How to block spam calls and text messages

نحوه مسدود کردن تماس‌های اسپم و پیام‌های متنی

زندگی به اندازه کافی شلوغ است بدون اتلاف وقت برای هرزنامه ها، کلاهبرداران، و بازاریابان تلفنی. فرقی نمی‌کند که از وکلا آسیب جدی رنج می‌برید، متخصصان فناوری اطلاعات کلاهبردار، یا یک سابق در حال مستی، راهی برای متوقف کردن تماس‌ها و پیام‌ها وجود دارد. اپراتورهای اصلی و سازندگان تلفن در سال‌های اخیر بازی خود را در برابر تماس‌ها و پیام‌های ناخواسته تقویت کرده‌اند، بنابراین بیایید ببینیم چگونه می‌توانید به طور موثر آنها را مسدود کنید.

ما همچنین راهنماهایی در مورد نحوه جلوگیری از هرزنامه با اطلاعات تماس یکبار مصرف، محافظت در برابر حملات کوبنده و جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ داریم.

آنچه را باید در نظر داشت

قبل از اینکه به گزینه‌های مسدود کردن بپردازیم، باید چند نکته را بدانید:

 • در صورت امکان، به تماس های شماره هایی که نمی شناسید پاسخ ندهید. تماس‌گیرندگانی که هر چیزی مهم برای گفتن دارند، احتمالاً به هر حال پیامی از خود خواهند گذاشت. متأسفانه، این برای افرادی که مشاغل یا علاقه‌مندی‌هایی دارند که شامل تماس‌های زیادی از شماره‌های ناشناس است، کار نمی‌کند.
 • هرگز روی پیوند یا پیوست در پیام متنی هرزنامه کلیک نکنید زیرا ممکن است بدافزار را راه اندازی کند. در صورت امکان از باز کردن کامل آنها خودداری کنید.
 • هرگز به یک پیام متنی اسپم پاسخ ندهید، زیرا تأیید می کند که شماره شما معتبر است.
 • اگر نگران این هستید که تماس یا پیام ممکن است از یک شرکت قانونی باشد، سعی کنید شماره را در موتور جستجوی دلخواه خود تایپ کنید. در حالی که تأیید شماره یک کلاهبردار دشوار است، تأیید یک شماره قانونی آسان است. اگر چیزی در شماره پیدا نکردید، محتاط باشید و آن را نادیده بگیرید. نحوه مسدود کردن شماره ها را توضیح خواهیم داد، اما گزارش تماس ها و پیام های ناخواسته نیز مهم است. اگر بازاریابی تلفنی، کلاهبرداری یا هرزنامه است، می توانید آن را در اینجا به FTC گزارش دهید. همچنین می‌توانید شماره‌تان را به «رجیستری تماس نگیرید» اضافه کنید، اگرچه فقط برای تماس‌های فروش از شرکت‌های معتبر کار می‌کند. متأسفانه بسیاری از سازمان ها و کلاهبرداران آن را نادیده می گیرند. در زیر به نحوه گزارش اعداد به تولیدکنندگان، شرکت‌های مخابراتی و اشخاص ثالث خواهیم پرداخت. هرچه افراد بیشتری این کار را انجام دهند، شناسایی و مسدود کردن یا برچسب زدن شماره های مزاحم آسان تر است.

نحوه مسدود کردن تماس ها و پیامک ها در آیفون

مسدود کردن شماره های فردی در آیفون شما آسان است. به این صورت است:

 • در برنامه تلفن، روی Recents ضربه بزنید، سپس روی نماد اطلاعات در کنار شماره یا مخاطبی که می‌خواهید مسدود کنید ضربه بزنید. به پایین اسکرول کنید و روی Block This Caller ضربه بزنید.
 • در برنامه FaceTime، روی نماد اطلاعات در کنار شماره، مخاطب یا آدرس ایمیلی که می‌خواهید مسدود کنید ضربه بزنید، سپس به پایین بروید تا روی Block This Caller ضربه بزنید.
 • در برنامه پیام‌ها، مکالمه را با مخاطبی که می‌خواهید مسدود کنید باز کنید، سپس روی مخاطب در بالا ضربه بزنید، سپس روی دکمه اطلاعات ضربه بزنید، به پایین اسکرول کنید و روی Block This Caller ضربه بزنید.

