how to treat a cold after vision function.

نحوه درمان سرماخوردگی بعد از عمل بینی

سرماخوردگی بعد از عمل بینی امری اجتناب‌ناپذیر است. به بیانی دیگر، در هر شرایط شما ممکن است دچار بیماری سرماخوردگی شوید و این مسئله، در زمانی که شما بینی خود را به تازگی عمل کرده‌اید نیز صدق می‌کند.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که معمولاً سرماخوردگی در اثر رعایت نکردن بهداشت و قرار گرفتن در محیط‌های بسیار شلوغ برای افراد رخ می‌دهد. پس به طور کلی، باید بعد از عمل بینی، بیشتر مراقب بهداشت خود باشید و از قرار گرفتن در موقعیت‌ها و مکان‌های شلوغ، که احتمال وجود افرادی با این ویروس در آن زیاد است، اجتناب کنید.

افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند، سؤالات بسیاری را در خصوص سرماخوردگی بعد از عمل جراحی بینی می‌پرسند؛ طبیعتاً شما وقتی اقدامی در زمینه سلامت و زیبایی خود می‌کنید، باید از تمامی جوانب و شرایط احتمالی که ممکن است پیش بیاید، آگاه باشید؛ بنابراین، تصمیم گرفتیم در بلاگ امروز، به موضوع درمان سرماخوردگی بعد از عمل بینی بپردازیم و بررسی کنیم که تا چه حد می‌توانید جلوی این بیماری را به هنگامی که در دوران نقاهت بعد از عمل بینی هستید، بگیرید و یا در صورتی که دچار سرماخوردگی در دوران نقاهت بعد از عمل شدید، بهتر است چه اقداماتی انجام دهید.

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

 

خطرات سرماخوردگی بعد از عمل بینی

سرماخوردگی یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان محسوب می‌شود که افراد ممکن است در هر فصلی به آن دچار شوند. البته این بیماری در فصل‌های سرد سال بیشتر رایج است ولی آیا این امر سبب می‌شود در فصل زمستان برای جراحی بینی خود اقدام نکنید؟

توجه داشته باشید که برای بسیاری از افراد، سرماخوردگی بعد از عمل زیبایی بینی رخ می‌دهد ولی نکته‌ای که باید که باید به آن توجه کنید، مراقبت‌هایی است که در این زمینه باید انجام دهید تا سرماخوردگی بعد از عمل جراحی بینی ، تأثیر و نتیجه منفی روی عمل زیبایی شما نگذارد.

در صورتی که اقدامات مراقبتی لازم را در خصوص سرماخوردگی بعد از عمل بینی انجام ندهید، این بیماری می‌تواند خطراتی را برای شما داشته باشد.

در ادامه برخی از مهم‌ترین اقدامات به هنگام سرماخوردگی در دوره نقاهت عمل بینی را شرح داده‌ایم:

֎ به هنگام خواب، سر خود را بالا قرار دهید!

این نکته، چه سرما خورده باشید و چه حالت نرمال داشته باشید، یکی از مراقبت‌های لازم بعد از عمل بینی محسوب می‌شود. البته به هنگام سرماخوردگی، توجه به آن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به طور کلی، در دوران نقاهت بعد از عمل بینی، نباید زمانی که دراز کشیده‌اید و یا خوابیده‌اید، سر خود را پایین‌تر از بدنتان قرار دهید. برای آن که سر خود را بالاتر از بدنتان قرار دید، می‌توانید از یک بالشت اضافه استفاده کنید.

֎ نوشیدن مایعات

مصرف انواع نوشیدنی، از جمله سوپ، آبمیوه و آب آشامیدنی را در دوره نقاهت بعد از عمل بینی، به خصوص اگر سرما خورده‌اید، افزایش دهید

مصرف مایعات زیاد سبب می‌شود تورم بینی شما سریع‌تر بهبود پیدا کرده و در صورتی که سرما خورده باشید، به کاهش گرفتگی بینی نیز کمک بسیار زیادی می‌کند.

سوپ داغ بنوشید تا جریان مخاطی افزایش پیدا کرده و گرفتگی بینی شما سریع‌تر بهبود پیدا کند. توصیه می‌شود از نوشیدن قهوه و مایعات کافئین دار، پرهیز کنید.

֎ عطسه و سرفه خود را کنترل کنید!

عطسه و سرفه، واکنش‌های طبیعی بدن به هنگام سرماخوردگی است. در دوران نقاهت عمل بینی، باید سعی کنید عطسه و سرفه خود را کنترل کنید چرا که عطسه و سرفه شدید می‌تواند بر نتیجه عمل زیبایی بینی، تأثیر منفی بگذارد.

