چگونه کش آیفون خود را پاک کنیم (و چرا باید این کار را بکنیم)

در حال حاضر چند تب در مرورگر موبایل شما باز است؟ آمریکایی ها بیش از پنج ساعت در روز را صرف گوشی های هوشمند خود می کنند. این بیش از پنج ساعت زمانی است که تلفن شما به طور بالقوه به حافظه پنهان و کوکی‌ها دسترسی، بازیابی و ذخیره می‌کند.

کش چیست؟

حافظه پنهان ذخیره موقت برخی از داده ها است: برای مثال، بخش هایی از یک وب سایت یا تصویر مربوط به آخرین باری که بازدید کرده اید. این محتوای یک وب‌سایت است که در طول جلسه مرورگر در تلفن شما ذخیره می‌شود تا به مرورگر کمک کند دفعه بعد که از آن صفحه بازدید می‌کنید سریع‌تر عمل کند.

داده‌های حافظه پنهان می‌توانند عملکرد مرور تلفن شما را کاهش دهند زیرا فضای ذخیره‌سازی دستگاه شما را اشغال می‌کنند، بنابراین خوب است که مرتباً آن را پاک کنید.

1. به تنظیمات آیفون خود بروید

برای حذف کش در سافاری، اپلیکیشن Settings را در آیفون خود باز کنید.

توجه: به خاطر داشته باشید که با این کار تمام برگه‌های باز در سافاری بسته می‌شود و احتمالاً شما را از هر وب‌سایتی خارج می‌کند و از شما می‌خواهد دوباره وارد سیستم شوید.

2. Safari را انتخاب کنید

در تنظیمات، به پایین بروید تا Safari بالا بیاید، روی آن ضربه بزنید تا آن را انتخاب کنید.

3. دکمه ای برای پاک کردن تاریخچه و داده های وب سایت پیدا کنید

در میان گزینه های Safari به پایین بروید تا زمانی که دکمه ای برای پاک کردن تاریخچه و داده های وب سایت پیدا کنید.

4. با فشار دادن Clear History and Data تایید کنید

یک تأیید ظاهر می شود، برای تأیید، Clear History and Data را فشار دهید.

پس از تأیید، حافظه پنهان و کوکی‌ها از آیفون شما حذف می‌شوند، اما اطلاعات تکمیل خودکار شما همچنان باید در دستگاه شما باشد.

سوالات متداول

چگونه می توانم بدون سابقه در سافاری مرور کنم؟

با باز کردن Safari، مرور خصوصی را روشن کنید، سپس روی Tabs و سپس Private ضربه بزنید.

آیا پاک کردن کش با بارگذاری یکسان است؟

دقیقاً نه، اگرچه در صورت کاهش سرعت تلفن شما به دلیل حافظه کم، تخلیه بارگذاری ممکن است کمک کند. بارگذاری یک برنامه را بدون حذف هرگونه اسناد و داده های مرتبط با آن حذف نصب می کند.

برای آفلود کردن یک برنامه، به تنظیمات و سپس General بروید، iPhone Storage را انتخاب کنید و برنامه مورد نظر را برای بارگذاری انتخاب کنید، سپس بر روی Offload App ضربه بزنید. اگر دوباره آن را دانلود کردید، فقط از جایی که آن برنامه را رها کرده بودید ادامه دهید.

چگونه می توانم کش را از کروم در آیفون پاک کنم؟

اگر Google Chrome مرورگر ترجیحی شما باشد، ممکن است مقدار قابل توجهی داده در دستگاه شما ذخیره شده باشد که می تواند عملکرد آن را نیز کاهش دهد.

برای پاک کردن حافظه پنهان در کروم، برنامه کروم را باز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

به تنظیمات بروید
روی Privacy ضربه بزنید
پاک کردن داده‌های مرور را انتخاب کنید
برای حذف موارد را مرور کنید
با ضربه زدن روی Clear Browsing Data در پایین صفحه تایید کنید
به نظر می‌رسد که پاک کردن داده‌های مرور در کروم همه برگه‌های باز را نمی‌بندد، اما شما را از وب‌سایت‌ها خارج می‌کند، بنابراین باید دوباره به سایت‌هایی که ممکن است در آن بوده‌اید وارد شوید.

آیا کوکی ها و کش یکسان هستند؟

کوکی ها و کش یکسان نیستند. کوکی‌ها قطعات کوچکی از داده‌ها هستند که وب‌سایت‌ها به تلفن شما ارسال می‌کنند، از جمله مواردی مانند رمزهای عبور ذخیره‌شده برای ورود شما به حساب یا حتی تنظیمات برگزیده وب‌سایت دفعه قبل که بازدید کرده‌اید.

اگرچه کوکی ها بی ضرر به نظر می رسند، اما می توانند نحوه مرور اینترنت شما را نیز ردیابی کنند. آنها الگوهای موجود در تاریخچه مرور و جستجوی شما را کنترل می کنند، حتی می بینند روی چه چیزی کلیک کرده اید یا ماوس روی چه چیزی قرار گرفته است. آیا تا به حال یک جستجوی بی ضرر در آمازون انجام داده اید تا تبلیغات آن را در تمام برنامه هایی که استفاده می کنید پیدا کنید؟

آیا می توانم کوکی ها را در آیفون مسدود کنم؟

در حالی که می‌توانید کوکی‌ها را در Safari مسدود کنید، رتبه‌ها در مورد اینکه آیا باید یا خیر تقسیم می‌شوند. مسدود کردن کوکی ها به طور کامل به این معنی است که وب سایت ها نمی توانند اطلاعاتی را از شما دریافت کنند، اما همچنین به این معنی است که برخی از وب سایت ها ممکن است حتی در مرورگر شما به درستی کار نکنند. بسیاری از کاربران در واقع از تجربه مرور شخصی‌تر لذت می‌برند، بنابراین کوکی‌ها چیز خوبی برای آن‌ها هستند.

اگر می‌خواهید کوکی‌ها را در سافاری مسدود کنید، این مراحل را دنبال کنید:

به تنظیمات بروید و Safari را انتخاب کنید
روی کلید کنار Block All Cookies ضربه بزنید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

39 − = 35