همه چیز درباره مراحل خرید ملک در دبی و زندگی در دبی و امارات

همه چیز درباره مراحل خرید ملک در دبی و زندگی در دبی و امارات

یکی از راه‌های محبوب و پرطرفدار برای اخذ اقامت در کشور امارات متحده عربی، خرید ملک در دبی است. این راهکار به شما امکان می‌دهد با سرمایه‌گذاری در دبی، اقامت موقت و قابل تمدید در این کشور را اخذ کنید. مدت زمان اقامت در دبی با خرید ملک، با توجه به مقدار سرمایه‌گذاری در این کشور، متغیر خواهد بود.

با وجود مبالغ سرمایه‌گذاری متفاوت برای خرید ملک در امارات، می‌توانید ویزای اقامت دبی را برای مدت ۶ ماه تا ۱۰ سال دریافت کنید. پس از پایان دوره اقامت خود، با پرداخت هزینه‌های مورد نیاز، اقامت خود را تمدید کنید. اگر شما هم به دنبال راهی برای سرمایه گذاری از طریق خرید آپارتمان در دبی و اقامت در دبی هستید، حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

خرید ملک در دبی و روش اخذ اقامت در دبی

امارات متحده عربی با جمعیت ۲/۹ میلیون نفر، در خاورمیانه به عنوان یک کشور با اقتصاد پویا شناخته می‌شود و برای مهاجران، خرید ملک در دبی به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ اقامت در این کشور مطرح است. اصلی‌ترین روش برای اخذ اقامت در دبی، خرید ملک در دبی می‌باشد که در سال های اخیر به یکی از راه های اصلی جذب و ترزیق سرمایه به این کشور شده است.

دولت امارات متحده عربی نیز مناطق خاصی را به عنوان مناطق مهم دبی، به خارجیان برای خرید املاک دبی، اختصاص داده است. افرادی که می‌خواهند اقامت دبی را به دست آورند، باید از طریق خرید ملک در این مناطق اقدام کنند.

کمترین مبلغ برای خرید ملک در امارات یک میلیون درهم است. به این ترتیب، از طریق درخواست انواع ویزا، می‌توانید اقامت در کشور امارات را به دست آورید. همچنین برای مهاجرت به دبی، می‌توانید از روش‌هایی چون ایجاد کسب و کار در امارات، سرمایه‌گذاری در این کشور و اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت، استفاده نمایید.

گوناگونی ویزاها برای اخذ اقامت با خرید ملک در دبی

اخذ اقامت در دبی از طریق خرید ملک، یکی از راهکارهای سرمایه‌گذاری و مهاجرت به امارات متحده عربی محسوب می‌شود. به همین دلیل، دولت این کشور، برای افرادی که علاقه‌مند به خرید ملک در دبی هستند و می‌خواهند اقامت خود را از طریق این راه ایجاد کنند، چند نوع ویزا را برای آنها صادر می‌کند.

 1. ویزای ۶ ماهه (قابل تمدید)
 2. ویزای ۳ ساله (قابل تمدید)
 3. ویزای ۵ ساله (قابل تمدید)
 4. ویزای ۱۰ ساله (قابل تمدید)

اخذ اقامت ۶ ماهه با خرید ملک و آپارتمان در دبی

شرایط خرید آپارتمان در دبی و دریافت ویزای امارات

با پرداخت حداقل مبلغ ۷۵۰ هزار درهم، شما می‌توانید از طریق خرید ملک در دبی، ویزای ۶ ماهه امارات را به دست آورید. بدین ترتیب اقامت خود را به مدت ۶ ماه در این کشور ادامه دهید. این ویزا امکان چندین بار ورود و خروج به امارات را فراهم می‌کند.

برای دریافت این ویزا، شما می‌توانید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و از سوی دپارتمان اراضی دبی، ویزای اقامت ۶ ماهه را درخواست کنید. لازم به ذکر است که این نوع ویزا هر ۶ ماه یک بار قابلیت تمدید را دارد، امکانی که شما را قادر به ادامه اقامت در امارات می‌سازد.

لازم به ذکر است که همین الان، آپارتمان های لوکس جهت خرید در املاک دبی، وجود دارد. یکی از معروف ترین سازنده های املاک دبی، گروه املاک سامانا دبی SAMANA است که پروژه آپارتمان کالیفرنیا سامانا، از بهترین سازه های این سازنده معتبر است. می توانید به آن نگاهی بی اندازید.

دریافت اقامت ۳ ساله از طریق خرید ملک به صورت دقیق

برای کسب ویزای ۳ ساله امارات متحده عربی، از طریق خرید ملک در دبی یا دیگر شهر های امارات، شما می‌بایست یک ملک با ارزش حداقل ۱ میلیون درهم در این کشور خریداری کنید. سپس، برای دریافت این ویزا، لازم است به اداره مهاجرت مراجعه نموده و توسط سازمان دپارتمان اراضی دبی، ویزای ۳ ساله برای شما صادر گردد.