هنگامی که تماس‌گیرنده مسدود می‌شود، هنگام تماس یا ارسال پیام، اعلان دریافت نمی‌کنید، اما آنها نمی‌توانند بگویند که مسدود شده‌اند و همچنان می‌توانند پست‌های صوتی را ترک کنند. می‌توانید در هر زمان تماس‌گیرندگان را بررسی و رفع انسداد کنید:

 • تنظیمات، تلفن را باز کنید و روی مخاطبین مسدود شده ضربه بزنید.
 • تنظیمات، FaceTime را باز کنید و روی مخاطبین مسدود شده در زیر تماس ها ضربه بزنید.
 • تنظیمات، پیام‌ها را باز کنید و روی مخاطبین مسدود شده در زیر پیامک/ام ام اس ضربه بزنید.

فیلتر کردن تماس گیرندگان و فرستنده های ناشناس

متأسفانه، مسدود کردن شماره‌های فردی زمانی که بازاریاب‌های تلفنی یا کلاهبرداران با شما تماس می‌گیرند چندان مؤثر نیست، زیرا از چندین شماره استفاده می‌کنند و مرتباً آنها را تغییر می‌دهند. اما کار دیگری وجود دارد که می توانید انجام دهید:

 • تنظیمات، تلفن را باز کنید و به پایین بروید تا روی خاموش کردن تماس گیرندگان ناشناس ضربه بزنید. وقتی این ویژگی را روشن می‌کنید، به‌طور خودکار تماس‌های شماره‌هایی را که در مخاطبین شما ذخیره نشده‌اند خاموش می‌کند. آنها همچنان می توانند یک پست صوتی بگذارند و تماس ها در لیست تماس های اخیر شما ظاهر می شوند.
 • می‌توانید همین کار را برای پیام‌ها با رفتن به تنظیمات، پیام‌ها و اسکرول کردن به پایین برای جابه‌جایی فیلتر فرستنده ناشناس انجام دهید.

اگر پیامی را باز کردید که معلوم شد هرزنامه است، همیشه روی پیوند گزارش ناخواسته در زیر پیام و سپس حذف و گزارش ناخواسته ضربه بزنید.

نحوه مسدود کردن تماس ها و پیامک ها در تلفن اندرویدی

مسدود کردن شماره ها در تلفن اندرویدی نیز ساده است، اما این روش از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است.

 • در یک دستگاه اندرویدی استوک، مانند تلفن‌های پیکسل Google، برنامه Phone را باز کنید و روی برگه Recent ضربه بزنید. شماره‌ای را که می‌خواهید مسدود کنید فشار طولانی دهید و روی مسدود کردن/گزارش هرزنامه ضربه بزنید. می‌توانید انتخاب کنید که علامت کادری که علامت‌گذاری شده گزارش تماس به‌عنوان هرزنامه است را بردارید و سپس روی Block ضربه بزنید.
 • در گوشی سامسونگ، برنامه Phone را باز کنید و به Recents بروید، روی شماره ای که می خواهید مسدود کنید ضربه بزنید، سپس روی Details و Block ضربه بزنید.

فیلتر کردن تماس گیرندگان و فرستنده های ناشناس

اگر تماس‌ها و پیام‌های ناخواسته زیادی دریافت می‌کنید و شماره‌ها مدام تغییر می‌کنند، ممکن است بخواهید شماره‌های ناشناس را فیلتر کنید.

