5 اشتباه رایج در زمان پخت استیک با صفحه استیک پز

5 اشتباه رایج در زمان پخت استیک با صفحه استیک پز

اگر شما هم به تازگی کار با استیک پز را شروع کرده اید، مشکلاتی اولیه در این زمینه دارید! در اینجا در کنار بررسی خرید و قیمت سرویس قابلمه و تابه تفلون گرانیتی ، به اشتباهات رایج در حین استفاده از استیک پز می پردازیم.

استیک پز

با توجه به قیمت استیک واقعا عالی، تهیه استیک ذغالی شده ایده آل از بیرون، لطیف و آبدار در داخل آشپزخانه می تواند ترسناک باشد. هنگام ترتیب دادن یک جلسه کباب کردن، بسیار مهم است که استیک را کاملاً عالی تهیه کنید زیرا می تواند بسیار دلپذیر باشد. این فرآیند با انتخاب گوشت آغاز می شود. رایج ترین اشتباهاتی که مردم هنگام تهیه استیک مرتکب می شوند در زیر ذکر شده است.

با فرض اینکه همه استیک ها یکسان باشند

اولین خطا این است که فکر کنید گرفتن «استیک» کار آسانی است! دسته های مختلفی وجود دارد که استیک ها را می توان به آنها تقسیم کرد و هر کدام دارای ویژگی های متمایزی هستند. برش یا ماهیچه ای که در حال پختن آن هستید، اولین ویژگی متمایز است. برش‌های مرمری خوشمزه‌تر مانند ریبی یا نوار نیویورکی نسبت به برش‌هایی مانند فیله مینیون که نرم هستند و چربی کمتری دارند، در برابر پخت بیش از حد مقاوم‌تر هستند. برخی از آنها، مانند استیک لبه یا دامن، بهترین کار را هنگام ترشی کردن، کبابی کردن، و سپس برش نازک در مقابل دانه برای کاهش جویدن انجام می دهند.

اگرچه هیچ اشکالی در برش های ارزان تر استیک وجود ندارد، اما آنها می توانند برای یک تازه کار استیک جذاب باشند. با این حال، اگر پرایم می خواهید، آن را انتخاب کنید! برچسب دیگری که اغلب روی بسته بندی استیک می بینید به نوع خوراکی که گاو دریافت می کند، مانند علف، غلات یا ترکیبی از این دو اشاره دارد. قصاب ارگانیک پیشنهاد می‌کند استیک‌هایی را که با علف تغذیه می‌شوند در دمای پایین‌تری بپزید تا از تمایل به سفت شدن آن‌ها به دلیل کمبود چربی جلوگیری شود.

درست کردن استیک بیرون از یخچال

این می تواند وسوسه انگیز باشد که استیک خود را مستقیماً از یخچال بردارید و در یک شب شلوغ هفته شروع به پخت و پز کنید، اما چندین سرآشپز توصیه می کنند که این کار را نکنید و می گویند که یک استیک خوب واقعاً زمانی می درخشد که کمی زمان دارد تا به دمای اتاق برسد. هنگام پختن استیک، جیمی الیور توصیه می کند که یک ساعت کامل را روی پیشخوان بگذرانید، زیرا این کار در دمای یخچال از پخت یکنواخت گوشت جلوگیری می کند.

کارشناسان با این پیشنهاد موافق هستند، از جمله توماس گادفری، سرآشپز و مدیر عملیات غذا در شرکت گوشت و شراب در سیدنی، که به مدرسه استیک می گوید که پختن یک استیک در دمای اتاق نه تنها منجر به یک محصول نهایی می شود که یکنواخت تر پخته شود، بلکه همچنین از کشش فیبرهای عضلانی جلوگیری می کند و در نتیجه بافتی لطیف تر در اطراف ایجاد می کند. اگرچه اینها دلایل محکمی هستند، اما سایر کارشناسان معتقدند که این قاعده افسانه ای بیش نیست.

غفلت از خشک کردن استیک قبل از پختن آن

خوشمزه ترین تضادها را می توان در بهترین استیک ها پیدا کرد. شما آن یکی را می شناسید – یکی با پوست فوق العاده ترد و سیاه شده و فضای داخلی شاداب و حساس. حریف شما در رسیدن به همان تعادل بی عیب و نقص در خانه، رطوبت است. واکنش میلارد، که استیک زغالی را بسیار خوشمزه می کند، توسط آب خراب می شود. استیک پس از برداشتن آن از پلاستیک یا کاغذ قصابی، به جای جوشیدن، بخار می‌شود و در صورتی که بیرون آن رطوبت باقی بماند، پوسته‌ای به‌وجود می‌آید که بسیار خاکستری‌تر و تردتر از چیزی است که ممکن است در نظر داشته باشید.

در واقع، به گفته Cooking Light، میزان خشکی استیک قبل از قرار دادن آن در تابه یکی از مهم ترین جنبه های پخت یک استیک عالی است. اگرچه استفاده از یک دستمال کاغذی برای پاک کردن قسمت بیرونی استیک ممکن است کمی به نظر برسد، اما این رسانه ادعا می کند که این یک گام مهم در تبدیل یک استیک خوب به چیزی دیدنی است.

استیک خود را بیش از حد چاشنی کنید

یک استیک واقعا عالی باید بتواند خودش صحبت کند. اگر طعم های متناقض زیادی اضافه کنید، گوشت گاو از بین می رود. به قول لاچلان گراهام، دامدار نسل چهارم از نیو ساوت ولز استرالیا (از طریق مدرسه استیک) هیچ چیز بهتر از این نیست که اجازه دهید طعم طبیعی گوشت گاو آواز بخواند. وقتی استیک از ماهیتابه خارج شد، کمی فلفل سیاه به چاشنی ساده روغن زیتون و نمک درشت اضافه کنید.

ممکن است جسورانه به نظر برسد، اما استادان لایف هکر همچنین توصیه می کنند دو چاشنی را که به نظر می رسد بدون مشکل با هم هماهنگ می شوند، از هم جدا کنید. قبل و بعد از طبخ، چاشنی نمک و فلفل استیک از نرم شدن گوشت جلوگیری می کند و مشکل سوختن فلفل در تابه داغ و تلخ شدن آن را برطرف می کند.

او خاطرنشان می کند که افزودن فلفل بعد از پختن گوشت موضوع کاملا جدیدی ایجاد می کند زیرا فلفل ممکن است از سطح گوشت خارج شود. به گفته منبع، شما می توانید با رد کردن چرخ فلفل دور میز از این موضوع جلوگیری کنید، اما می توانید استیک های خود را قبل از پختن با فلفل مزه دار کنید، البته تا زمانی که قبلا طعم سوخته آن را مشاهده نکرده باشید. در هر صورت، از فراتر رفتن از نمک و فلفل اصلی خودداری کنید تا طعم استیک را تحت تأثیر قرار ندهد.

اینها مواردی بود که در حین پختن استیک، باید به آنها دقت کنید. برای خرید این موارد، بهتر است به وب سایت kavish.shop مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

82 + = 88