راهنمای خرید زمین درشمال

راهنمای خرید زمین درشمال

خرید زمین در شمال

در این مقاله تلاش می کنیم نکات مهمی که هر شخص در هنگام خرید زمین در شمال نیاز دارد را به عنوان یک راهنما برای شما تشریح کنیم، بنابراین تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. به طور معمول نیاز است قبل از خرید هرگونه اراضی اعم از باغ، زمین کشاورزی یا خانه مسکونی اطلاعاتی را در رابطه با محل مورد نظرکسب کنیم. در بسیاری مواردی افرادی را مشاهده کرده اید که با عدم آگاهی، اعتماد نابجا، یا حتی طمع برای سود بیشتر در دام اشخاص سود جو گرفتار شده و تمام سرمایه خود را از دست داده اند. بنابراین قبل از اقدام به خرید زمین درشمال بخوبی تحقیق کنید، حتی از اشخاص محلی در رابطه با آن زمین پرس و جو کنید تا درآینده دچار مشکل نشده و یک خرید خوشایند و پرسود را تجربه نمایید.

خرید زمین در شمال

راهنمای خرید زمین درشمال

اکنون که سرمایه خود را برای خرید زمین در شمال محیا نموده اید بهتر است قبل از انجام این کار اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید.  تا بتوانید سطح آگاهی خود را بالا برده تا در نهایت پس از خرید هرگونه ملک یا زمین دچار مشکل نشوید.

نکات مهمی را که شخص خریدار زمین در شمال باید بداند بدین شرح است:

  • نکته های مهم در هنگام نوشتن قولنامه
  • مراجعه نمودن به یک مشاور املاک معتبر
  • دانستن برخی از نکات حقوقی که هنگام خرید زمین در شمال مهم است

نکته های مهم در هنگام نوشتن قولنامه

  • در نظر داشته باشید نوع نوشتن قولنامه بسیار مهم است مخصوصاً شخصی که این کار را انجام می دهد باید از نظر حقوقی به تمامی مسائل نوشتن قولنامه آشنا باشد.
  •  به طورمعمول کلمه ها و لغات زیادی وجود دارند که شخص طرفین معامله از بار معنایی و ادبیاتی آن اطلاعی ندارند. ولی آن کلمات می توانند یک معنای خاص و ویژه‌ای داشته باشند.
  • درنتیجه شخص نویسنده قولنامه باید مفاد قید شده را برای طرفین بخوبی قرائت کند.
  •  علاوه بر این نیاز است بعد از نوشتن قولنامه طرفین معامله آن را در یک دفتر ثبت اسناد رسمی به ثبت برسانند.
  •  در بسیاری از موارد طرفین معامله با مراجعه نمودن به مشاورین املاک معتبر می توانند با نوشتن یک قولنامه اولیه به یکدیگر زمان بدهند تا تصمیم نهایی خود را اعلام نمایند.
  •  و در صورتی که هر یک از طرفین قصد فسخ معامله را داشته باشد بتواند به راحتی با به دست آوردن رضایت طرف مقابل این کار را انجام داده و بار حقوقی آن را نیز متحمل شود.
  • درصورت نیاز به هرگونه مشاوره و دریافت راهنمایی در رابطه با خرید زمین در شمال  می توانید با مشاوران مجموعه ما ۰۰۰۰۰۰تماس حاصل کنید.

مراجعه نمودن به یک مشاور املاک معتبر

در نظر داشته باشید برای خرید هرگونه ملکی در هر نقطه از کشور یا حتی در شهر خود به یک مشاوره املاک بسیار معتبر مراجعه کنید.

شاید این سوال ذهن خواننده را درگیر کند از کجا بفهمیم مشاوره املاک معتبر است؟ مشاورین املاکی که معتبر هستند دارای مجوز اتحادیه املاک می باشند.

تنها در این صورت مشاورین املاک می توانند بعد از قید قولنامه آن را هولوگرام دار نمایند.

نکته! تلاش کنید به افراد سودجو یا دلالان محلی اعتماد نکنید و از پرداخت هرگونه وجه به این گونه افراد جداً خودداری نمایید.

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که اشخاص با عدم آگاهی از مسائل حقوقی و مراجعه نکردن به یک مشاور املاک معتبر زمین هایی را خریداری نموده اند که فاقد هرگونه سند بوده است.

یا اینکه دلالان و افراد سودجو با دادن وعده های واهی مانند سود بیشتر در معامله، یا آینده دار بودن زمین، به شخص خریدار آنها را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده اند.

دانستن برخی از نکات حقوقی که هنگام خرید زمین در شمال مهم است

یکی از مهمترین نکته حقوقی که هر فرد خریدار در رابطه با خرید زمین در شمال باید بدانند:

عدم خریداری زمین از اراضی مراکز حقوقی یا نهادهای دولتی است

در نظر داشته باشید قبل از خرید هرگونه ملک اعم از زمین کشاورزی، زمین بایر، خانه مسکونی، یا ویلا از نهادهای ذیربط مانند: جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، اداره راه و امور مالیاتی، استعلام نمایید و مطمئن شوید زمین مورد نظر شما تحت مالکیت هیچ یک از مراکز حقوقی یا نهاد دولتی نیست. این کار باعث می‌شود که شما با خیال آسوده زمین مورد نظر خود را خریداری کنید. در صورتی که خود شما قادر به انجام استعلام نیستید از یک شخص امین بخواهید این کار را انجام دهد. یا در صورتی که مشاورین املاک این کار را از قبل انجام داده اند بخوبی آن را مطالعه کنید و بدقت تاریخ و زمان آن را بررسی نمایید. در صورتیکه شما زمین را به طور قولنامه ای خریداری می ‌کنید، در نظر داشته باشید که حتماً تایید دهیار یا شورا یار را در بر داشته باشد. یا در صورتی که پای وکالت نامه ای در میان است از صحت و سقم آن مطمئن شوید سپس برای خرید زمین در شمال اقدام کنید. زمانی که شما یک زمین روستایی در شمال را خریداری می کنید مهمترین مدرک معتبری که باید به شما ارائه شود تاییدیه دهیاری یا شورای روستایی می باشد در برخی موارد امضا و شهادت همسایگان نیز مدرک محکم و معتبری خواهد بود.

بیشتر بدانید:

فرق فسخ و منفسخ

استعلام سند ملک با شناسه یکتا

حرف آخر

قبل از اقدام به خرید زمین در شمال به خوبی تحقیق نمایید از اشخاص امین و مشاورین املاک با تجربه مشورت و راهنمایی دریافت کنید.  به افراد ناشناس اعتماد نکنید، از مراجع معتبر و رسمی استعلام دریافت نمایید، در صورتی که شما تمامی مراحل را درست طی کنید، خرید زمین در شمال می تواند برای شما یک سرمایه گذاری بسیار مناسب و پولساز باشد. شهرهای شمالی به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و پتانسیل بالا، می توانند برای پیشرفت و سرمایه گذاری بلند مدت گزینه بسیار مناسبی باشند. اشخاصی که قصد خرید زمین در شمال را دارند، با اعتماد به مجموعه ما و کارشناسان با تجربه، متخصص، آشنا به مسائل حقوقی، یک زمین مناسب را با توجه به بودجه و سرمایه ای که در اختیار دارند انتخاب و خریداری کنند. شما می توانید برای دریافت استعلام قیمت زمین در هر نقطه از شهرهای شمالی، موقعیت مکانی زمین، و سایر اطالاعات مربوط به خرید زمین در شمال، را ازمشاوران مجموعه…….. دریافت نمایید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 39 = 44