 • برنامه Phone را باز کنید و روی سه نقطه عمودی در بالا سمت راست، سپس تنظیمات، شماره‌های مسدود شده ضربه بزنید و گزینه Unknown (یا مسدود کردن تماس‌گیرندگان ناشناس در تلفن سامسونگ) را تغییر دهید.
 • همچنین می توانید شناسه تماس گیرنده و حفاظت از هرزنامه را فعال کنید. برنامه تلفن را باز کنید و روی سه نقطه عمودی در بالا سمت راست، سپس تنظیمات، سپس روی شناسه تماس‌گیرنده و هرزنامه ضربه بزنید تا گزینه‌های مشاهده تماس‌گیرنده و شناسه هرزنامه و فیلتر کردن تماس‌های هرزنامه را دریافت کنید. (شما به سادگی می توانید شناسه تماس گیرنده و محافظت از هرزنامه را در تلفن سامسونگ تغییر دهید.)
 • اگر تلفن Google Pixel دارید، غربالگری تماس را امتحان کنید تا دستیار Google برای شما پاسخ دهد و رونوشت ایجاد کند. برای امتحان کردن آن، برنامه Phone را باز کنید و روی سه نقطه عمودی در بالا سمت راست، سپس تنظیمات، صفحه تماس ضربه بزنید و صدای مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر فیلتر هرزنامه را روشن کرده‌اید، باید تماس‌های شما را به‌طور خودکار نمایش دهد، اما می‌توانید هنگامی که تماس برقرار می‌شود، روی Screen call ضربه بزنید.
 • برنامه Messages را باز کنید و روی سه نقطه عمودی در بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس روی تنظیمات، محافظت از هرزنامه ضربه بزنید و روی فعال کردن محافظت از هرزنامه کلیک کنید.

چگونه تماس ها یا پیامک ها را با اپراتور خود مسدود کنید

اپراتورهای اصلی برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌توانند به شما کمک کنند تا شماره‌های مزاحم را شناسایی کرده و تماس‌ها یا پیام‌های آنها را مسدود کنید.

 • AT&T برنامه Call Protect را ارائه می دهد. نسخه اصلی رایگان است و مسدود کردن تماس های اسپم و کلاهبرداری، هشدار تماس های مزاحم و مسدود کردن تماس های ناشناخته را ارائه می دهد. نسخه پلاس هزینه 3.99 دلار در ماه در هر خط دارد و شناسه تماس گیرنده، جستجوی شماره معکوس و کنترل های تماس مزاحم اضافی را اضافه می کند.
  Verizon اپلیکیشن مشابهی به نام Call Filter دارد. تشخیص و فیلتر هرزنامه، یک گزینه لیست سفید برای iOS و یک فیلتر جعل محله ارائه می دهد. نسخه پلاس 2.99 دلار در ماه برای یک خط یا 7.99 دلار در ماه برای سه یا بیشتر هزینه دارد و شناسه تماس گیرنده، جستجوی هرزنامه و ریسک سنج، و لیست بلاک شخصی را اضافه می کند.
 • T-Mobile دارای برنامه رایگان Scam Shield است که شناسه تماس گیرنده، شناسایی و مسدود کردن کلاهبرداری و حتی یک شماره پروکسی را ارائه می دهد که می توانید در مواقعی که نمی خواهید شماره واقعی خود را به اشتراک بگذارید، از آن استفاده کنید.
 • Google Fi گزینه‌های مختلف مسدود کردن و شناسه تماس گیرنده را به صورت رایگان در برنامه Google Fi ارائه می‌کند.
 • US Cellular دارای برنامه Call Guardian است که شناسه تماس گیرنده، هشدارهای هرزنامه و گزارش هرزنامه را ارائه می دهد. نسخه Premium با قیمت 3.99 دلار در ماه، هشدارها و شناسه تماس گیرنده و مسدود کردن خودکار تماس ها را ارائه می دهد.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =