آموزش طراحی لباس با نرم افزار

پیشرفت تکنولوژی و ورود نرم افزارها در حوزه آموزش مهارت‌های مختلف باعث راحتی کاربران و مهارت آموزان شده است. آموزش طراحی لباس با نرم افزار هم شکل مدرن طراحی لباس است که قبلا به صورت سنتی فعالیت داشت. پیش از ورود نرم افزار به دنیای مد و فشن طراحان لباس باید برای بررسی ایده‌های خود، نمونه فیزیکی آن را تولید می‌کردند. این کار علاوه بر زمان‌بر بودن، باعث به هدر رفتن هزینه آن‌ها می‌شد. اما امروزه آموزش طراحی لباس با نرم افزار، کمک زیادی به صنعت تولید البسه کرده است. با این روش طراح لباس ایده مورد نظر خود را در نرم افزار پیاده‌سازی می‌کند. بنابراین اگر شما هم طراح لباس هستید یا قصد یادگیری آن را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در آموزش خود به روز باشید. شرکت در یک کلاس آموزش طراحی لباس با نرم افزار، سرعت شما را برای تبدیل شدن به یک طراح لباس حرفه‌ای فوق العاده افزایش می‌دهد. اگر شما هم به دنبال بهترین آموزشگاه برای کلاس آموزش طراحی لباس با نرم افزار هستید، با ما همراه باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: Canva چیست و چگونه می توانید از آن برای کسب کار خود استفاده کنید؟

آموزش طراحی لباس با نرم افزار

نقش نرم‌افزارهای آموزشی در هر زمینه مهارتی آنقدر زیاد بود، که تولید آن‌ها تحول بسیار بزرگی در آموزش در سرتاسر دنیا ایجاد کرد. امروزه طراحان مد و لباس بدون اتلاف وقت و هزینه‌ای، ایده‌های نوی خود را با استفاده از نرم‌افزارها مدل‌سازی کرده و آن‌ها را ارزیابی می‌کنند. این کار باعث تولید لباس‌هایی می‌شود که جامعه هدف طراح به دنبال آن هستند.

پیش از آن که با آموزش طراحی لباس با نرم افزار آشنا شویم، باید بدانیم که ماهیت این ابزار چیست و چه کاری را می‌تواند برای کاربران خود انجام دهد. نرم افزارهای طراحی لباس یا Clothing design software ابزارهایی گرافیکی برای طراحی به وسیله کامپیوتر هستند. کاربرد این نوع از نرم افزارها در تولید مد دیجیتالی، طراحی لباس و پارچه و همچنین عناصر مرتبط با طراحی لباس مثل کیف و کفش است. در واقع کارکرد این نرم افزارها، خلق تصاویر دیجیتالی مد برای طراحی لباس و پارچه با بالاترین کیفیت و در سریع‌ترین زمان ممکن است.

 

آموزش طراحی لباس با نرم افزار

مزایای طراحی لباس با کامپیوتر

گفتیم که طراحی لباس به سبک سنتی، زمان‌بر بوده و هزینه زیادی را بر طراحان لباس تحمیل می‌کرد. علاوه بر این نداشتن تجربه کاری کافی، باعث بروز خطا در طراحی و حتی انتخاب جنس پارچه از جمله معایب استفاده از این روش بود. بنابراین بعد از پیشرفت تکنولوژی در حوزه آموزش، آموزش طراحی لباس با نرم افزار رواج پیدا کرد. در ادامه مهم‌ترین مزایای آموزش طراحی لباس با نرم افزارهای کامپیوتری را برای شما بیان می‌کنیم:

 • طراحی واقع گرایانه

آموزش طراحی لباس با نرم افزار این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا یک طراحی واقع گرایانه از طرح خود داشته باشید. یعنی شما با کمک نرم افزار می‌توانید مدل واقعی لباس خود را با برش‌های مختلفی در زوایای گوناگون مورد بررسی قرار دهید. تصور کنید می‌خواستید این کار را با روش سنتی طراحی لباس انجام دهید. قطعا انجام چنین کاری به خاطر کمبود زمان تحویل و محدودیت پارچه امکان پذیر نخواهد بود.

 • امکان تست پارچه‌های مختلف روی مانکن

پارچه‌های مختلف با توجه به جنس و نوع الیاف، ایستایی متفاوتی در انواع مدل‌های لباس دارند. شما با آموزش طراحی لباس با نرم افزار این امکان را خواهید داشت که همه نوع پارچه ای را برای طراحی مدل خود امتحان کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا پارچه‌ای را که با طرح لباس‌تان همخوانی بیشتری دارد، انتخاب کنید. در حالی که شما در طراحی دستی چنین امکانی را نداشته و نمی‌توانید برای دوخت یک لباس پارچه‌های مختلفی را امتحان کنید.

 • امکان تغییر جزئیات ظاهری طرح

آموزش طراحی لباس با نرم افزار این امکان را به شما می‌دهد که در مدت زمان کوتاه چند دقیقه‌ای بتوانید ظاهر لباس خود را تغییر دهید. تغییر در برش‌های پارچه، رنگ آن و همچنین تزئینات قابل استفاده برای لباس‌ها از جمله این مواردند. شما با ایجاد هر یک از این تغییرات در مدت زمان کوتاهی می‌توانید طرح خود را از تمام ابعاد مورد بررسی قرار دهید. به این ترتیب اگر از محصول طراحی شده نهایی کار خود رضایت داشتید، به سرعت تولید آن را شروع می‌کنید.

بهترین نرم افزارهای طراحی لباس

از نظر فعالان موفق این صنعت، روش‌های طراحی لباس دستی به خاطر پرهزینه بودن، منسوخ شده‌اند. بنابراین باید از روش‌هایی استفاده کرد که با کمک آن‌ها بتوان با صرف هزینه کمتر و در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه رسید. امروزه کشورهای پیشروی طراحی لباس دنیا، با استفاده از بهترین نرم افزارهای طراحی لباس و ادغام آن با هنر خود بازارهای جهانی را فتح کرده‌اند.

با استفاده از نرم افزارهای طراحی لباس، از مرحله طراحی مد دیجیتالی تا الگوسازی، طراحی و راه‌اندازی خط تولید لباس را می‌توان انجام داد. علاوه بر این نرم افزارهای طراحی لباس در تجزیه و تحلیل ایده‌ها نیز کاربرد دارد. همچنین استفاده از این نرم افزارها خطای انسانی را در طراحی لباس کاهش داده و دقت طراحی و رسم الگوها را افزایش داده است.

از جمله ابزارهایی که یک طراح لباس در آموزش طراحی لباس با نرم افزار باید یاد بگیرد عبارتند از:

 • کلو تری دی
 • مارولوس
 • ایلستریتور
 • کورل دراو
 • Browzwear
 • سی دیزاین
 • Digital fashion pro
 • پترن اسمیت
 • اسمارت دیزاینر
 • Tailornova

برای این که بتوانید با سرعت تولید ایده‌های طراحی لباس برای سلایق افراد مختلف پیش بروید، باید با تکنولوژی در این صنعت همراه شوید. بنابراین اولین و مهم‌ترین قدم برای این که در میان طراحان لباس مطرح حرفی برای گفتن داشته باشید، آموزش طراحی لباس با نرم افزار است. در ادامه درباره آموزش طراحی لباس با نرم افزارهای مختلف بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آموزش طراحی لباس با کامپیوتر

آموزش طراحی لباس با نرم افزار مارولوس

امروزه نیاز اصلی صنعت مد و لباس، طراحان لباس حرفه‌ای است که توانایی کار با نرم افزارهای مرتبط با این حوزه را داشته باشند. نرم افزار مارولوس یا Marvelous Designer یکی از کامل‌ترین ابزارهای حرفه‌ای در طراحی لباس به حساب می‌آید. شما با استفاده از ابزارهای متنوع این برنامه امکان طراحی سه بعدی طرح‌ها و ایده‌های خود را خواهید داشت. شما با آموزش مارولوس در کم‌ترین زمان ممکن الگوهای لباس را آماده کرده و آن‌ها را به هم وصل می‌کنید. بنابراین با سرعتی که این نرم افزار به شما در طراحی لباس می‌دهد، می‌توانید پس از ارزیابی مجازی مدل خود، آن را تولید نمایید.

