How to check your phone’s battery health

چگونه سلامت باتری گوشی خود را بررسی کنیم

اگر مشکوک هستید که گوشی شما در هر بار شارژ کامل، ساعت های کمتری دوام می آورد، همیشه یک برنامه مقصر نیست. بسته به اینکه دستگاه چقدر قدیمی است و چگونه از آن استفاده می کنید، ممکن است باتری گوشی شما در طول زمان آسیب دیده باشد.

راهی برای بررسی سلامت باتری شما وجود دارد تا نحوه عملکرد آن و اینکه آیا ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد یا خیر. اجازه دهید شما را از طریق آن راهنمایی کنیم.

اندروید

متأسفانه، هیچ منوی سلامت باتری خاصی در اندروید وجود ندارد که نشان دهد باتری شما چقدر خالی شده است.

می‌توانید به تنظیمات > باتری > باتری بروید تا دمای باتری/تلفن را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز عادی است. محدوده ایده آل 0-35 درجه سانتیگراد است.

این می‌تواند تحت منوی متفاوتی در دستگاه‌های مختلف باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد. در این صورت، از یکی از برنامه هایی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد استفاده کنید.

برای بررسی سلامت باتری، باید به برنامه هایی مانند Ampere و CPU-Z تکیه کنید. اما هر دوی آنها دارای برچسب های عمومی مانند “خوب” و “بد” هستند.

همچنین، می‌توانید AccuBattery را دانلود کنید، که سلامت باتری شما را در چندین جلسه شارژ اندازه‌گیری می‌کند. باید در نظر داشته باشید که این رقم تخمینی است و ممکن است در طول زمان تغییر کند.

iOS

در آیفون‌ها، بررسی سلامت باتری کمی ساده‌تر است، زیرا اپل یک نشانگر عددی مفید برای درک چیزها ارائه می‌کند. در اینجا نحوه بررسی آن آمده است:

به تنظیمات بروید.
به قسمت Battery پایین بروید.
روی سلامت باتری ضربه بزنید.
یک عدد درصد در کنار برچسب حداکثر ظرفیت خواهید دید. این نشان می دهد که باتری شما در طول عمرش چقدر ضعیف شده است. وقتی یک آیفون جدید می‌خرید، باید 100 درصد باشد.

اگر سلامت باتری گوشی شما کمتر از 80 درصد باشد، ممکن است با مشکلات عملکردی و زمان استفاده کمتر از یک بار شارژ مواجه شوید.

ممکن است مجبور شوید ساعت های کمتری را روی Candy Crush و ویدیوهای YouTube صرف کنید تا بتوانید در طول روز بگذرید. بر اساس سلامت باتری و تجربه روزانه شما، ممکن است لازم باشد باتری را تعویض کنید یا دستگاه خود را به طور کلی عوض کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 3