پاسخ دکتر خلیلی به سوالات کلیدی لابیاپلاستی

پاسخ دکتر خلیلی به سوالات کلیدی لابیاپلاستی

شاید وجه تمایزی که می توان بین لابیاپلاستی و سایر جراحی های زیبایی بانوان قائل شد این است که این عمل زیبایی برای هر بانویی که اقدام به انجام آن می کند کاملاً یونیک است. دلیل فرد برای انجام این پروسیجر می تواند یک دلیل ژنتیک باشد یا به تغییراتی نسبت داده شود که در اثر زایمان، بالا رفتن سن یا موارد دیگر بوجود آمده است. احساس ناراحتی نیز می تواند دلیلی برای خلاصی از شر لابیاهای بزرگ و بهره مند شدن از مزایای این عمل زیبایی تلقی شود. اگر فردی هستید که فعالیت های فیزیکی و ورزشی تان زیاد است بزرگ بودن لابیا می تواند برایتان آزار دهنده باشد. حتی در زمان ورزش یوگا، زمانی که لباس این ورزش را می پوشید یا برای رفتن به استخر مایو بر تن می کنید بزرگ بودن لابیا معذب تان می کند.

 

 

وقتی می خواهید دوچرخه سواری کنید فشاری که در اثر سایش لابیا به زین دوچرخه احساس می کنید برایتان آزار دهنده است. خلاصه اینکه بزرگ بودن لابیا علاوه بر بدشکلی ظاهری و ایجاد مشکلات مرتبط با تخریب اعتماد به نفس در زمان روابط جنسی به دلیل احساس خجالت در مقابل شریک جنسی، مشکلات فیزیکی را نیز موجب می شود. زمانیکه برای رفع این مشکلات اقدام به عمل لابیاپلاستی می کنید، بدون تردید سوالاتی در ذهن تان شکل می گیرد که به دنبال جواب آنها هستید و دکتر خلیلی متخصص زنان و زیبایی در ادامه، پرتکرار ترین آنها را در قالب سوال و جواب ذکر نموده است.

پروسه لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

پزشک نخست بی حسی موضعی با دوز کم را در محل واژینال تزریق می کند. به این ترتیب ناحیه تحت درمان، بی حس می شود و پروسیجر بدون درد خواهد بود. بعد از بی حسی، لوب های لابیا با استفاده از تجهیزات مخصوص تخصصی بالا کشیده می شوند و علامت گذاری روی آنها انجام می گیرد. بخش اضافی با استفاده از لیزر یا تیغ جراحی جدا می شود. بعد از برداشتن بخش اضافی، دو طرف برش با استفاده از بخیه های ظریف و بسیار نرم، بسته می شود. نخ استفاده شده، جذبی است و ریکاوری در طول یک دوره سه هفته ای کامل می شود.

آیا می توان در منزل لابیا را کوچک کرد؟

متاسفانه هیچ پماد، کرم یا درمان خانگی برای کمک به کاهش اندازه لابیای بزرگ وجود ندارد. تنها راه خلاصی از شر لابیای بزرگ و شکل دادن به آن، جراحی زیبایی لابیا است.

بهترین زمان برای جراحی کوچک کردن لابیا چه زمانی است؟

بهترین زمان برای برنامه ریزی جهت انجام این جراحی، 2 تا 3 روز بعد از چرخه فعلی قاعدگی تان می باشد. این موقعیت زمانی، باعث می شود که ناحیه واژن شما قبل از شروع سیکل بعدی قاعدگی به حد قابل ملاحظه ای بهبود پیدا کرده باشد.

ریکاوری بعد از جراحی لابیا چقدر طول می کشد؟

شما می توانید 3-5 روز بعد از جراحی، فعالیت های روتین خود را از سر بگیرید ولی معمولاً دوره بهبود کامل بین 5-6 هفته طول می کشد.

