8 نکته راهنما برای یخچال دست دوم

امروزه بسیاری از خانواده ها، مغازه داران رستورانها و غیره به دلیل گران بودن هزینه خرید وسایل برقی خانگی از جمله یخچال فریزر ترجیح می دهند یخچال دست دوم بخرند.
اگر قصد خرید یخچال دست دوم دارید توجه و استفاده از توصیه های این مقاله که به راهنمای خرید یخچال پرداخته است شما را در انتخاب یک دستگاه خوب یاری می کند.

در هنگام انتخاب خرید یخچال دست دوم به چه نکاتی باید توجه نمود؟

برای خرید یخچال دست دوم چند نکته وجود دارد که در صورت رعایت آن می توان با استفاده از این نکات یک محصول خوب بدون هزینه اضافی برای تعمیر را خریداری نمود. این نکات شامل موارد زیر می باشند:

1. توجه به مدل یخچال

در صورتی که قصد خرید یخچال فریزر قدیمی و دست دوم را دارید بهتر است یک مدل رایج که شامل فریزر بالا و محفظه یخچال در پایین است را انتخاب کنید. بطور کلی دو نوع دستگاه در بازار وجود دارد که شامل یخچال های الکترو مکانیکی و جذبی هستند .  بهتر است از دستگاه هایی که دارایی تراکم الکترومکانیکی هستند به دلیل انرژی کم ، برخورداری از دمای خنک کننده خوب ، عملکرد خنک کننده بهینه و عمر طولانی تر استفاده شود. در یخچال های جذبی از میله های گرمایش الکتریکی استفاده می شود که با استفاده از بخار یا گاز خنک می شوند . از این نوع یخچال ها معمولا در مکان هایی که برق وجود ندارد یا کمبود برق وجود دارد ، استفاده می شود.

8 نکته راهنما برای یخچال دست دوم

2. توجه به ظرفیت دستگاه

با توجه به استاندارد زندگی در خانواده ها و نیاز به استفاده از یخچال در رستوران ها، سوپرمارکت ها و غیره باید یخچال دست دوم را با ظرفیت مناسب انتخاب کنید. در حال حاضر انواع یخچال ها با ظرفیت های مختلف از کوچک ، متوسط و بزرگ وجود دارند ، بنابراین باید یک دستگاه با ظرفیت مناسب را انتخاب کنید.

3. بررسی محکم بودن و سفتی درب یخچال

یکی از  نکات مهمی که هنگام خرید یخچال دست دوم باید به آن دقت کنید بررسی سفت و محکم بسته شدن درب دستگاه است، زیرا در صورتی که درب یخچال به خوبی بسته نشود هوای سرد از داخل دستگاه خارج شده و باعث می شود داخل یخچال گرم شود . در نتیجه راندمان سرمایش پایین می آید.  بررسی محکم بودن درب یخچال را می توان با چشم انجام داد . بدین منظور باید لاستیک های درزگیر دور درب دستگاه را از نظر وجود هرگونه شکاف یا پارگی بررسی کرد.
در صورتی که با چشم هیچ گونه خطایی قابل مشاهده نیست می توانید یک تکه کاغذ برداشته و آن را لای درب دستگاه بگذارید و درب دستگاه را ببندید و سعی کنید که کاغذ را بیرون بکشید . اگر کاغذ به سختی بیرون آمده و یا اصلا بیرون نمی آید نشان دهنده سلامت درب دستگاه می باشد. همچنین دقت داشته باشید که هنگامی که سعی در باز کردن درب یخچال را دارید باید حداقل نیرویی معادل ۳ تا ۷ کیلوگرم برای باز کردن درب دستگاه اعمال کنید.

4. انتخاب سطح خنک کنندگی دستگاه

در یخچال-فریزر ها با توجه به استانداردهای تبرید ، محفظه های فریزر کیفیت بالا یا پایین دارند . تجربه نشان داده است که نگهداری مواد غذایی در یخچال هایی که خیلی سرد نیستند موثر تر بوده اما دستگاه باید دمای مناسب داشته باشد.

5. بررسی محفظه و قفسه های داخل یخچال دست دوم

هنگام خرید یخچال دست دوم باید محفظه ها و قفسه های داخل یخچال را کاملا بررسی کنید تا ترک نداشته باشند . بدین منظور می توانید به آرامی با دست بر روی آن ها و کشو ها فشار دهید تا سفتی و کشش کشو و قفسه های داخل یخچال را بررسی کنید.

6. میزان مصرف برق

به طور کلی یخچال از جمله دستگاه هایی است که مصرف برق زیادی دارد بنابراین باید به مصرف برق دستگاه هنگام خرید یخچال دست دوم نیز دقت کنید. بدین منظور کافی است نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:
مدل های قدیمی یخچال با تراکم الکترومکانیکی کمترین مصرف برق را دارند.
دستگاه های سرمایش مستقیم با رسوب برفک نسبت به سرمایش غیر مستقیم بدون رسوب برفک برق بسیار کمتری مصرف می کند.

7. اطمینان از کیفیت رسانایی یخچال دست دوم

در صورتی که هنگام خرید یخچال دست دوم متوجه شدید سیم های دستگاه کاملا سالم و بدون پارگی است، می‌توانید از کیفیت رسانای آن مطمئن باشید.

8. توجه به حمل و نقل دستگاه

در هنگام حمل و نقل یخچال باید توجه داشته باشید که این دستگاه ها همیشه باید در وضعیت عمودی صحیح قرار گیرند، زیرا اگر در هر زمان دستگاه به یک طرف مایل شود روغن های داخل کمپرسور ممکن است از دستگاه به بیرون نشتی نموده و کمپرسور را کاملاً غیر قابل استفاده کند . بنابراین باید به اینکه چه کسی و چگونه یخچال را حمل می کند توجه داشته و از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

سرویس و تعمیر یخچال را به ماهان سرویس بسپارید

یخچال کارکرده ، نسبت به یخچال نو بیشتر در معرض خرابی است . اگر ساکن کرج و مناطق اطراف هستی و یخچال نو یا کارکرده شما نیاز به سرویس و یا تعمیرات اساسی دارد ، کافی است با ماهان سرویس تماس بگیرید .
تعمیرات یخچال فریزر در کرج ، تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در کرج و تعمیر یخچال فریزر ال جی در کرج را سامان سرویس با کمترین هزینه در منزل انجام می دهد.
۰۹۳۵۳۰۰۱۶۹۵
www.arvandoxin.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 87