How to save on travel abroad

چگونه در سفر به خارج از کشور صرفه جویی کنیم

اکنون که بسیاری از کشورها دوباره مرزهای خود را به روی مسافران باز می‌کنند، برخی از ما برنامه‌های تعطیلات خود را از سر می‌گیریم و سفرهای کاری را رزرو می‌کنیم.

با افزایش هزینه های زندگی، قیمت کلی همه چیز از سوخت گرفته تا پوشاک نیز افزایش می یابد و به طور بالقوه سفر به خارج از کشور را گران تر می کند. از آنجایی که هر دلار مهم است، ما نباید هزینه های اضافی را که خروج از کشور ما می تواند به همراه داشته باشد فراموش کنیم: استفاده از کارت های اعتباری برای پرداخت هزینه یک وعده غذایی، استفاده از حساب های بانکی فعلی ما برای برداشت، پورسانت به ارز اضافه می شود.

پس از مرتب کردن پروازها، هتل‌ها و بیمه‌تان، نباید فراموش کنید که خدمات مالی وجود دارد که می‌توانند معاملات بهتری را برای هزینه‌های زمانی که خارج از خانه هستید ارائه دهند. در اینجا چیزی است که باید در نظر بگیرید:

هنگام سفر به خارج از کشور چه هزینه های اضافی را می توانم انتظار داشته باشم؟

من به تازگی اولین تعطیلات خود را در سه سال اخیر رزرو کرده ام و متوجه افزایش قابل توجهی در هزینه کلی رزرو شده ام. من قصد دارم از دو شهر کانادا بازدید کنم و این شامل یک سفر داخلی در سراسر کشور نیز می شود. اما قیمت‌های هتل، هزینه‌های اضافی برای «خدمات ممتاز» (مانند انتخاب صندلی‌های هواپیما) و کرایه اتومبیل همگی بالاتر از حد انتظار من هستند.

درست است، من یک دوره تابستان شلوغ را انتخاب کرده ام، و تقاضا برای سفر ممکن است از عرضه بیشتر باشد. اما همچنان به مسافران هشدار می‌دهم که در مقایسه با قیمت‌های قبل از همه‌گیری در سال 2019، انتظار یک صورت‌حساب بالاتر را داشته باشند.

در سفر بعدی خود به خارج از کشور، ممکن است با هزینه هایی از جمله:

هزینه های بانکی

بانک شما ممکن است برای خریدهای خارج از کشور خود و همچنین برای هر گونه خدمات یا اشتراکی که از فروشندگان خارج از کشور خریداری شده است، از شما هزینه دریافت کند.

آنچه شما می توانید انجام دهید

هنگامی که یک بانک درخواست های برداشت یا تراکنش های صادر شده توسط یک بانک خارجی را دریافت می کند، اغلب کارمزد خدمات را اعمال می کند. همچنین ممکن است هر بار که از یک دستگاه خودپرداز خارجی برداشت می کنید، هزینه ای از شما دریافت شود.

مگر اینکه شما یک حساب بانکی دارید که به طور خاص ویژگی های کم یا بدون کارمزد را در مبادلات بین المللی ارائه می دهد، باید سعی کنید از وارد شدن به حساب خانه خود در حین سفر خودداری کنید – و اینجاست که کارت های اعتباری وارد عمل می شوند.

هزینه های کارت اعتباری

کارمزد تراکنش های خارجی (FX) هزینه های رایجی هستند که هنگام استفاده از کارت در تعطیلات روی کارت شما ظاهر می شوند. این کارمزدها که توسط صادرکنندگان کارت و مجریان تراکنش تحمیل می‌شود، می‌تواند بین 1 تا 3 درصد باشد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

ممکن است بخواهید درخواست کارت اعتباری را فقط برای مقاصد سفر در نظر بگیرید.

در حالی که کارت اعتباری خانگی شما ممکن است مزایای زیادی داشته باشد، این بدان معنا نیست که در خارج از کشور به نفع شما خواهد بود. شما می خواهید کارت اعتباری را پیدا کنید که به طور خاص نرخ ها و مدل های کارمزد مناسبی را برای استفاده بین المللی ارائه می دهد.

مورد علاقه فعلی ما کارت ترجیحی Chase Sapphire است که هیچ کارمزد تراکنش خارجی ندارد و امتیاز و پاداش برای غذاخوری، رزرو هتل و خرید سفر (6.24٪ – 23.24٪ متغیر) ارائه می دهد.

اگر مطمئن نیستید که جستجوی یک کارت اعتباری مناسب سفر را از کجا شروع کنید، می توانید راهنمای مبتدیان ما را در اینجا بخوانید.