آیا جراحی کوچک کردن لابیا به بستری شدن نیاز دارد؟

خوشبختانه هیچگونه نیازی به بستری شدن در مرکز درمان، بعد از عمل نمی باشد. این جراحی یک پروسیجر مینور است که با بی حسی موضعی انجام می شود. به همین دلیل است که می توانید بعد از تکمیل فرایند، محل درمان را به مقصد منزل ترک کنید.

آیا بعد از لابیاپلاستی، اسکار بر جای می ماند؟

خیر. بهترین جراح لابیاپلاستی تضمین می کند که پروسیجر، هیچ جای زخم قابل رویت و آشکاری روی لوب های لابیا بر جای نمی گذارد. این برش ها در چین های طبیعی اندام تناسلی ایجاد می شوند و بخیه ها جذبی هستند. به طور کلی می توان گفت بعد از تقریباً 8 هفته آثار برش به طور کامل محو می شود.

آیا عمل زیبایی لبیاپلاستی اختلالی در زایمان و بارداری ایجاد می کند؟

خیر جراحی لابیا اختلالی در فرایند فرزند دار شدن شما ایجاد نمی کند چون تنها روی بخش خارجی اندام تناسلی انجام می شود، در حالیکه اندام های زایشی، تخمدان ها، لوله های فالوپ همگی در بخش داخلی اندام تناسلی قرار گرفته اند. از این رو هیچکدام از آنها در طول اجرای این پروسیجر، مورد تهاجم قرار نمی گیرند و توانایی باروری دستخوش هیچ آسیبی نمی شود.

چقدر بعد از عمل لابیا می توان رابطه جنسی داشت؟

پزشک به شما توصیه می کند 5-6 هفته بعد از جراحی، رابطه جنسی را از سر نگیرید. با توجه به اینکه بهبود به آرامی اتفاق می افتد، قبل از شروع رابطه جنسی حتماً برای معاینه شدن و اطمینان از مطلوب بودن وضعیت بهبود، به پزشک تان مراجعه کنید.

آیا نتایج لابیاپلاستی دائمی است؟

خوشبختانه می توان گفت در صورتی که تکنیک خوبی در اجرای فرایند به کار گرفته شود و مراقبت ها بعد از پروسیجر هم در سطح مطلوبی باشد، نتیجه به دست آمده از عمل، دارای ماهیت دائمی خواهد بود.

آیا اقدام خاصی برای آماده شدن قبل از عمل لابیاپلاستی مورد نیاز است؟

پزشک داروهای مورد مصرف روزانه، مکمل های ویتامین و بیماری احتمالی تان را بررسی می کند. در صورت نیاز برای کنترل رقیق شدگی خون، تغییراتی را در دوز داروهای مصرفی، ایجاد کرده و برخی از آنها را به طور موقتی قطع می کند. همچنین بهتر است قبل از عمل، به اندازه کافی استراحت کنید تا بدن شما در شرایط مساعدی قرار داشته باشد.

ریکاوری بعد از عمل کوچک کردن لابیا چگونه خواهد بود؟

در طول ریکاوری پزشک به بیمار توصیه می کند تا اقدامات زیر را انجام دهد:

  • 24 ساعت اول بعد از عمل را کامل استراحت کند.
  • تا دو روز بعد از عمل، حمام نکند.
  • روز بعد از عمل، پیاده روی ملایم را آغاز کند تا گردش خون به خوبی انجام شده و بهبود با کیفیت مطلوبی پیش رود.
  • حس خارش و سوزش بعد از عمل، کاملاً طبیعی است. در صورت تجربه این حس، از مالش دادن ناحیه درمان باید جداً خودداری شود.
  • بهداشت ناحیه درمان شده باید به طور کامل رعایت شود. برای تمیز کردن ناحیه فقط از آب خالی استفاده شده و ناحیه جراحی شده بعد از شستشو باید به طور کامل خشک شود.
  • بهتر است شورت های نخی بر تن شود.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =