هشدارهای بهداشتی در مورد تجهیزات ورزشی: آیا باید نگران باشید؟

تقریباً به هر طرف که نگاه کنید هشدارهایی وجود دارد: قهوه ای که می خواهید بنوشید داغ است! ساخت و ساز در پیش است! این محصول ممکن است حاوی بادام زمینی باشد!

در بسیاری از موارد دلایل این هشدارها مشخص است. اما گاهی اوقات هشدارها بیشتر از آن که پاسخ دهند، سؤال ایجاد می کنند. وقتی اخیراً در باشگاه بودم، این هشدارها در مورد دوچرخه ورزشی و تردمیل با فونت قرمز روشن به سختی فراموش می شد:

 • قبل از شروع هر برنامه ورزشی، یک معاینه پزشکی انجام دهید.
 • ورزش بیش از حد ممکن است منجر به آسیب جدی یا مرگ شود.
 • اگر احساس ضعف، سرگیجه یا درد دارید بلافاصله ورزش را متوقف کنید.

منظور نویسندگان هشدار از “هر برنامه تمرینی” دقیقاً چه بود؟ ورزش بیش از حد چیست؟ آیا درد در جایی به این معنی است که باید ورزش را متوقف کنید؟

در نهایت، می‌پرسم: ممکن است این هشدارها باعث نگرانی غیرضروری شود که در واقع افراد را از ورزش منصرف کند؟

کسب اطلاعات بیشتر: آیا دویدن باعث آرتروز می شود؟

آیا شروع ورزش بدون مشورت با پزشک بی خطر است؟

تایید پزشک برای اکثر ما ضروری نیست. اکثر افراد می توانند با خیال راحت برنامه تمرینی با شدت کم را شروع کنند و به تدریج تلاش خود را در طول زمان افزایش دهند. فعالیت هایی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد مکالمه را ادامه دهید، مانند:

 • استفاده از وزنه های سبک که بلند کردن آنها برای شما آسان است
 • راه رفتن با سرعت آرام
 • دوچرخه سواری با سرعت آرام (کمتر از 5 مایل در ساعت)
 • فعالیت های کششی و متعادل کننده
 • کارهای سبک خانه

اگر از سطح تناسب اندام پایینی شروع می کنید، به مرور زمان تمرینات خود را افزایش دهید. برای مثال، اگر روزانه 10 دقیقه پیاده روی می کنید، هر یا دو هفته یک دقیقه به پیاده روی خود اضافه کنید. زمانی که 20 دقیقه در روز پیاده روی کردید، کمی سرعت را افزایش دهید.

چه کسی باید مراقب ورزش باشد؟

البته اگر شرایط سلامتی خاصی دارید، ورزش خطرناک‌تر است. اگر نگران سلامتی خود هستید یا هر یک از این شرایط را دارید، منطقی است که از یک متخصص مراقبت های بهداشتی بخواهید که توصیه های ورزشی را ارائه دهد:

 • بیماری عروق کرونر، از جمله علائم آنژین صدری یا حمله قلبی قبلی. ورزش خیلی زود می تواند بر قلب فشار وارد کند و باعث حمله قلبی یا ریتم خطرناک قلب شود. تمرینات با شدت کمتر (مانند پیاده روی کوتاه با سرعت راحت) ممکن است ترجیح داده شود، حداقل تا زمانی که مشخص شود که می توانید بیشتر را تحمل کنید.
 • آسم ناشی از ورزش پزشک شما ممکن است درمان استنشاقی را برای باز کردن راه های هوایی در ریه ها درست قبل یا در حین ورزش توصیه کند.
 • بیماری عضلانی، مانند میوپاتی متابولیک. ممکن است پزشک شما را از انجام برخی تمرینات مانند دوی سرعت یا دویدن در مسافت طولانی منصرف کند.
 • کمر درد. ورزش های کم تاثیر، مانند دوچرخه سواری یا شنا، ممکن است انتخاب بهتری برای افراد مبتلا به کمردرد نسبت به ورزش های با تاثیر بیشتر، مانند دویدن یا بسکتبال باشد.

اگر ورزش برای شما خیلی خوب است، چرا این هشدارها وجود دارد؟

بیایید دلایل احتمالی هشدارهای خاص را مرور کنیم:

 • انجام یک معاینه پزشکی قبل از شروع یک برنامه ورزشی ممکن است وضعیتی را نشان دهد که ورزش را خطرناک می کند. بهترین مثال احتمالاً بیماری عروق کرونر است که می تواند باعث حمله قلبی در طی ورزش شدید شود. خوشبختانه، مشکلات قلبی ناگهانی در حین ورزش نسبتاً نادر است (اگرچه ممکن است بر اساس تلویزیون و فیلم‌ها، از جمله قسمتی از Sex and the Cityreboot) غیر از این فکر کنید.
 • ورزش بیش از حد یک اصطلاح پزشکی کاملاً تعریف شده نیست. اما این درست است که ورزش ناگهانی با شدت بالا زمانی که به آن عادت ندارید ممکن است خطرناک باشد.
 • توقف ورزش در صورت احساس ضعف یا سرگیجه احتمالاً به نگرانی در مورد کم آبی شدید یا سایر دلایل فشار خون پایین اشاره دارد.
 • هشدارهای مربوط به درد می تواند به درد قفسه سینه اشاره داشته باشد که ممکن است نشانه ای از ناراحتی قلبی باشد. یا ممکن است هشداری در مورد نوعی آسیب شدید عضلانی به نام رابدومیولیز باشد (که ممکن است ورزش طولانی یا شدید را پیچیده کند).

البته، ممکن است این هشدارها ربطی به سلامتی شما نداشته باشد و همه چیز مربوط به وکلا باشد! به این معنا که سازندگان تجهیزات ممکن است امیدوار باشند که این هشدارها از شکایت افرادی که در هنگام استفاده از تجهیزات خود دچار مشکل پزشکی هستند، جلوگیری کند.

آیا این هشدارها مفید هستند؟

احتمالا نه.

همه هشدارها، هشدارها و هشدارها در زندگی روزمره ما می توانند به نویز پس زمینه تبدیل شوند. با وجود حروف قرمز و فونت های پررنگ، هشدارهایی مانند این به راحتی نادیده گرفته می شوند.

چیز زیادی اضافه نمی کنند. حدس من این است که اکثر افرادی که در حین تمرین سرگیجه یا درد قابل توجهی را تجربه می‌کنند، حتی بدون خواندن برچسب هشدار، کاری را که انجام می‌دهند متوقف می‌کنند. و شرایط پزشکی جدی که در طول ورزش به وجود می آیند نسبتاً نادر هستند، بنابراین تأثیر هشدار به همه در مورد آنها احتمالاً اندک است.

در آخر

از هشدارهایی که روی تجهیزات ورزشی زده می شود بیش از حد نگران نباشید. درست است، بهتر است وزنه ها را روی پای خود نیندازید یا خیلی سخت یا طولانی ورزش نکنید. اگر در مورد خطرات ورزش نگران هستید یا به شما توصیه شده است که در مورد ورزش مراقب باشید، منطقی است که در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید.

اما این گفتگو برای اکثر افراد، از جمله کسانی که بیماری مزمن به خوبی کنترل شده مانند فشار خون بالا، دیابت یا بیماری عروق کرونر دارند، ضروری نیست. در واقع ورزش منظم به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند.

ورزش یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای بهبود سلامت خود انجام دهید. و بی تحرکی به طور کلی خطری بسیار بزرگتر از ورزش است.

بنابراین، اگر در تمرین بعدی خود هشدارهایی را در مورد تجهیزات باشگاه مشاهده کردید، این را در نظر داشته باشید: چیزهای بسیار خطرناک تری وجود دارد که باید نگران آنها باشید. مثل قهوه داغ

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 6 = 1