If you feel depressed, don't wait

اگر فکر می کنید افسرده هستید، صبر نکنید

۸ اکتبر روز ملی غربالگری افسردگی است. اولین بار در اکتبر ۱۹۹۰ اتفاق افتاد، زمانی که همکارم داگلاس جیکوبز ایده خود را دنبال کرد که غربالگری اختلالات روانی نباید تفاوتی با غربالگری سایر بیماری های جسمی داشته باشد. از ۲۵ سال پیش که این برنامه شروع به کار کرد، این برنامه گسترش زیادی پیدا کرد و در حال حاضر روزه ای مشابهی برای انواع اختلالات روانی مانند اختلالات خوردن و مشکلات ناشی از مصرف الکل در طول سال برگزار می شود. این رویداده ای غربالگری در جامعه، در مدارس، در محل کار و در ارتش برگزار می شوند.

کسب اطلاعات بیشتر: چگونه به کودک خود کمک کنیم خواب مورد نیاز خود را داشته باشد

غم و اندوه در زمان های مختلف زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد، اما افسردگی می تواند عمق و قدرت زیادی داشته باشد. این حالت بیش از یک حالت گذرای غم یا افسردگی یا احساس “افسردگی” است. این حالت می تواند شما را دچار سردرگمی کند و از فعالیت های لذت بخش لذت ببرد. این بیماری علائم جسمی و همچنین عاطفی دارد. ممکن است متوجه شوید که نمی توانید بخوابید یا غذا بخورید، خسته شده اید، یا سردرد یا درده ای دیگری دارید که به نظر می رسد بدون دلیل ایجاد شده اند.
اگر تا به حال از افسردگی رنج برده اید یا به فردی نزدیک بوده اید، می دانید که این بیماری را نمی توان به میل یا تمایل از بین برد. مردی که در چنگال افسردگی است، نمی تواند با نشان دادن کمی ستون فقرات بیشتر، مشکلاتش را حل کند. زنی که افسرده است هم نمی تواند به سادگی افسردگی را کنار بگذارد.
بسیاری از افراد در سکوت با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند. در میان آن ها نباشید. با پزشک خود صحبت کنید، در یک رویداد غربالگری افسردگی شرکت کنید، یا از یک ابزار آنلاین استفاده کنید. داروها و درمان هایی وجود دارند که می توانند کمک کنند. درمان موثر می تواند خلق و خوی شما را سبک تر کند، ارتباطات شما را با عزیزانتان تقویت کند، به شما اجازه دهد رضایت از علایق و سرگرمی های خود را دوباره کشف کنید و کاری کنید که دوباره احساسی شبیه به خودتان پیدا کنید.

تحقیقات همچنان راه را برای درمان بهتر اختلالات خلقی هموار می کنند. اکتشافات ژنتیکی و تکنیک های تصویربرداری از مغز به پزشکان کمک می کند تا زیست شناسی افسردگی را بهتر درک کنند که ممکن است درمان هدفمندتر و شخصی تر را ممکن کند.

در حال حاضر، برای پیدا کردن آرامش واقعی و پایدار، ممکن است به صبر و پایداری نیاز داشته باشید – که می تواند زمانی که احساس افسردگی می کنید، یک نظم بلند باشد. برخی افراد دارو یا درمانی پیدا می کنند که بلافاصله برای آن ها جواب می دهد. اما برای بسیاری دیگر، مسیر درمان چندین نوبت و گاهی انحراف دارد. ممکن است لازم باشد چندین دارو را امتحان کنید، یک دوز را تغییر دهید، یا یک درمانگر جدید را امتحان کنید. عوارض جانبی، پوشش بیمه سلامت، و انگ مربوط به داشتن مشکل خلقی می توانند موانعی باشند، اما شما می توانید بر آن ها غلبه کنید. حتی استراتژی های خودمراقبتی (از جمله ورزش، رژیم غذایی و مدیتیشن)و درمان های جایگزین وجود دارند که به شما در درمان کمک می کنند.
شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد روز ملی غربالگری افسردگی از طریق سازمان غربالگری سلامت روان (SMH)کسب کنید. SMH به سازماندهی رویداده ای غربالگری افسردگی در سراسر کشور کمک می کند – شما می توانید فهرستی از شرکت کنندگان را در اینجا پیدا کنید. برای آشنایی بیشتر با افسردگی، با ما همراه باشید. شما همچنین می توانید اطلاعات بی شماری را در مورد مسائل بهداشت روانی در www.helpguide.org پیدا کنید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

36 − = 33