List of the cheapest Turkish public universities for international students

بورسیه تحصیلی ترکیه و دانشگاه های دولتی ترکیه

لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی

یکی از بهترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه این است که بخشی از فرآیند بولونیا و منطقه آموزش عالی اروپا است. بنابراین، تمام دانشگاه‌های ترکیه آموزش با کیفیت بالا و بهترین استانداردهای کیفیت را ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، ترکیه یکی از موفق‌ترین کشورهای شرکت کننده در برنامه تبادل فرهنگی Erasmus + است. این به دانشجویان فرصت سفر و تجربه زندگی دانشجویی در چندین کشور اروپایی را می‌دهد.

ناگفته نماند که ترکیه دارای برنامه‌های تبادل فرهنگی خاص خود مانند مولانا و فارابی است که از انتقال دانشجویان و اساتید به دانشگاه‌های کشورهای دیگر حمایت می‌کند.

ترکیه اولین کشور در منطقه آموزش عالی اروپا با بیشترین تعداد دانشجو است. بیش از 8 میلیون دانشجو در 207 موسسه آموزش عالی در ترکیه ثبت نام کرده‌اند. تقریباً هر شهر ترکیه حداقل یک دانشگاه دارد که باعث می‌شود بیشتر شهرهای ترکیه با زندگی دانشجویی سازگار باشند.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی مقرون به صرفه است. دانشگاه‌های دولتی ترکیه معمولاً در مقایسه با دانشگاه‌های خصوصی ارزان‌تر هستند. با این حال، شرایط پذیرش برای دانشگاه‌های دولتی ترکیه چالش برانگیزتر است، پس شما باید با دقت دانشگاه دولتی ترکیه را انتخاب کنید تا بتوانید تمام شرایط پذیرش را رعایت کنید. همچنین اگر مایل به تحصیل در دانشگاه خصوصی هستید، می‌توانید جهت اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه نیز اقدام کنید.

به منظور کمک به شما در یافتن یک دانشگاه دولتی مناسب برای خود، ما لیستی از چند دانشگاه دولتی ارزان قیمت ترکیه را تهیه کردیم. تمامی دانشگاه‌های ذکر شده تحصیلات باکیفیت ارائه می‌دهند و در سال میزان پذیرش بالایی را برای دانشجویان بین‌المللی دارند. همچنین در هر دانشگاه، اطلاعات دقیقی در مورد هزینه‌های تحصیل خواهید یافت.

دانشگاه بوغازیچی

هزینه تحصیل در دانشگاه بوغازیچی

هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه بوغازیچی ترکیه بر اساس رشته‌های تحصیلی به شرح زیر است.

·         دانشکده اقتصاد و علوم اداری: شهریه 5940 لیر ترکیه (660 دلار آمریکا)

·         دانشکده علوم کاربردی: شهریه 5940 لیر ترکیه (660 دلار آمریکا)

·         دانشکده آموزش: شهریه 5940 لیر ترکیه (660 دلار آمریکا)

·         دانشکده هنر و علوم (برنامه های علمی): شهریه 9900 لیر ترکیه (1100 دلار آمریکا)

·         دانشکده هنر و علوم (برنامه های علوم اجتماعی): شهریه 7920 لیر ترکیه (880 دلار آمریکا)

·         دانشکده مهندسی: هزینه 9900 لیر ترکیه (1100 دلار آمریکا)

·         هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه بوغازیچی 5940 لیر ترکیه (660 دلار آمریکا)

دانشگاه آنکارا

هزینه تحصیل در دانشگاه آنکارا

این یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به دانشکده متفاوت است. برای رشته‌های تحصیلی مانند مدیریت، زبان شناسی و تاریخ هزینه تحصیل از 6000 لیر ترکیه (670 دلار آمریکا) شروع می‌شود.

