Is pregnancy safe for everyone?

آیا بارداری برای همه بی خطر است؟

بارداری اغلب به عنوان زمان شادی و شادی ترسیم می شود، احساساتی که بسیاری از افراد ممکن است واقعاً آن را احساس کنند. با این حال، به عنوان پزشک، نادیده گرفتن خطرات سلامتی و ترس هایی که می تواند در پی مثبت شدن تست بارداری برای برخی از آسیب پذیرترین بیماران ما ایجاد شود، دشوار است.

صرفاً باردار بودن خطرات کوتاه مدت و بلند مدت قابل توجهی برای سلامتی به ویژه در ایالات متحده دارد. ما بالاترین میزان عوارض جدی مرتبط با بارداری را در میان کشورهای توسعه یافته داریم که منجر به مرگ حدود 700 نفر در سال در سطح کشور می شود. این بار سلامتی به طور نابرابر توزیع می شود و به شدت بر زنان رنگین پوست و زنان کم درآمد وارد می شود – در واقع، احتمال مرگ زنان سیاه پوست سه برابر زنان سفیدپوست در اثر عوارض مرتبط با بارداری است.

کسب اطلاعات بیشتر: آسپرین و سلامت استخوان: آیا ارتباطی وجود دارد؟

چه چیزی بارداری را از نظر سلامتی چالش برانگیز می کند؟

بارداری به عنوان یک تست استرس مداوم عمل می کند که بر سیستم های بدن مالیات می زند و خطرات سلامت منحصر به فردی را ایجاد می کند. نحوه عملکرد قلب، ریه ها و کلیه ها را تغییر می دهد. همچنین سیستم ایمنی را تغییر می دهد و متابولیسم را از طریق تأثیر بر اندام های مختلف تغییر می دهد. باعث افزایش جریان خون در سراسر بدن می شود. این تأثیر برای افرادی که قبلاً فشار خون بالا، دیابت یا سایر شرایط سلامتی دارند بیشتر است. علاوه بر این، بارداری همچنین می‌تواند اختلالات روانی موجود مانند افسردگی و اضطراب را عمیق‌تر کند که اغلب علائم را تشدید می‌کند.

دو مسئله بهداشتی منحصر به فرد در دوران بارداری عبارتند از:

  • پره اکلامپسی این باعث فشار خون بالا و آسیب احتمالی به سایر اندام ها مانند کلیه ها، کبد و مغز می شود. بارداری به تنهایی فشار مضاعفی بر قلب و عروق خونی وارد می کند. طبق گفته بنیاد پره اکلامپسی، داشتن بارداری تحت تاثیر پره اکلامپسی بیش از سه برابر خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مانند سکته مغزی یا حمله قلبی را افزایش می دهد. بزرگترین عوامل خطر برای ایجاد پره اکلامپسی عبارتند از: سن کمتر از 18 سال یا بیشتر از 40 سال، بیماری خودایمنی (مانند لوپوس)، فشار خون بالا یا پره اکلامپسی در بارداری قبلی.
  • خونریزی بیش از حد پس از تولد (خونریزی پس از زایمان). در حالی که عوامل خاصی افراد را در معرض خطر بالاتری قرار می دهند، خونریزی ممکن است با هر زایمانی رخ دهد، حتی آنهایی که به دنبال حاملگی های بدون عارضه هستند.

در اغلب موارد، حتی زمانی که فرد دارای شرایط سلامتی است، می توان با خیال راحت پیمایش کرد. با این حال، داشتن یک بیماری موجود مانند بیماری قلبی یا دیابت خطر عوارض و مرگ را افزایش می دهد. اکنون که بارداری در سنین بالاتر شایع تر است، بیماری قلبی موجود حاملگی های بیشتری را پیچیده می کند. زمانی که به ندرت مورد نیاز بود، تیم‌های چند رشته‌ای بزرگ از متخصصان سلامت اکنون اغلب برای مراقبت از افراد باردار با نیازهای پیچیده قلبی یا سایر شرایط بهداشتی مورد نیاز هستند.

بسیاری از بارداری ها ناخواسته هستند

تقریبا نیمی از تمام بارداری ها در ایالات متحده ناخواسته است. در برخی موارد، این بدان معناست که در آینده می‌خواهیم حاملگی داشته باشیم. در برخی دیگر بارداری مطلوب نیست.

