From zero to one hundred, getting a Dominica passport

صفر تا صد گرفتن پاسپورت دومینیکا

مقدمه

اغلب افراد دومینیکا را با عنوان “جزیره طبیعت کارائیب” می شناسند. مهاجرت به دومینیکا، این بهشت گرمسیری، برای افرادی مناسب است که از طبیعت و فضای باز لذت می برند. زبان رسمی آنها انگلیسی بوده و به زبان های کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز صحبت می کنند. اقتصاد دومینیکا تحت سلطه کشاورزی و اخذ مالیات با چشم انداز شغلی صنایع نوظهور مانند بانکداری برون مرزی، گردشگری و سایر فعالیت های مشارکتی است.

ما در این مقاله قصد داریم مطالب مفیدی در مورد مزایا و شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۳ ارائه نماییم. با ما همراه باشید.

مهاجرت به دومینیکا و شرایط دریافت پاسپورت آن

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا در میان پاسپورت های دنیا، اعتبار و رتبه بالایی دارد. به همین علت، دریافت پاسپورت دومینیکا را به کسانی که دنبال راهی برای دریافت پاسپورت دوم سریع و آسان هستند، توصیه می نماییم. در حال حاضر، شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا به قرار زیر است:

 1. پرداخت کمک هزینه بلاعوض به صندوق تحول ملی دومینیکا

برای واجد شرایط بودن در این روش می بایست به ازای هر نفر هزینه تعیین شده را به صندوق دولت مشترک المنافع دومینیکا بپردازید. این مبلغ غیر قابل استرداد است. مبلغ کمک هزینه بلاعوض تعیین شده به قرار زیر است:

 • به ازای هر فرد مجرد ۱۰۰ هزار دلار
 • یک زوج بدون فرزند ۱۵۰ هزار دلار
 • یک زوج با یک فرزند زیر ۱۸ سال یا یک زوج با دو فرزند زیر ۱۸ سال مبلغ ۱۷۵ هزار دلار

و در شرایطی که تعداد فرزندان از دو تا بیشتر باشد، به ازای هر فرزند دیگر که کمتر از ۲۵ سال سن داشته باشد، مبلغ ۲۵ هزار دلار اضافه می شود.

علاوه بر این مبلغ، می بایست هزینه پردازش دولتی (government processing)، ارزیابی بایسته یا کنکاش موشکافانه (due diligence) و هزینه های پاسپورت را نیز پرداخت نمایید.

 1. سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات

در این روش افرادی واجد شرایط به شمار می آیند که بر روی املاک و مستغلات تایید شده به ارزش حداقلی ۲۰۰ هزار دلار، سرمایه گذاری کنند. املاک و مستغلات تایید شده و پروژه های مصوب شامل توسعه املاک و مستغلاتی مانند هتل ها، ویلاها و استراحتگاه ها می شود.

این را نیز باید بگوییم که برای دریافت پاسپورت از این طریق شما می بایست حداقل ۳ سال مالک ملک مورد نظر باشید. علاوه بر این، برای احراز شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا می بایست هزینه های پردازش دولتی، ارزیابی بایسته و هزینه های پاسپورت را نیز پرداخت نمایند.

 

مزایابی پاسپورت دومینیکا

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

 

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا

از جمله مهمترین مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا می توان به سفر بدون ویزا توسط این پاسپورت اشاره نمود. در سال ۲۰۱۵، دومینیکا معاهده ای را با منطقه شنگن امضا نمود و طی آن شهروندان دومینیکایی می توانند  بدون محدودیت ویزا، به سراسر اروپا سفر کنند. بر اساس شاخص جهانی ، پاسپورت دومینیکا در رتبه ۷۸ قرار دارد و از طریق آن می توانید به ۱۱۱ کشور جهان بدون اخذ ویزا و به ۳۱ کشور با ویزای لحظه ورود سفر کنید. لیست کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا می توان بدون ویزا به آنها سفر کرد را می توانید در سایت ویزا ۷۲۴ بیابید.

اما علاوه بر مزیت سفر بدون ویزا، دریافت پاسپورت دومینیکا و شهروندی این کشور مزایای دیگری دارد که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد:

 • این شهروندی مادام العمر بوده و هیچ مقامی قدرت ابطال یا استرداد آن را ندارد.
 • با دریافت پاسپورت دومینیکا امکان زندگی و سرمایه گذاری در تمام کشورهای دریای کارائیب را خواهید داشت.
 • از طریق ثبت شرکت در دومینیکا می توانید با سایر کشورهای جهان مناسبات تجاری برقرار نمایید.
 • در پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا نیازی به حضور فیزیکی در این کشور ندارید.
 • تمام اعضای خانواده متقاضی (شامل همسر، فرزندان، والدین، خواهران و برادران) می توانند اقامت دائم دومینیکا را طی ۳ تا ۴ ماه دریافت کنند.
 • دارندگان پاسپورت دوم دومینیکا از پرداخت مالیات بردرآمد، دارایی و ارث معاف هستند.

 

دومینیکا

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا

 

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا

متقاضی اصلی برای دریافت پاسپورت دومینیکا می بایست شرایط زیر را دارا باشد:

 • حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد.
 • معاینات پزشکی لازم را انجام داده و در سلامت کامل باشد.
 • سابقه کیفری نداشته باشد.

لازم به ذکر است، تمام افراد وابسته به متقاضی شامل همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال یا فرزندان در حال تحصیل بین ۱۸ تا ۳۰ سال، والدین و پدربزرگ یا مادربزرگ دارای حداقل ۶۵ سال سن، خواهران و برادران می توانند به پرونده ملحق شده و از مزایای تخفیف دولت استفاده نمایند.

هزینه درخواست اقامت و شهروندی و پاسپورت دومینیکا

همانطور که اشاره شد برای دریافت پاسپورت دومینیکا می بایست علاوه بر مبلغ کمک هزینه بلاعوض یا مبلغ سرمایه گذاری، هزینه های دیگری نیز پرداخت شود از جمله:

 • هزینه های درخواست بسته به تعداد اعضای خانواده متغییر است
 • با مراجعه به سایت ویزا ۷۲۴ می توانید تمامی نرخ های خدمات رو دریافت کنید

منبع: اخذ پاسپورت دومینیکا ویزا۷۲۴

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 − 24 =