نکات مهم برای استخدام پرستار در سال 2021

ویژگی های پرستار منزل

مهم ترین شاص یک پرستار منزل داشتن تحصیلات آکادمیک است. یک پرستار منزل حرفه ای جهت انجام هر چه بهتر شغل خود به صورت علمی و مطابق با متد های روز دنیا، باید دارای مدرک پرستاری یا بهیاری و… باشد. این ویژگی دارای اهمیت بالایی است زیرا از طرفی مانع از وقوع اشتباهات پزشکی می شود و همچنین امکان کنترل بهتر شرایط خاص را فراهم می کند.

به نقل از سایت پرستاری توانا یک پرستار منزل باید از سطح بالای آمادگی جسمانی برخوردار باشد زیرا نگهداری از سالمند یا بیمار در منزل، در اکثر موارد شامل استحمام، جابجایی و… است که نیاز به داشتن توانایی جسمی کافی دارد. ویژگی بعد، آمادگی ذهنی و برخورداری از روحیه قوی برای مواجه با شرایط خاص است. به دلیل اینکه اغلب سالمندان و بیماران مبتلا به یک یا چند بیماری زمینه ای هستند یا از معلولیت جسمی یا ذهنی رنج می برند،  بنابراین یک پرستاری، نیاز به یک روحیه‌ قوی و آمادگی ذهنی بالا برای رسیدگی به امور این افراد دارد. اعتبار پرستار نیز یک ویژگی مهم دیگر است. پرستار منزل، پس از استخدام به جنبه های مختلفی از  زندگی مددجو دسترسی پیدا می کند و ساعات زیادی در منزل است‌ به همین دلایل معتبر بودن و قابل اعتماد بودن آنها، یک مسئله‌ بسیار حیانی است. جهت کسب اطمینان از همه این موارد، بهترین گزینه، مراجعه به یک مرکز پرستاری و پزشکی در منزلمانند مرکز توانا در شهر اصفهان است. این مرکز قبل از شما، تمام این ویژگی ‌ها را بررسی کرده است تا همواره افراد مطمئن و مورد اعتمادی را برای ارائه خدمات پرستاری به شما و عزیزان شما، به کار بگیرد.

خدمات پرستاری در منزل

وظایف پرستار منزل

وظایف یک پرستار در منزل به طور اختصاصی بر اساس شرایط و نیاز های مددجو تعیین می شود اما به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • کمک به بهبود کیفیت زندگی مددجو

مهم ترین مزیت حضور یک پرستار در منزل، ایجاد امید و حس امنیت در مددجو است. دادن دارو در زمان مقرر و ارائه خدمات مراقبتی، دارای تاثیر زیادی در بهبود کیفیت زندگی مددجو است. همچنین انجام مراقبت درمانی برای بیمار مانند چک کردن خون، تزریقات و … بسیار با اهمیت است.

 • کمک به جابجایی و تحرک مددجو

بسیاری از مددجویان به دلیل ابتلا به بیماری‌ های مختلف، دچار انواع محدودیت های حرکتی می باشند. همچنین در موارد محدودیت شدید حرکتی، در کنار پرستار، نیاز به استفاده از خدمات یک فیزیوتراپیست در منزل است.

 • کمک به انجام امور بهداشتی مددجو

استخدام یک پرستار دلسوز برای بیمارانی که اغلب در انجام کارهای شخصی خود نیاز به کمک دارند، با کمک و تسهیل انجام اموری مانند تعویض لباس ‌های کثیف، تعویض پوشک، استحمام و اجابت مزاج و… تاثیر زیادی در حفظ سلامتی مددجویان دارد.

 • پیگیری منظم وضعیت درمانی مددجو

وضعیت درمانی بیمار همواره باید پیگیری شود و حضور یک پرستار و پزشک در منزل، باعث اطمینان از انجام دقیق این پیگیری ها می شود و خیال خانواده مددجو را از این بابت به طور کامل راحت می کند. این امر به ویژه برای افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده و از بیمارستان مرخص شده‌اند و نیاز به پیگیری مداوم دارند، حائز اهمیت است.

 • کمک به تغذیه مددجو

اغلب بیماران به تغذیه مناسب و رعایت یک رژیم غذایی خاص احتیاج دارند. پرستار با آگاهی از رژیم غذایی مورد نیاز مددجوی خود، در زمینه تهیه غذا و  تغذیه بیمار کمک می کند.

استخدام پرستار منزل

از جمله مهم ترین ویژگی هایی که باید در استخدام پرستار منزل مد نظر گرفت، شامل قابل اعتماد بودن و تجربه پرستار است. برای استخدام یک پرستار در منزل چند روش شامل استفاده از اپلیکیشن های موبایل، استخدام از طریق معرفی دوستان و آشنایان و مراجعه به مراکز ارائه خدمات پرستاری، وجود دارد. روش قابل اطمینان جهت استخدام پرستار منزل، اقدام از طریق مراکز ارائه خدمات پرستاری مانند مرکز پرستاری در منزل توانا اصفهان است.

نکات استخدام پرستار منزل

شرایط نگهداری و کیفیت مراقبت از مددجویان، از مهم ترین فاکتورهایی است که بر سلامت آن‌ ها تاثیر گذار است. به همین دلیل انتخاب یک پرستار منزل با تجربه بسیار حائز اهمیت است. مهم ترین ویژگی ‌های یک پرستار منزل عبارتند از:

 • تجربه بالا
 • صبور بودن
 • گذراندن دوره های مختلف آموزشی
 • توانایی جسمی
 • عدم سوء پیشینه
 • عدم اعتیاد
 • تعهد و علاقه

مرکز توانا قبل از استخدام پرستار در مجموعه خود، اقدام به انجام تحقیقات گسترده در زمینه سوابق کاری، وضعیت روانی، سوء سابقه و… می نماید و در نهایت از طریق انجام مصاحبه تخصصی و سنجش عملی توانایی پرستاران، نسبت به استخدام آنها اقدام می کند.

بهترین روش انتخاب پرستار منزل

استفاده از پلتفرم‌ های آگهی و نیازمندی با پیشرفت تکنولوژی و توسعه انواع اپلیکیشن های موبایل رشد چشمگیری داشته است. از طریق این پلتفرم‌ ها به راحتی می‌توان خدمت مورد نظر خود را جستجو و سفارش داد. ارائه خدمات پرستاری نیز از این قاعده مستثنی نیست و از طریق این اپلیکیشن ها در حال انجام است. باید توجه داشت که در خصوص خدماتی حساسی مانند پرستاری در منزل، این روش ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی زیادی شود. برای استخدام پرستار در منزل مهم ترین فاکتور ها سابقه پرستار، تحصیلات، مدارک هویتی و سلامت روانی هستند اما بررسی صحت این موارد با استفاده از پلتفرم های رایج، مبهم است. با وجود این مشکلات، پیشنهاد می شود حتما استخدام پرستار منزل را از طریق مراکز معتبر انجام دهید زیرا این مراکز همراه با ارائه خدمات پرستاری در منزل، از نظارت کافی در زمینه استخدام پرستار و پشتیبانی کامل برخوردار هستند.

 

خدمات پرستاری در منزل در اصفهان

امروزه به دلیل کمبود وقت و وجود مشغله های کاری، درخواست خانواده ها برای استفاده از خدمات پرستاری شامل مراقبت از سالمندان و کودکان، نگهداری از بیماران و… روز به روز در حال افزایش است. مطمئن ترین روش استخدام پرستار منزل، استفاده از یک مرکز خدمات جامع پرستاری معتبر و با سابقه است. مرکز پرستاری توانا یک موسسه ارائه خدمات پرستاری و پزشکی در منزل است که تجربه سال ها خدمت رسانی تخصصی پرستاری را در سطح اصفهان، در کارنامه خود دارد و به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات حرفه ای پرستاری به عزیزان شما است.

 

منبع : مرکز پرستاری توانا | tavanahc.ir

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 − = 45