طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده، هویج پلو با گوشت و مرغ، لوبیا پلو ساده

پلو ها از غذا های بسیار خوشمزه ما ایرانی ها می باشد که از ترکیب برنج به همراه سبزیجات و صیفی جات مختلف تهیه می شود. شما می توانید پلو ها را با گوشت چرخ کرده یا گوشت تکه ای و یا حتی مرغ و بوقلمون نیز تهیه کنید و اگر دوست دارید پلو ها را به صورت گیاهی تهیه کنید می توانید گوشت و مرغ را حذف کرده و بجای آن از قارچ و یا سویا استفاده کنید. پلو ها را می توانید برای شام یا نهار در نظر بگیرید و یا حتی برای مجالس مختلف به خصوص نذری ها گزینه بسیار خوبی هستند. اما کیفیت و خوشمزگی پلو ها با برنجی که شما در تهیه آن استفاده می کنید رابطه مستقیم دارد، پیشنهاد می شود برای تهیه پلو ها از ترکیب برنج ایرانی با کمی برنج دودی استفاده کنید تا طعم و مزه غذا را دو برابر کند. برنج یکی از مواد غذایی پر مصرف در دنیا بخصوص ایران می باشد که اگر شما همه نکات را رعایت کنید بدون شک یکی از خوشمزه ترین غذا ها را با این ماده غذایی می توانید تهیه کنید. اما امروز تصمیم گرفتیم سه نوع از بهترین و محبوب ترین پلو ها که عبارت از عدس پلو، هویج پلو، لوبیا پلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

طرز تهیه عدس پلو

طرز تهیه عدس پلو

عدس پلو را می توان بی شک از خوشمزه ترین پلو ها دانست و حداقل هر فرد در زندگیش یکبار طعم این غذای سنتی ایرانی را چشیده است. عدس پلو بیشتر با گوشت چرخ کرده یا مرغ یا گوشت تکه ای تهیه کنید. عدس پلو برای مهمانی ها به خصوص نذری ها گزینه بسیار خوبی می باشد. عدس پلو را با روپاش مخصوص که از پیاز داغ و کشمش پلویی تهیه شده است سرو می شود. اما برای مشاهده دستور تهیه عدس پلو به سایت پارسی دی مراجعه کنید.

طرز تهیه هویج پلو

طرز تهیه هویج پلو

هویج پلو نیز یکی از پلو های بسیار معروف است که می توانید با فیله مرغ حلزونی یا ساده یا مرغ ریش ریش تهیه کنید. طعم این پلو فوق العاده می باشد. در مصرف زعفران در این پلو دست و دلباز باشید تا عطر بیشتری به هویج پلو بدهید. این غذا بسیار مجلسی نیز می باشد و می توانید برای مهمانی ها نیز تهیه کنید و در کنار سالاد و ترشی سرو کنید. اما برای مشاهده دستور تهیه هویج پلو به سایت پارسی دی مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 53 = 61