سعی کنید سرفه‌های خود را به آرامی انجام دهید و به هنگام عطسه کردن نیز، شدت آن را کنترل کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

֎ ویتامین سی بخورید!

مطمئناً یکی از داروها و مکمل‌هایی که پزشک شما پس از عمل بینی تجویز می‌کند، ویتامین سی است. مصرف این مکمل به شما کمک می‌کند تا از بیماری‌های مختلف بعد از عمل بینی، در امان بمانید. توجه داشته باشید یکی از مکمل‌هایی که به شما کمک می‌کند تا دوران سرماخوردگی را به سرعت پشت سر گذاشته و بهبود پیدا کنید، همین ویتامین سی است. پس در صورتی که به سرماخوردگی بعد از عمل بینی دچار شده‌اید، مصرف ویتامین سی را فراموش نکنید.

֎ فین کردن ممنوع!

وقتی سرما خورده‌اید، مقاومت در برابر فین کردن آن هم زمانی که احساس پر بودن در بینی خود می‌کنید، کار سختی به نظر می‌رسد ولی بهتر است از انجام آن خودداری کنید. فین کردن ممکن است سبب شود بخیه‌های بینی شما باز شود و خون ریزی کنید. همچنین فشاری که به هنگام فین کردن به بینی خود وارد می‌کنید، ممکن است بر عمل زیبایی بینی شما تأثیر منفی بگذارد. به همین جهت، زمانی که بینی شما پر شده است، بهتر است با دستمال، به آرامی بینی خود را پاک کنید.

سرماخوردگی بعد از عمل جراحی بینی

 

֎ آب ریزش بینی

آب ریزش بینی یکی از عوارض طبیعی بعد از عمل بینی است که با وجود سرماخوردگی نیز می‌تواند تشدید شود. برای آن که بدون آسیب رساندن به بینی خود آن را درمان کنید، می‌توانید از محلول شست و شوی نمکی و قرص‌های آنتی هیستامین استفاده نمایید.

֎ از اسپری نمکی استفاده کنید!

همان طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، بهتر است به هنگام سرماخوردگی بعد از عمل جراحی بینی ، فین نکنید؛ ولی زمانی که بینی شما گرفته است و راه نفس کشیدن را بسته، چطور می‌توانید بینی خود را باز کنید؟

راهکاری که مناسب این شرایط است، استفاده از اسپری نمکی می‌باشد.

افراد می‌توانند پس از گذشت دو روز از عمل بینی خود، از اسپری‌های نمکی برای باز کردن راه تنفسی، استفاده کنند.

مصرف قرص سرماخوردگی بعد از عمل بینی

مصرف قرص‌های سرماخوردگی به صورت خودسرانه، متأسفانه به یکی از روتین‌های پس از سرماخوردگی تبدیل شده است. باید بدانید که برخی از داروهایی که به راحتی به هنگام سرماخوردگی مصرف می‌کنید، ممکن است بر روی روند بهبودی بینی شما و یا نتیجه جراحی بینی، تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل، هیچ گاه بدون مشورت با پزشک متخصص، نباید خودسرانه برای درمان سرماخوردگی بعد از عمل بینی و یا مصرف قرص سرماخوردگی بعد از عمل بینی اقدام کنید.

در صورتی که پس از انجام عمل بینی سرما خورده‌اید، به پزشک مراجعه کنید و با هماهنگی با پزشک جراحی بینی خود، برای مصرف داروهای سرماخوردگی اقدام نمایید.

سرماخوردگی بعد از عمل زیبایی بینی

 

توصیه‌های بهترین جراح بینی تهران

دکتر احمدعلی رجب پور، بهترین جراح بینی تهران، در خصوص ابتلا به ویروس سرماخوردگی بعد از عمل بینی ، توصیه کرده است که افراد، بهتر است قبل از آن که به سرماخوردگی دچار شوند، برای پیشگیری از آن در چنین دوران حساسی (دوران نقاهت عمل بینی)، اقدام کنند.

برخی از توصیه‌های بهترین جراح بینی تهران برای پیشگیری از سرماخوردگی بعد از عمل بینی ، شامل موارد زیر است:

  • مرتباً دستان خود را بشویید تا اگر دستان شما آلوده به ویروس است، آن را به داخل بدن خود نفرستید.
  • تنظیم خواب، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می‌کند؛ پس به موقع بخوابید.
  • انواع غذای سالم به همراه مکمل‌های تقویت کننده مصرف کنید (البته این مکمل‌ها را باید با پزشک خود چک کنید تا مشکلی برای دوران نقاهت شما نداشته باشند.).

شما می‌توانید برای مشاوره با دکتر احمدعلی رجب پور، بهترین جراح بینی تهران و عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، از طریق وب سایت ایشان اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5