نرخ ارز بالا و کارمزد تبدیل

مبدل‌های ارز در نرخ‌های خرید/فروش خود برای تعویض ارز متفاوت هستند و برخی از آنها شامل کمیسیون می‌شوند.

آنچه شما می توانید انجام دهید

بهترین راه برای جلوگیری از افزایش نرخ ارز و کارمزدهای اضافی این است که قبل از سفر، پول نقد را در آژانس با کمیسیون 0% یا بانک خود تعویض کنید، یا تا حد امکان از کارت اعتباری کارمزد تراکنش خارجی 0% استفاده کنید.

اگر از کارت برای خرید استفاده می‌کنید، همیشه به جای دلار آمریکا یا واحد پولی خود (و کشور صادرکننده) به ارز محلی پرداخت کنید. این به این دلیل است که وقتی تبدیل‌ها انجام می‌شوند، ارائه‌دهندگان پرداخت و بانک‌ها اغلب کارمزد کمی اعمال می‌کنند — و این کارمزدها می‌توانند خیلی سریع جمع شوند.

از کیوسک های صرافی در فرودگاه ها، هتل ها و مناطق توریستی محبوب خودداری کنید. آنها احتمالاً کارمزدها، پورسانت های بالایی را دریافت می کنند و نرخ های ضعیفی به شما می دهند.

نکته ای در مورد پول نقد: داشتن مقداری ارز محلی همیشه مفید است. اگر قصد خرید برخی از آنها را دارید، باید سفارش خود را حداقل یک هفته قبل از سفر ارسال کنید و مراقب بهترین نرخ های پیشنهادی باشید. همچنین می‌توانید از طریق خدماتی مانند Wells Fargo، Chase، Bank of America، و Travelex، ارز آنلاین سفارش دهید.

هزینه داده تلفن همراه و رومینگ

شبکه‌های تلفن همراه در کشور و کشور متفاوت است و بسیاری از ارائه‌دهندگان بزرگ مخابراتی، مانند Orange یا T-Mobile، برای حفظ ارتباط مشتریان خود، در شبکه‌های محلی «پیگگیبک» می‌کنند. مگر اینکه بسته خدمات شما از قبل شامل رومینگ بین‌المللی باشد، ممکن است متوجه شوید که تماس‌های تلفنی، ارسال پیام یا مرور اینترنت هزینه روزانه را به همراه دارد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

بهترین راه برای جلوگیری از هزینه های رومینگ غیرمنتظره این است که از قبل برنامه ریزی کنید. برنامه‌های داخلی، در ایالات متحده و فراتر از آن، معمولاً سفرهای بین‌المللی را پوشش نمی‌دهند – مگر اینکه خدمات اضافی را برای برنامه فعلی خود انتخاب کرده باشید.

  • AT&T: AT&T به مشتریان یک کارت روزانه با قیمت 10 دلار ارائه می دهد که شامل پوشش در بیش از 210 مقصد و دسترسی به اینترنت تلفن همراه است. با این حال، اگر با کشورهایی خارج از محدوده طرح تماس برقرار می‌کنید، همچنان به ازای هر دقیقه با نرخی از راه دور از شما هزینه دریافت می‌شود.
  • قراردادهای T-Mobile: Magenta، ONE Plan و Simple Choice شامل رومینگ رایگان 2G (بله، 2G) و ارسال پیامک در بیش از 210 کشور است. تماس ها 0.25 دلار در دقیقه است. از طرف دیگر، می‌توانید برای دسترسی به اینترنت پرسرعت و تماس‌های نامحدود، پیش از موعد یک کارت بین‌المللی دریافت کنید.
  • Verizon: Verizon برنامه‌های ماهانه برای پروازهای مکرر و مجوز برای سفرهای کوتاه‌تر را با قیمت ۵ تا ۱۰ دلار در روز ارائه می‌کند. کارت‌های سفر بیش از 210 کشور را پوشش می‌دهند، و همچنین می‌توانید از این برنامه‌ریز سفر بین‌المللی برای تصمیم‌گیری بهترین خدمات برای شما استفاده کنید.
  • Comcast Xfinity: Xfinity از رومینگ بین المللی برای بیش از 200 کشور پشتیبانی می کند. مشتریان می‌توانند در خارج از کشور هزینه‌های پرداخت را انتخاب کنند، که هزینه‌ها بسته به کشور متفاوت است، یا کارت سفر جهانی، که در بیش از 170 کشور 10 دلار در روز برای هر خط (یا 5 دلار در روز در مکزیک و کانادا) است. . اطمینان حاصل کنید که برای فعال کردن رومینگ بین المللی در هر صورت با شرکت تماس گرفته اید.

