راهنمای سفارش و خرید انواع ساندویچ پانل های دیواری دو رو ورق با قیم

ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری در واقع نوعی از دیوار پیش ساخته است که برای پوشاندن دیواره ها در سازه های صنعتی، پتروشیمی، مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد. در ساخت پانل دو رو ورق دیواری از عایق های مختلفی استفاده میشود که بارزترین نمونه آنها عایق پشم سنگ، پلی استایرن و پلی یورتان میباشد. اصطلاح دو رو ورق برای این دسته پانل دیواری به این علت میباشد که در ساخت آن، از دو ورق فلزی در زیر و روی پانل استفاده میکنند تا از هر دو طرف مقاومت پنل را افزایش دهند. دقت داشته باشید که ضخامت ورق ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری بکار گرفته شده در ساخت تمامی ساندویچ پانل های دیواری به یک اندازه میباشد و تفاوت آنها در قطر و ضخامت عایق استفاده شده به عنوان هسته میانی میباشد.

شایان ذکر است بگوییم که این پانل پیش ساخته دیواری دو رو ورق از هر جنسی که باشند باز هم انتخاب ابعاد ، اندازه و نوع عایق با توجه به درخواست شما متغییر خواهد بود.  مهم ترین نکته ای که هنگام سفارش ساخت ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری باید به آن توجه داشته باشید کیفیت و استاندارد ساخت ورق هاست چرا که در غیر این صورت ممکن است ضخامت ورق ها یکسان نباشد و ورق بی کیفیت و یا سنگین تر به سمت دیگری سوق پیدا کند طبیعتا در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد ساندویچ پانل کارایی خود را از دست خواهد داد. در صورتی که خرید انواع ساندویچ پانل دیواری دو رو ورق را از مجموعه ای انجام دهید که اطمینان خاطر از اصالت آن دارید می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که تمامی این نکات را هنگام ساخت مد نظر قرار داده اند.

ساندویچ پانل دیواری

راهنمای سفارش و خرید انواع ساندویچ پانل های دیواری دو رو ورق با قیمت

ساختار ساندویچ پنل دیواری دو رو ورق یکی از مباحثی است که برای بسیاری از افراد سوال است و فارغ از افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند بسیاری از افراد هستند که آگاهی چندانی در این راستا ندارند. با تمامی این تفاسیر من احساس میکنم که با کمی توجه به عنوان می توانید به ماهیت این ساندویچ پنل دیواری پی ببرید. به عبارتی میتوان گفت ساندویچ پانل های دیواری دو رو ورق در واقع پانل هایی هستند که در پوشش لایه رویی و زیرین آنها از فلز استفاده شده و همین موضوع مقاومت و ایمنی ساندویچ پانل را چندین برابر کرده است. انواع ساندویچ پانل های دو رو ورق به شرح ذیل می باشند:

 • ساندویچ پانل دیواری دو رو ورق آلوزینک
 • ساندویچ پانل دیواری دو رو ورق آلومینیوم
 • ساندویچ پانل دیواری دو رو ورق گالوانیزه

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری چیست؟

عایق ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری به چند دسته تقسیم میشوند

اینکه عایق به کار رفته در ساخت دیوار پیش ساخته از چه نوعی و با چه کیفیتی هستند یکی از نخستین سوالاتی است که تمام افراد آن را به مراتب میپرسند و در پاسخ باید گفت که جنس ، ضخامت و ویژگی ورق ها میتواند از هر نوع عایق مقاومی باشد که عموما عایق پلی استایرن و و پلی یورتان مورد استفاده قرار میگیرند اما با توجه به شرایط و درخواست مخاطب میتواند هر یک از موارد ذکر شده هنگام خرید ساندویچ پانل دیواری تغییر نیز پیدا کنند به همین دلیل هراسی از بابت محدودیت انتخاب نداشته باشید چرا که با رعایت قوانینی که به آن اشاره شد میتوانید با در نظر گرفتن نیازهایتان هر انتخابی داشته باشید.

در صورتی که میخواهید از پانل دو رو ورق دیواری در محیطی استفاده کنید که عدم اتلاف انرژی موجود در محیط بسیار حائز اهمیت است این نکته را مد نظر داشته باشید که بهتر است تا از عایق هایی قوی مانند پلی اورتان استفاده کنید اما اگر میزان تبادل دما برایتان حائز اهمیت است میتوانید از پانل دیواری دو رو ورق با عایق پشم سنگ استفاده کنید.

ساختار ساندویچ پانل های پیش ساخته دیواری

ضخامت پانل های دو رو ورق چقدر باید باشد؟

اینکه ضخامت ساندویچ پنل های دیواری دو رو ورق چقدر باید باشد بر حسب نیاز و شرایط مشتری قابل تغییر خواهد بود اما این در شرایطی صحیح است که مخاطب هدف استفاده از این پانل ها را مشخص کرده باشد بر فرض مثال برای پوشش سقف و دیواره سردخانه ها از پانل های سقفی و دیواری با ضخامت بالا استفاده میشود چرا که جلوگیری از اتلاف انرژی در این فضا ها بسیار حائز اهمیت است. ( برای همین است که خرید و فروش انواع پانل های پیش ساخته دو رو ورق رنک بالاتری دارند )

کاربرد ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری

ساندویچ پنل های دیواری دو رو ورق به جهت مقاومت نسبتا بالایی که دارند در زمینه های بسیاز زیادی نیز مورد استفاده قرار میگیرند که برخی از آنها به شرح ذیل میباشند ….