هزینه صدور این نوع ویزا در بازه ۱۳ تا ۱۵ هزار درهم واقع می‌شود. با خرید ملک و دریافت ویزای ۳ ساله، شما به عنوان یک ساکن امارات متحده عربی شناخته می‌شوید و از تمامی خدمات شهروندی این کشور بهره‌مند خواهید شد. باید توجه داشت که برای اخذ این نوع اقامت، نباید مدت زمان ۶ ماه متوالی از خاک امارات خارج شوید.

دریافت اقامت ۵ ساله با خرید ملک در امارات: راهنمای کامل

برای کسب ویزای ۵ ساله امارات، شما می‌بایست یک ملک با ارزش معادل ۵ میلیون درهم در این کشور خریداری نمایید. این نوع ویزا، مانند ویزای ۳ ساله، دارای اعتبار بلند مدت است و به شما این امکان را می‌دهد که چندین مرتبه وارد و خارج از کشور شوید.

در تلاش برای دریافت اقامت ۵ ساله در دبی، اخذ وام برای خرید ملک امکان‌پذیر نمی‌باشد و شما باید هزینه اقامت دبی (سرمایه) را از منابع خارج از کشور امارات متحده تأمین کنید. همچنین، نکته مهم دیگر در این نوع ویزا این است که شما مجاز به فروش ملک خود در کمتر از ۳ سال نخواهید بود. این مسأله نقطه قابل توجهی است که در دریافت ویزای ۵ ساله دبی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

دریافت اقامت ۱۰ ساله از طریق خرید ملک: ویزای طلایی امارات Golden Visa

سرمایه گذاری در دبی از طریق خرید ملک و دریافت ویزای طلایی امارات

شرایط اخذ ویزای ۱۰ ساله امارات یا گلدن ویزای امارات، از طریق خرید املاک دبی، به شرح زیر می‌باشد:

 1. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری باید ۱۰ میلیون درهم باشد.
 2. سرمایه گذاری را باید در صندوق‌های سرمایه‌گذاری نگهداری کنید.
 3. یکی از شرایط اخذ این ویزا، ثبت شرکت در دبی (ایجاد یک کسب و کار) است.
 4. برای اخذ این نوع اقامت، نباید مدت ۶ ماه متوالی از خاک امارات خارج شوید.

ویژگی‌های این نوع ویزا شامل اعتبار بلندمدت با چندین مرتبه ورود و خروج مانند ویزای ۳ ساله نیز می‌باشد. این شرایط جهت اخذ اقامت ۱۰ ساله از طریق خرید ملک در امارات را لازمه‌های اساسی برای متقاضیان تعیین نموده است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اقامت در امارات
 1. شش عدد عکس گذرنامه‌ای
 2. اظهارات مالی بانکی و گزارش گردش حساب شش ماهه
 3. بیمه
 4. نامه تمکن مالی و ارزش اموال به منظور دریافت اقامت
 5. گذرنامه معتبر
 6. اثبات میزان حداقل درآمد مورد نیاز برای مهاجرت به دبی
 7. گواهی عدم سوءپیشینه
 8. گواهی پزشکی که مبنی بر سلامتی جسمی، روحی و روانی است
 9. مدارک بیمه درمانی
 10. اسناد مرتبط با خرید ملک در دبی
 11. کپی از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

مزایای اصلی دریافت اقامت در دبی با خرید ملک

مزایای خرید ملک در دبی و سرمایه گذاری پر سود

 • تامین امکانات بهداشتی و درمانی کامل:

برخورداری از سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته و جامع در دبی، اطمینان حاصل می‌کند که شما به بهترین خدمات پزشکی دسترسی دارید.

 • امنیت شغلی:

حضور در دبی به شما امنیت شغلی و فرصت‌های شغلی بیشتر را ارائه می‌دهد.

 • رفاه و امکانات رفاهی:

برخورداری از تجهیزات رفاهی و خدمات متنوع، زندگی شما را در امارات به یک تجربه لذت‌بخش تبدیل می‌کند.

 • قیمت مناسب املاک دبی:

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی، یک سرکایه گذاری مطمئن و سودآور است. زیرا بازار ملک در امارات با قیمت‌های جذاب و مناسب، اقتصادی مقرون به صرفه برای خریداران را فراهم می‌سازد.

 • امکان تمدید اقامت:

پس از خرید ملک و یا خرید آپارتمان در دبی، امکان تمدید اقامت شما در امارات وجود دارد.

 • افتتاح حساب بانکی:

امکان افتتاح حساب بانکی در بانک‌های معتبر دبی، به شما امکانات مالی را فراهم می‌سازد.

 • اخذ گواهینامه‌ رانندگی:

امکان اخذ گواهینامه‌ رانندگی بین‌المللی در دبی، شما را در مسائل مرتبط با حرکت و نقل‌وانتقالات حمایت می‌کند.

 • اخذ کارت شناسایی محلی:

اخذ کارت شناسایی محلی که به شما امکان بهره‌مندی از خدمات محلی را می‌دهد.