سیم کارت های محلی را در نظر بگیرید: اگر اغلب از یک کشور خاص بازدید می کنید، می تواند ارزش خرید یک سیم کارت محلی برای برقراری تماس و گشت و گذار در اینترنت را داشته باشد. به این ترتیب، می‌توانید در صورت نیاز شارژ کنید و به‌جای هزینه‌های رومینگ، نرخ‌های محلی را پرداخت می‌کنید – اما به یک تلفن آنلاک نیاز دارید.

هزینه های پزشکی

اگر در خارج از کشور دچار حادثه یا بیماری شدید، ممکن است هزینه های پزشکی و بیمارستانی را پرداخت کنید. مبلغ بدهی به داشتن یا نداشتن بیمه، کارت سلامت و کشوری که از آن بازدید می کنید بستگی دارد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

اگر می خواهید از پرداخت صورت حساب های پزشکی پرهزینه در خارج از کشور جلوگیری کنید، باید خود را آماده کنید. من بیمه مراقبت های بهداشتی سفر را ضروری می دانم. پوشش تا میلیون ها دلار از جمله بازگشت به کشور و درمان قابل خریداری است. لازم به ذکر است که بیمه داخلی معمولاً سفرهای خارج از کشور را پوشش نخواهد داد.

مسافران بریتانیا باید برای دریافت کارت بیمه سلامت جهانی رایگان انگلستان (GHIC) برای مراقبت های بهداشتی رایگان یا یارانه ای در اروپا، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین یا سوئیس درخواست دهند.

هزینه خدمات و عوارض توریستی

ممکن است هزینه های اضافی برای تورها و گشت و گذارها در نظر گرفته شود. راهنماهای محلی موجود در یک فعالیت رزرو شده نیز ممکن است به نکات نقدی نیاز داشته باشند.

آنچه شما می توانید انجام دهید

نمی‌توانید از مالیات‌ها، هزینه‌ها یا عوارضی که برای جاذبه‌های محبوب بر روی گردشگران قرار می‌گیرد فرار کنید. با این حال، برای جلوگیری از هر گونه غافلگیری ناخوشایند، باید شرایط و ضوابط هر تور یا فعالیتی را که رزرو می کنید بررسی کنید – و شاید خارج از مناطق معمولی توریستی سرمایه گذاری کنید.

زیرمجموعه ها و مکمل های سفر تکی

اگر تنها مسافر هستید، هتل‌ها، گردش‌ها و فعالیت‌های توریستی ممکن است از شما یارانه‌ای برای سفر انفرادی دریافت کنند، در صورتی که قیمت‌ها بر اساس حداقل دو نفر باشد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

اجتناب از پرداخت مکمل های تکی می تواند مشکل باشد، اما غیرممکن نیست. اولین نکته این است که سعی کنید از شرکت هایی که هزینه سفر انفرادی دریافت می کنند اجتناب کنید. اما اگر نمی‌توانید و واقعاً می‌خواهید به فعالیت یا توری که آنها ارائه می‌دهند بروید، ممکن است بتوانید با رزرو زودهنگام از آن اجتناب کنید. اگر شرکت بخواهد به طور کامل رزرو کند و فقط چند فضا باقی مانده باشد، معاملات لحظه آخری نیز می توانند مکمل را از بین ببرند. شما ممکن است بهترین شانس را در تامین معافیت ها در زمان اوج داشته باشید.

نکات جانبی

ممکن است از شما انتظار می رود که برای خدمات در هتل ها، رستوران ها، استراحتگاه ها، بارها، تورها، ورزش ها و گشت و گذارها هزینه خدمات پرداخت کنید.

آنچه شما می توانید انجام دهید

به پیشخدمت‌ها، بارها و کارکنان خدمات خود انعام بدهید: به‌ویژه در ایالات متحده و کشورهایی که سرورها برای زنده ماندن به انعام‌های خود به جای حقوق تکیه می‌کنند، مهم است که اگر از نظر فرهنگی پذیرفته شده باشد — یا مورد انتظار باشد، انعام داده شود.

در سفرهای خودم، متوجه شده ام که ارائه انعام در دور اول، اغلب به این معنی است که کارکنان از شما مراقبت می کنند (و این می تواند به معنای نوشیدنی ها و غذای رایگان یا با تخفیف نیز باشد). در مورد دیگری، وقتی به نظافتچی اتاق هتلم در مراکش انعام دادم، آنها اولین کسانی بودند که به من کمک کردند تا یک سوغاتی خاص برای نرخ محلی، به جای قیمت تورم و اخاذی توریستی تهیه کنم.

آزمایش COVID-19

در حالی که در بسیاری از کشورها به تدریج کنار گذاشته می شود، برخی ممکن است از شما بخواهند قبل از سفر آزمایش کووید-19 را انجام دهید. قبل از پرواز مطمئن شوید که محدودیت های کشور را بررسی کرده اید.