 1. استفاده برای پوشش سردخانه
 2. استفاده برای ساخت کارگاه
 3. ساخت کانکس و کانیتر
 4. ساخت اتاق تمیز (CLEAN ROOM)

نکته ای که بسیاری از افراد دقت نمی کنند استفاده از ساندویچ پانل دو رو ورق برای عایق سازی کلین روم یا همان اتاق تمیز است که ضخامت آنها سبب شده است تا بهترین گزینه برای عایق سازی باشند.( همین نکته برای محل های نگهداری از مواد غذایی و دارویی نیز صدق میکند)

مزیت های استفاده از ساندویچ پانل دو ور ورق

اگر بخواهیم از مزیت های استفاده از ااین ساندویچ پانل(SANDWICVH PANEL) برایتان بگوییم قطعا مهمترین انها عایق بودن در برابر صوت، حرارت، رطوبت است که در بسیاری از صنایع کاربرد خود را نشان داده و امروزه میبینید که بیشتر تولید کننده های بزرگ از این پانل ها در ساخت سوله ها و سایر سازه های خود استفاده میکنند.

همچنین پانل دو رو ورق در هدر رفت انرژی مقاومت بیشتری نشان میدهد و همین مسئله سبب میشود تا افراد بیشتری برای استفاده از در برنامه ساخت و ساز های خود استفاده کنند.

بیشتره مهندسان و طراحان پروژه های سازه ای میدانند که استفاده از مصالح درست و پر کاربرد چقدر میتواند در عمر طولانی تر سازه ها و مقاومت بیشتر انها در برابر عوامل مخرب تاثیر بگذارد، بنابراین همواره تلاش کرده اند تا بتوانند از بهترین مصالح در ساخت سازه های خود بهره بگیرند.

ساندویچ پانل های دو رو ورق بیشتر به شکل پانل دیواری تولید و ساخته میشوند، چرا که بیشترین عوامل تخریب و همچنین فشار وزن سازه بر روی دیواره های آن است و هر چقدر دیوار ها مقاوم تر باشند، به طبع سازه نیز از استحکام بیشتری برخوردار میشود.

انواع پوشش ورق ساندویچ پانل دیواری

انواع ساندویچ پانل های دیواری دو رو ورق

پنل های ساندویچی دو رو ورق هم مانند سایر دسته بندی ها در ساندویچ پانل ها، از انواع مختلفی تشکیل شده است، که مهمترین آنها را در این مقاله با هم بررسی میکنیم.

منظور از انواع طرح هایی است که بر رویه ورق های فلزی ساندویچ پانل اعمال میشود.

طرح های مختلف ساندویچ پانل دیواری دو رو ورق شامل :

 1. ساندویچ پانل طرح های خاص
 2. ذوزنقه ای
 3. شادولاین

میشود، که هر یک بنابر خواسته شما عزیزان و نحوه استفاده از آنها به نحو احسنت مورد استفاده قرار میگیرند.

بهترین ساندویچ پانل دیواری

از نظر تیم حرفه ای مدرن پانل، بهترین ساندویچ پانل دیواری در حقیقت، بسته به نیاز شما و اینکه از این پانل های دیواری در چه زمینه ای و در چه محیطی استفاده میکنید بستگی دارد.

در حقیقت میتوان گفت که هر یک از انواع پنل های دیواری در یک محیط خاص و شرایطی خاص بهترین خودشان هستند، بنابراین نمیتوان مطمئن گفت که کدام ساندویچ پانل بهترین نوع است، پس با تعیین شرایط و محیط مورد استفاده آنها میتوانید این موضوع را برای خود ساده تر کنید.

برای مثال سازندگان که در شمال کشور مشغول ساخت و ساز هستند طرح شادولاین برایشان بهترین خواهدبود، چرا که ترکیب رطوبت شدید در این محیط و آفتاب مدیترانه ای ان میتواند به راحتی عامل مخرب برای سازه باشد، پس با حفاظت از سازه خود با استفاده از طرح شادولاین میتوانید بهترین بهره را از پروژه خود ببرید.

قیمت پانل دیواری دو رو ورق چقدر است؟

برای برآورد دقیق قیمت ساندویچ پانل دیواری دو رو ورق باید دو چیز را در نظر بگیرید:

 • جنس ورق های پانل
 • ضخامت و ابعاد و اندازه پانل

تفاوت پانل دو رو ورق با یک رو ورق چیست؟

به شکل کلی ساندویچ پانل ها یک عایق هستند که تحت پوشش ورق های فلزی از زیر یا رو و حتی هر دو طرف هستند، این ورق ها از جنس آلومینیوم، گالوانیزه هستند که مزیت های بسیاری در خود دارند.

ساندویچ پانل یک رو ورق تنها در لایه رویی خود از ورق های فلزی بهرهمند هستند و پانل های دو رو ورق از هر دو طرف با ورق های فلزی محافظت شده اند.

پنل های یک رو ورق اصولا بهتر و کارامد تر است اما بسیاری به استفاده از ساندویچ پانل یک رو ورق روی آورده اند چرا که هزینه ان به نسبت دو رو ورق ارزان تر تمام میشود.

اما بیشتر کاربران مقاومت و ماندگاری پنل برایشان اهمیت بیشتری دارد برای همین هم به استفاده از ساندویچ پانل دو رو ورق روی اورده اند.

بنابراین اگر شما هم یک سازنده در زمینه صنعتی یا تجاری وحتی مسکونی هستید بهتر است از یک مصالح ساختمانی نوین و مقاوم استفاده کنید.

 

برچسب ها : ساندویچ پانل,دیوار,پوشش دیوار,پوشش سقف

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

71 − 62 =