چرا این همه حاملگی ناخواسته اتفاق می افتد؟ از هر 10 زن فعال جنسی که تلاشی برای باردار شدن ندارند، 9 نفر از نوعی روش کنترل بارداری استفاده می کنند. البته همه انواع پیشگیری از بارداری بسیار موثر نیستند. در یک سال استفاده، 13 نفر از هر 100 نفری که فقط به کاندوم تکیه می کنند – و حداکثر 23 نفر از 100 با تکیه بر روش های آگاهی از باروری – باردار می شوند.

بارداری ناخواسته حتی زمانی اتفاق می افتد که افراد از داروهای ضد بارداری بسیار موثر استفاده می کنند. با استفاده کامل (که دستیابی به آن بسیار سخت است)، از هر 100 زنی که به مدت یک سال از قرص های ضدبارداری استفاده می کنند، کمتر از یک نفر باردار می شود. با استفاده معمولی، از هر 100 هفت نفر باردار می شوند. بیش از 13 میلیون زن آمریکایی از عقیم‌سازی جراحی، مانند بستن لوله‌ها، به‌عنوان شکل دائمی کنترل بارداری استفاده می‌کنند. با توجه به میزان شکست تقریباً یک در 100، تحقیقات نشان می دهد که بیش از 65000 حاملگی ناخواسته ممکن است سالانه پس از این روش ها رخ دهد.

عوامل بهداشتی نیز در برخی شرایط پزشکی یا داروها، مانند داروهایی که برای درمان صرع استفاده می شوند، ممکن است خطر شکست پیشگیری از بارداری را افزایش دهند. شرایط بهداشتی همچنین تعیین می کند که آیا افراد می توانند از برخی از اشکال موثرتر کنترل بارداری استفاده کنند یا خیر.

محدود شدن انتخاب های مراقبت های بهداشتی و انتخاب های زندگی

بارداری، زایمان و فرزندپروری مسیر زندگی بسیاری را تغییر می‌دهد – والدین، خواهر و برادر و خانواده بزرگ‌تر – حتی زمانی که مردم این مسیر را انتخاب می‌کنند. از ژوئن 2022، زمانی که تصمیم دادگاه عالی دابز حق سقط جنین در قانون اساسی ملی را لغو کرد، حداقل 14 ایالت امکان انتخاب پس از بارداری را ممنوع یا به شدت محدود کرده اند. حتی قبل از دابز، تقریباً 10 درصد از افرادی که به دنبال مراقبت سقط جنین در ایالات متحده بودند مجبور بودند به خارج از ایالت سفر کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که به دنبال سقط جنین هستند اما از مراقبت‌های سقط محروم می‌شوند، احتمال بیشتری دارد که در دوران بارداری خود دچار مشکلات سلامتی شوند و سال‌ها بعد مشکلات مالی را تجربه کنند یا در فقر زندگی کنند. ممنوعیت ایالتی برای مراقبت از سقط جنین تأثیر نامتناسبی بر زنان سیاه پوست و کم درآمد خواهد داشت که در حال حاضر در معرض خطر بیشتری برای عوارض یا مرگ ناشی از زایمان قرار دارند. در نهایت، قانونی که مراقبت‌های بهداشتی جامع را که شامل مراقبت‌های سقط جنین می‌شود، محدود یا ممنوع می‌کند، همه افرادی را که قادر به بارداری هستند – از نظر پزشکی، اقتصادی و اجتماعی در معرض خطر قرار می‌دهد.

مانند خود بارداری، تصمیم برای باردار ماندن عمیقاً شخصی است. و مانند تمام مراقبت های بهداشتی، بیماران و پزشکان باید بتوانند آزادانه همه گزینه های پزشکی را برای کمک به تصمیم گیری ها، از جمله پایان دادن به بارداری، در نظر بگیرند. اگرچه مراقبت از سقط جنین امروزه نسبت به سال 1973 محدودتر شده است، گزینه‌های موجود در دسترس هستند و بخش مهمی از مراقبت‌های بهداشتی مادران باقی می‌مانند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 − 65 =