 • اخذ بیمه:

امکان اخذ بیمه به شما حفاظت در مواجهه با ریسک‌های مختلف را فراهم می‌سازد.

 • امکان خرید سیم‌کارت:

راحتی در خرید و استفاده از سیم‌کارت در دبی، ارتباطات شما را تسهیل می‌دهد.

 • امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها:

امکان تحصیل فرزندان شما در مدارس و دانشگاه‌های با کیفیت در امارات.

 • امنیت بالا:

امارات با سطح امنیت بسیار بالا، جایی امن برای زندگی و کار است.

 • تکنولوژی مدرن و پیشرفته:

داشتن دسترسی به تکنولوژی و فناوری مدرن در امارات، زندگی شما را بهبود می‌بخشد.

 • عدم وجود مالیات:

عدم وجود مالیات بر درآمد شخصی و سرمایه در امارات، برای شما امتیاز مثبت است.

 • سفر به ۱۲۱ کشور دنیا بدون ویزا:

امکان مسافرت به ۱۲۱ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا با اخذ اقامت در دبی.

 • رفاه و آسایش بالا:

زندگی با رفاه و آسایش بالا در امارات، تجربه ای یکتا از زندگی است. بنابراین خرید ملک در دبی می تواند شما را به این آسایش و کیفیت بالای زندگی برساند.

 • اقتصاد پایدار برای سرمایه‌گذاری و کسب و کار:

امکانات اقتصادی پایدار در امارات، برای سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کار فراهم می‌آورد.

مراحل قانونی خرید ملک در امارات

خرید آپارتمان در دبی و سرمایه گذاری مطمئن

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای خرید ملک در دبی و اخذ اقامت از این طریق، انجام مراحل قانونی مرتبط با این فرآیند است. قبل از اقدام به مهاجرت به دبی جهت سرمایه‌گذاری و ایجاد شرکت، توصیه می‌شود از خدمات یک وکیل حقوقی حرفه‌ای در زمینه مهاجرت و سرمایه‌گذاری در کشورهایی چون امارات متحده عربی بهره‌مند شوید.

برای این کار گروه املاک دبی amlakuae، می تواند در همه مراحل خرید ملک در دبی و اخذ اقامت امارات، شما را همراهی کند. برای این امر شما می توانید به سایت amlakuae.com مراجعه کنید و از خدمات مشاوره رایگاه و فرم ارزیابی اولیه این گروه متخصص، بهرمند شوید.

با توجه به کلاهبرداری های زیادی که در این زمینه وجود دارد، برای اطمینان از حسن نیت گروه املاک دبی، دفتر ایران این گروه متخصص، در شیراز در خیابان ملاصدرا واقع شده است.

گروه املاک دبی،  با بهره‌گیری از بهترین مشاوران و وکلای حقوقی در زمینه مهاجرت به دبی، به شما راهنمایی می‌کند و مراحل قانونی جهت اخذ اقامت دبی با خرید ملک در دبی یا ثبت شرکت در دبی را برای شما انجام می‌دهد. لذا قبل از اتخاذ تصمیم نهایی، توصیه می‌شود که از خدمات یک وکیل حقوقی آگاه از تمام قوانین و مقررات مربوط به مالکیت املاک توسط اتباع خارجی، بهره‌مند شوید.

هزینه‌های اقامت دبی از طریق خرید ملک

 1. هزینه اخذ نامه ترخیص پلیس
 2. هزینه‌های امور اداری
 3. هزینه ثبت درخواست
 4. هزینه مربوط به اخذ مجوز ورود به کشور امارات متحده عربی
 5. مبلغ مربوط به صدور مجوز دپارتمان اقتصادی دبی
 6. هزینه مهر شناسه امارات و بیمه‌نامه پزشکی
 7. هزینه‌های مربوط به تمدید ویزا یا
 8. هزینه‌های مربوط به همراهان نظیر همسر، فرزندان یا افراد تحت تکفل

همچنین، در صورت دریافت ویزای اقامت شش ماهه، لازم است هر شش ماه یک بار، مبلغ مشخصی را برای تمدید ویزای خود پرداخت نمایید.

سخن پایانی

اقامت در کشور امارات با خرید ملک، فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور فراهم می‌آورد و مزایای بی‌شماری برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین، برای دریافت ویزای اقامت در امارات، می‌توانید از طریق ثبت شرکت در دبی و خرید ملک اقدام نمایید. همچنین، این کشور شرایط مهاجرت پزشکان به امارات را فراهم کرده است تا پزشکان نیز بتوانند به این کشور جهت اخذ اقامت کاری مهاجرت نمایند.

با توجه به موارد ذکر شده، دریافت اقامت دبی با خرید ملک شرایط خاصی دارد و برای اخذ اقامت در این کشور، شما باید تمام مراحل قانونی آن را انجام دهید. پیشنهاد ما استفاده از خدمات مجموعه مشاوره املاک amlakuae املاک دبی، جهت اخذ اقامت دبی با خرید ملک بر طبق قوانین و مقررات مالکیت املاک توسط اتباع خارجی است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 + = 28