crossword puzzle

آیا هنوز هم برای سرگرمی از جدول کلمات استفاده می کنید؟

مطالعه‌ای که در NEJM Evidence منتشر شد نشان داد که افرادی با مشکلات خفیف حافظه که پازل‌های متقاطع مبتنی بر وب را انجام می‌دهند، در مقایسه با افرادی که بازی‌های شناختی مبتنی بر وب انجام می‌دهند، در شناخت بهبود یافته و کوچک‌تر شدن مغز کمتری را تجربه می‌کنند.

آیا این نتیجه واقعی است؟ آیا انجام جدول کلمات متقاطع واقعاً می تواند شما را دقیق تر کند و از کوچک شدن مغز شما جلوگیری کند؟ بیایید در این مطالعه غوطه ور شویم تا نتایج را درک کنیم و ببینیم چگونه می توانید آنها را در زندگی خود اعمال کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: آینده بازیافت

آیا انجام جدول کلمات متقاطع به همه کمک می کند؟

شرکت کنندگان در این مطالعه 18 ماهه بین 62 تا 80 سال سن داشتند. همه اختلالات شناختی خفیف داشتند، به این معنی که تفکر و حافظه آنها در مقایسه با افراد مسن سالم دچار اختلال شده بود. 25 درصد سیاه‌پوستان یا لاتین تبار شناسایی شده‌اند، و بنابراین – حداقل در مورد نژاد و قومیت – نتایج احتمالاً قابل تعمیم به جمعیت ایالات متحده است. کسانی که در این مطالعه شرکت کردند تحصیلات عالی داشتند و اکثر شرکت کنندگان دارای تحصیلات دانشگاهی بودند.

اگر تفکر و حافظه شما عادی باشد، آیا انجام منظم جدول کلمات متقاطع برای شما مفید خواهد بود؟ بهترین حدس من این است که خواهد شد، اما ما به طور قطع نمی دانیم. نویسندگان این مطالعه خاطرنشان می‌کنند که جدول کلمات متقاطع معمولاً به‌عنوان شرایط کنترلی مورد استفاده قرار می‌گیرند که سایر مداخلات با آن اندازه‌گیری می‌شوند. مطالعات آینده در افراد مسن سالم باید با جدول کلمات متقاطع به عنوان مداخله برای جمع آوری شواهد بیشتر انجام شود.

جدول کلمات متقاطع چقدر برای تفکر و حافظه مفید است؟

شرکت‌کنندگان مطالعه به‌طور تصادفی به گروهی تقسیم شدند که جدول کلمات متقاطع آنلاین را حل می‌کردند یا گروهی که بازی‌های شناختی آنلاین متمرکز بر حافظه، سرعت پردازش و عملکرد اجرایی انجام می‌دادند. هر گروه جلسات 30 دقیقه ای را چهار بار در هفته به مدت 12 هفته انجام داد. آنها همچنین در چندین جلسه تقویتی کوتاهتر شرکت کردند.

در مقایسه با عملکرد پایه آنها در مقیاس 70 درجه ای، پازل های جدول کلمات متقاطع شناخت شرکت کنندگان را تا حدود یک امتیاز در نقطه زمانی 12 هفته و حدود نیم امتیاز در نقطه زمانی 78 هفته بهبود بخشید. این ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما تأیید FDA برای داروهایی که تفکر و حافظه را در افراد مبتلا به آلزایمر بهبود می‌بخشد (مهارکننده‌های کولین استراز) بر اساس تفاوت دو امتیازی در این مقیاس بود. در واقع، 37 درصد از کسانی که جدول کلمات متقاطع را انجام می‌دهند، حداقل دو امتیاز پیشرفت داشته‌اند. این بدان معنی است که جدول کلمات متقاطع می تواند تفکر و حافظه را تقریباً به اندازه یک داروی تقویت کننده حافظه مورد تایید FDA بهبود بخشد.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که حدود نیمی از افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف با گذشت زمان در تفکر و حافظه کاهش می یابند. بنابراین، نشان دادن بهبود در شناخت در هر دو هفته 12 و 78 بسیار چشمگیر است.

جدول کلمات متقاطع چقدر ممکن است برای مغز شما مفید باشد؟

در افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف و در افرادی که به طور معمول پیر می شوند، مغز تمایل به کوچک شدن دارد. بنابراین، سوالی که باید در مورد حجم مغز پرسید این است که آیا مداخله‌ای مانند دارو یا جدول کلمات متقاطع می‌تواند کاهش را کاهش دهد. دو ساختار رایجی که در این زمینه ارزیابی می‌شوند، اندازه هیپوکامپ است که قسمت‌های زندگی شما را به یاد می‌آورد، و ضخامت قشر مغز، جایی که تفکر شما رخ می‌دهد. در مقایسه با بازی های شناختی آنلاین، کار بر روی جدول کلمات متقاطع آنلاین بین 0.5 تا 1 درصد کاهش کمتری در هیپوکامپ و قشر مغز در طول مطالعه 18 ماهه داشت. این یک تفاوت چشمگیر است.

چند جدول کلمات متقاطع باید انجام دهید؟

نگاهی به پروتکل مطالعه نشان می دهد که از شرکت کنندگان خواسته شد چهار بار در هفته و به مدت 30 دقیقه در هر جلسه روی جدول کلمات متقاطع کار کنند. جدول کلمات متقاطع به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نسبتاً دشوار هستند، معادل جدول کلمات متقاطع نیویورک تایمز پنجشنبه.

چرا جدول کلمات متقاطع مفید هستند؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا کار بر روی جدول کلمات متقاطع در زندگی روزمره می تواند تفکر و حافظه شما را بهبود بخشد و حتی کوچک شدن مغز شما را کاهش دهد.

اول، انجام جدول کلمات متقاطع دشوار است و بسیاری از مطالعات نشان داده اند که انجام کارهای شناختی نسبتاً دشوار برای سلامت شناختی و مغز مفید است.

دوم، یک پازل جدول کلمات متقاطع که به خوبی طراحی شده باشد، چندین ناحیه مغز را در جستجوی کلمه مناسب درگیر می کند. علاوه بر این، سرنخ‌های جدول کلمات متقاطع اغلب شما را مجبور می‌کنند مفاهیمی را که تصور نکرده‌اید را به هم پیوند دهید. این ویژگی ها به این معنی است که جدول کلمات متقاطع باعث می شود مناطق بزرگی از قشر شما فعال شود و ارتباطات جدید در مغز شما تحریک شود. سپس هیپوکامپ آن اتصالات جدید را به خاطر می آورد و هیپوکامپ و قشر شما را تقویت می کند.

در نهایت، حداقل در خانه من، جدول کلمات متقاطع به طور کلی یک فعالیت اجتماعی است. شخصی که خودکار (یا تبلت) در دست دارد، معمولاً سرنخ‌ها را می‌خواند و همه ما بهترین پاسخ‌های خود را به صدا در می‌آوریم. فعالیت های اجتماعی با ارتباط بهتر بین بخش های مختلف مغز مرتبط است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 87