می اندازد
سلول های مرده و مواد زائد پوست را جذب می کند
از رسیدن باکتری ها و سایر ارگانیسم های عفونی به گوش داخلی جلوگیری می کند.
برخی افراد جرم گوش بیشتری تولید می کنند، در حالی که برخی دیگر کمتر. آرایش جرم گوش بسته به قومیت، سن، محیط و حتی رژیم غذایی متفاوت است. در حالی که به نظر می‌رسد یک عامل «مخلوط» خاص در ارتباط با جرم گوش وجود دارد، اما بازتابی از ناپاکی نیست. در واقع، این نشانه ای از گوش های طبیعی و سالم است.

در مورد “سرومنوز” چه باید کرد
تجمع جرم گوش می تواند علائمی ایجاد کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، پزشکان آن را «سرومنوز» می‌نامند و قطره‌های بدون نسخه گوش را توصیه می‌کنند که می‌توانند جرم گوش را نرم کنند و به آن اجازه دهند راحت‌تر از گوش خارج شود (با شستشوی ملایم، مانند هنگام دوش گرفتن). یا، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند به داخل گوش شما نگاه کند و از ابزارهایی استفاده کند که به طور خاص برای حذف جرم گوش طراحی شده اند.

در نتیجه…
دلیلی وجود دارد که سازندگان سواب های نوک پنبه ای این هشدار را روی بسته بندی خود قرار داده اند: “سواب را در مجرای گوش قرار ندهید. وارد شدن به کانال گوش می تواند باعث آسیب شود.” اما، همچنان ادامه دارد. شاید خیلی وسوسه انگیز یا رضایت بخش باشد. شاید هیچ کس برچسب محصولاتی که استفاده می کند را نخواند. یا شاید افسانه های مربوط به جرم گوش آنقدر ریشه دوانده باشد که به راحتی توسط حقایق از بین برود. دلایل هر چه که باشد، اکنون می دانید که از گذاشتن سواب های پنبه ای در گوش خود دست بردارید. و این همچنین برای گیره های کاغذ باز شده، کلاه های خودکار یا هر چیز دیگری که استفاده می کردید صدق می کند!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 61 = 68