فایل های دیجیتال را از قبل دانلود کنید

اگر به فایل‌ها، فهرست‌های پخش موسیقی، فیلم‌ها یا بازی‌ها نیاز دارید تا شما را مشغول نگه دارد، یا می‌خواهید نقشه‌های محلی را قبل از فرود بر روی دستگاه تلفن همراه خود ذخیره کنید، مطمئن شوید که هر آنچه را که نیاز دارید دانلود کنید. این می تواند از پرداخت هزینه های اضافی رومینگ جلوگیری کند.

در این یادداشت، چیزی که من از آن طرفدار هستم، دانلود تورهای پیاده روی صوتی قبل از بازدید از یک شهر جدید است. اینها را می‌توان به‌صورت رایگان به‌عنوان بارگیری‌های موبایلی پیدا کرد و هزاران شهر و جاذبه‌های محبوب را پوشش داد.

وسایل شخصی را بیمه کنید

همچنین باید مطمئن شوید که وسایل شخصی با ارزشی که با خود می برید بیمه مخصوص به خود را داشته باشد. همانطور که وقتی ساعتم را روی تسمه نقاله چک امنیتی فرودگاه انداختم و آن را شکستم متوجه شدم که به ضررم است، پوشش خانه لزوماً به معنای پوشش سفر برای تعمیر یا تعویض نیست.

گزینه های پارکینگ فرودگاه را کاوش کنید

پارکینگ فرودگاه می تواند یک دست و پا برای شما هزینه داشته باشد، به خصوص اگر در روز رزرو کنید. حتی رزرو در صبح سفر می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و هر چه زودتر بهتر باشد. همچنین اگر پارکینگ فرودگاه بسیار گران است، مانند اجاره یک راهرو یا فضای پارک در نزدیکی از طریق برنامه هایی از جمله JustPark، می تواند ارزش کاوش در گزینه های دیگر را داشته باشد.

در تاریخ سفر انعطاف پذیر باشید

حداقل در بریتانیا، در کنترل گذرنامه هرج و مرج وجود دارد، زیرا بسیاری از کارمندانی که در طول همه‌گیری از کار بیکار شده‌اند، جایگزین نشده‌اند. در طول تابستان، ممکن است انتظار اختلال مشابهی در برخی از فرودگاه های اصلی داشته باشید. اگر می توانید، ارزش سفر در زمان ها و تاریخ های «خارج از پیک» را دارد. نه تنها احتمالاً از استرس ناشی از این اختلال در امان خواهید بود، بلکه پروازها ارزان‌تر خواهند بود.

در پروازها و رزرو هتل صرفه جویی کنید

قبل از اینکه مستقیماً با یک هتل رزرو کنید، پروازها و تاریخ هتل های دلخواه خود را از طریق Google، Cheapflights، Skyscanner، Trivago و خدمات مشابه اجرا کنید. شما اغلب می توانید سایت های شخص ثالث را با تخفیف پیدا کنید. با این حال، یک هشدار: ابتدا نام سایت شخص ثالث و “بررسی” خود را در گوگل تایپ کنید، زیرا برخی از شرکت های مسافرتی سوابق خدماتی ضعیفی دارند و ممکن است برنامه های سفر شما را مختل کنند.

غذاهای خیابانی بخورید

همیشه لازم نیست در سفر در رستوران غذا بخورید. برای نکاتی در مورد بهترین مکان‌ها برای غذا خوردن، منابعی مانند TripAdvisor را بررسی کنید. زمانی که در خارج از کشور بوده‌ام، اغلب غذاهای خیابانی یا کبریت‌هایی را پیدا کرده‌ام یا رستوران‌های رقیب را ارائه می‌دهند. این هم بخشی از تجربه است.

مراقب کلاهبرداری ها باشید

اگر از یک منطقه جدید بازدید می کنید، مطمئن شوید که در مورد کلاهبرداری های رایج علیه گردشگران تحقیق کرده اید. برخی از مواردی که ممکن است با آنها روبرو شوید عبارتند از:

  • شخصی مار یا پرنده ای را روی شما می پوشاند، به شما اجازه می دهد عکس بگیرید، و سپس پول می خواهد (در مورد دستبندهای “دوستی” نیز همینطور است و شما را مجبور به پوشیدن وسایل می کند)
  • تقاضا برای پرداخت در ازای جهت
  • پلیس های قلابی، مجریان قانون که «رشوه» می خواهند
  • شارژ بیش از حد حمل و نقل یا عدم بازگرداندن تغییر صحیح به شما. مراقب کنتورهای “شکسته” باشید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

89 − 82 =