وقتی سگ ها لب های خود را می لیسند به چه معناست

وقتی سگ ها لب های خود را می لیسند به چه معناست

دلایل زیادی وجود دارد که چرا سگ ممکن است لب های خود را لیس بزند – این می تواند راهی برای برقراری ارتباط با مردم و سگ های دیگر، یک عادت یا رفتار آموخته شده، نشانه ای از درد یا ناراحتی، یا نشانه ای از یک مشکل اساسی سلامتی باشد.

گاهی اوقات برای سگ طبیعی است که لب های خود را لیس بزند، مانند بعد از غذا خوردن یا زمانی که منتظر یک خوراکی خوشمزه است، اما اگر هیچ توضیح واضحی برای این رفتار وجود نداشته باشد، یا اگر بیش از حد لیس بزند، ممکن است دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد.

در ادامه بخوانید تا با برخی از علل رایج لیسیدن لب در سگ ها، نحوه شناسایی آنها و کارهایی که در این مواقع باید انجام دهید آشنا شوید.

کسب اطلاعات بیشتر: چرا سگ من غذا نمی خورد؟

مشکلات سلامتی

اگر سگ شما وقتی لب هایش را روی قسمت خاصی از بدنش لمس می کنید، لب هایش را می لیسد، این ممکن است به این دلیل باشد که او درد یا ناراحتی را تجربه می کند.

اگر حیوان خانگی شما هنگام لمس سایر قسمت‌های بدنش لب‌هایش را لیس نمی‌زند، اما هر زمان که به قسمت خاصی از بدنش برمی‌گردید لب‌هایش را لیس می‌زند، این می‌تواند نشانه‌ای باشد که چیزی اشتباه است، و باید با دامپزشک مشورت کنید. .

لیس غیر طبیعی لب همچنین می تواند نشانه ناراحتی دهان باشد یا چیزی تحریک کننده یا سمی را بلعیده باشد. سایر علل لیس زدن بیش از حد یا غیرعادی لب عبارتند از اختلال عملکرد شناختی، یک بیماری متابولیک یا یک بیماری عصبی.

مهم است که هر زمان متوجه شدید که حیوان خانگی شما بیش از حد معمول یا بدون دلیل واضح لب های خود را می لیسد، با دامپزشک مشورت کنید.

ترس / اضطراب

یکی دیگر از رایج ترین دلایلی که سگ به طور مداوم لب های خود را می لیسد، ترس است. بسیاری از سگ ها هنگامی که احساس ناراحتی، عصبی، مضطرب یا تهدید می کنند لب های خود را می لیسند.

در این موارد، لیسیدن لب ها به عنوان یک حرکت مماشات کننده عمل می کند – برای نشان دادن اینکه دیگران مطیع هستند، خواهان درگیری نیستند و مایل به تعامل دوستانه هستند.

بنابراین، اگر این اتفاق می افتد زمانی که سگ شما در اطراف افراد یا سگ هایی است که به خوبی نمی شناسد یا در یک محیط ناآشنا یا نزد دامپزشکان یا نظافتچی ها قرار دارد، احتمالاً این دلیل است.

سعی کنید تا جایی که می توانید استرس موقعیت را کاهش دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شناسایی ترس در سگ ها و اقداماتی که برای کاهش ترس باید انجام دهید اینجا را کلیک کنید.

برای مسائل رفتاری، مانند لیسیدن لب ها به دلیل ترس یا عادت، دامپزشک شما ممکن است داروهای ضد اضطراب را پیشنهاد کند و/یا از یک مربی یا رفتارشناس سگ مشاوره بخواهد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 2