علاوه بر ابزارهای متنوعی که با آموزش مارولوس در اختیار خواهید داشت، می‌توانید از آن برای شبیه‌سازی پارچه‌ها نیز استفاده کنید. طراحی واقع گرایانه ویژگی دیگر این نرم افزار است، به طوری که مدل طراحی شده از نظر کیفیت با نمونه واقعی آن تفاوتی ندارد. امکان اضافه کردن جزئیات برش‌ها و همچنین تزئینات لباس، از دیگر امکانات این نرم افزار است. اگر طراح لباس هستید و تصمیم به همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا در حرفه خود دارید، بهتر است هر چه سریع‌تر در یک کلاس آموزش طراحی لباس با نرم افزار شرکت کنید.

آموزش طراحی لباس با مارولوس

آموزش طراحی لباس با نرم افزار کلو تری دی

نرم افزار کلو تری دی یا CLO 3D یکی دیگر از نرم افزارهای قدرتمند در صنعت طراحی مد و لباس است. این نرم افزار یک ابزار فیزیکال بوده و می‌تواند مدل را بر اساس تاثیر جاذبه زمین بر وزن پارچه و انواع مدل دوخت نمایش دهد.

ویژگی‌های آموزش طراحی لباس با نرم افزار کلو تری دی که از جمله مزایای آن نیز به شمار می‌روند، عبارتند از:

 • ایجاد ایده‌های جدید برای طراحی لباس
 • قابلیت نمایش خروجی طرح‌هایی که با نرم افزارهای مشابه دیگر طراحی شده‌اند
 • ارائه مانکن‌های انسان‌نما برای شبیه‌سازی بهتر
 • امکان انجام تمامی مراحل تهیه الگو، انتخاب پارچه، سایزبندی و انتخاب رنگ مناسب برای طراحی لباس
 • امکان ایجاد خروجی مدل‌ها برای نمایش در نرم افزارهای مشابه دیگر
 • شبیه‌سازی واقع گرایانه مدل نهایی لباس با توجه به جاذبه زمین، وزن پارچه و دیگر ویژگی‌های مربوط به لباس
 • امکان طراحی دو بعدی و سه بعدی لباس به صورت همزمان
 • امکان ساخت انیمیشن برای نمایش خروجی لباس طراحی شده
 • سرعت بالا در استفاده از ابزارها و نمایش خروجی

دوره طراحی لباس با نرم افزار

به روز بودن با روش‌های مدرن طراحی لباس، شما را به یک طراح لباس حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد. شما با شرکت در یک دوره آموزش طراحی لباس آنلاین یا حضوری، با انواع نرم افزارها و ابزارهای کاربردی در این حوزه آشنا خواهید شد. اگر قصد شرکت در کلاس‌های نرم افزارهای طراحی لباس مثل آموزش مارولوس و کلو تری دی را دارید، باید در انتخاب آموزشگاه دقت کنید. چون چیزی که باعث وجه تمایز بین طراحان لباس مختلفی که در دوره‌های این چنینی شرکت کرده‌اند می‌شود، نوع و کیفیت آموزش آن‌ها است.

کلام پایانی

امروزه به روز بودن در هر حرفه و شغلی، رمز موفقیت آن کسب و کار به حساب می‌آید. استفاده از نرم افزارهای طراحی مد و لباس یکی از بزرگترین دستاوردهای آموزشی در صنعت پوشاک است. آموزشگاه هنری طرحستان با بیش از یک دهه تجربه در برگزاری کلاس‌های آموزش طراحی مد و لباس، به روزترین آموزش‌های این حوزه را برای علاقه‌مندان ارائه می‌کند. استفاده از تجربه و مهارت اساتید مجرب در صنعت طراحی مد و لباس، از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این آموزشگاه می‌باشد. شما با شرکت در دوره‌های تخصصی طراحی لباس این مجموعه، با جدیدترین متدها و نرم‌افزارها آشنا خواهید شد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 − 27 =