نحوه برگزاری آزمون آیلتس

نحوه برگزاری آزمون آیلتس

آزمون آیلتس که یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی در کنار تافل می باشد و در مراکز مختلف در دنیا برگزار می شود به دو صورت کاغذی و کامپیوتری برگزار می شود.

نسخه کامپیوتری این آزمون در چند سال اخیر برگزار می شود و زبان آموزان به غیر از بخش اسپیکینگ، سایر بخش ها را بر روی کامپیوتر آزمون خواهند داد.

در این مطلب می خواهیم با نحوه برگزاری و کلیات آزمون آیلتس آشنا شویم.

فرمت آزمون آیلتس

آزمون آیلتس که برای سنجش سطح زبانی شما برگزار می شود دارای چهار بخش امتحانی است که چهار مهارت اصلی زبانی یعنی اسپیکینگ، ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ را مورد ارزیابی قرار می دهد.

هر بخش دارای زمان و تعداد سوال مشخص به خود است و شما باید ۳ بخش لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ را در یک نوبت امتحان دهید و برای اسپیکینگ که به صورت مصاحبه حضوری با یک فرد (ممتحن) خواهد بود می تواند در تایم و روزی متفاوت برگزار شود. این موضوع در هر دو حالت کاغذی و کامپیوتری یکسان است.

مدت زمان آزمون آیلتس حدودا ۲ ساعت ۵۵ دقیقه است که تقریبا ۱۵ دقیقه آن برای بخش اسپیکینگ می باشد.

آزمون آیلتس کاغذی

آزمون آیلتس همواره به صورت کاغذی و در مراکز آزمون آیلتس برگزار می شود. به این صورت که شما پاسخ های خود را باید در پاسخ نامه وارد نمایید و به ترتیب به سوالات لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ پاسخ دهید.

آزمون بخش اسپیکینگ هم یا قبل و یا بعد از این پروسه از شما گرفته می شود و بعد از تقریبا دو هفته به صورت اینترنتی جواب آزمون برای تان ارسال می شود.

آزمون آیلتس کامپیوتری

برای شرکت در آزمون کامپیوتری آیلتس که در سال های اخیر برگزار می شود نیز باید به مراکز آزمون مراجعه نمایید و از طریق کامپیوتر به سوالات پاسخ دهید.

اما آزمون اسپیکینگ به همان شکل با مصاحبه حضوری برگزار می شود و باید برای آن وقت جداگانه ای را تعیین نمایید.

در این نوع آزمون نتایج زودتر از آزمون کاغذی تقریبا یک هفته طول می کشد تا برای شما راسال شود.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

یکی از دلایل محبوبیت آزمون آیلتس در ایران این است که این آزمون در ایران نیز برگزار می شود که از سال ۱۴۰۲ به صورت کامپیوتری نیز می توانید در این آزمون شرکت کنید و مدرک خود را دریافت نمایید.

برای ثبت نام در آزمون آیلتس باید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایید و با انتخاب روز و مرکز مورد نظر با حضور در آن مرکز آزمون خود را انجام دهید.

کلاس های آزمون آیلتس

برای شرکت در آزمون آیلتس باید جدا از مهارت زبانی مناسب به تکنیک ها و ترفندهای پاسخگویی به سوالات و نکات مهم شرکت در آزمون آیلتس نیز آشنا شوید.

برای این موضوع بهترین روش شرکت در کلاس آیلتس می باشد. شما با شرکت در کلاس آیلتس تحت نظر یک استاد مجرب آیلتس می توانید راهکارهای کاربردی و مفیدی را آموزش ببینید که با استفاده از آن ها بتوانید بهترین عملکرد را در این آزمون داشته باشید.

استاد آیلتس شما را در بهترین مسیر راهنمایی خواهد کرد تا بر چالش های پیشرو در آزمون فائق آیید و در مدت زمان کمتری این پروسه آماده سازی را بگذرانید.

همچنین با شرکت در آزمون های آزمایشی و بررسی نتایج آن و تشخیص نقاط ضعف و قوت خود و انجام تمرین های هدفمند در کلاس و خارج از کلاس می توانید بهترین نتیجه را در این آزمون دریافت کنید.

یکی از موسساتی که به صورت تخصصی و با برنامه ریزی مدون به برگزاری کلاس آیلتس می پردازد موسسه زبان دهخدا می باشد که به صورت حضوری و آنلاین کلاس آیلتس برگزار می کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 3