با این حال، برای رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی مانند شیمی، ریاضی، فیزیک و پرستاری هزینه‌ها تا 8000 لیر (890 دلار آمریکا) می‌رسد. در حالی که برنامه‌هایی مانند مهندسی حدود 19000 لیر (2100 دلار آمریکا) هزینه خواهند داشت. در نهایت، برخی از تخصص‌های پزشکی، مانند دندانپزشکی و پزشکی، ممکن است تا 40000 لیر (4500 دلار آمریکا) هزینه داشته باشند، اما آن‌ها به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

دانشگاه عبدالله گل

هزینه تحصیل در دانشگاه عبدالله گل

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه عبدالله گل بسته به دانشکده متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه تحصیل در رشته‌های مهندسی، معماری، زندگی و علوم طبیعی 8218 لیر (950 دلار آمریکا) در سال است. در مورد کالج رهبری و مدیریت، هزینه تحصیل 7038 لیر (800 دلار آمریکا) در سال است. همچنین هزینه تحصیل در دانشکده علوم اجتماعی 6256 لیر (750 دلار آمریکا) است.

همچنین هزینه تحصیل تمام رشته‌های تحصیلی موجود در دانشگاه عبدالله گل، برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، 4130 لیر ترکیه (475 دلار آمریکا) است.

دانشگاه کیریک کاله

هزینه تحصیل در دانشگاه کیریک کاله

دانشگاه کیریک‌ کاله یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه است. هزینه تحصیل در دانشگاه کیریک کاله برای مقاطع کارشناسی بین 2700 لیر ترکیه (300 دلار آمریکا) تا 5000 لیر (560 دلار آمریکا) در سال است. البته تخصص‌هایی مانند اقتصاد و هنرهای زیبا معمولاً گران‌تر هستند.

شهریه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه کیریک کاله نسبت به سایر رشته‌ها بیشتر است. هزینه رشته‌های پزشکی حدود 28000 لیره ترکیه (3100 دلار آمریکا) است، در حالی که دندانپزشکی و داروسازی حدود 10000 لیر (1100 دلار آمریکا) هزینه دارند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از 2000 لیر ترکیه (225 دلار آمریکا) شروع می‌شود و ممکن است تا 4000 لیر (450 دلار آمریکا) برسد.

دانشگاه جلال بایار

هزینه تحصیل در دانشگاه جلال بایار

در این دانشگاه دولتی مقرون به صرفه هزینه تحصیل در دوره‌های کارشناسی برای رشته‌های تحصیلی مانند آموزش، مهندسی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی 2100 لیر ترکیه (235 دلار آمریکا) در سال است. با این حال، هزینه تحصیل پزشکی کمی بالاتر است، زیرا حدود 14000 لیر (1560 دلار آمریکا) هزینه دارد. این دانشگاه رشته‌هایی را ارائه می‌دهد که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، از جمله مدیریت بازرگانی با هزینه 3350 لیر (375 دلار آمریکا)، و مهندسی با هزینه 4100 لیر (460 دلار آمریکا).

هزینه تحصیل در دانشگاه جلال بایار برای رشته‌های تحصیلی مقاطع تحصیلات تکمیلی بین 2100 لیر (235 دلار آمریکا) تا 5000 (560 دلار آمریکا) در سال است.

دانشگاه نیغده عمر هالیسدمیر

هزینه تحصیل در دانشگاه نیغده عمر هالیسدمیر

هزینه تحصیل برای دوره‌های کارشناسی در این دانشگاه ارزان ترکیه 2000 لیر ترکیه (225 دلار آمریکا) در سال است، با این حال، هزینه داروسازی حدود 20000 لیره (2250 دلار آمریکا) در سال خواهد بود.

هزینه تحصیل در این دانشگاه برای برنامه‌های کارشناسی ارشد بین 1500 لیر (165 دلار آمریکا) تا 2500 لیر (280 دلار آمریکا) است.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه با آرال گام

مطمئنا با توجه به نرخ پایین و مقرون‌به‌صرفه‌ی دانشگاه‌های دولتی در ترکیه، اخذ پذیرش از آن‌ها به سادگی صورت نمی‌گیرد و شما باید واقعا واجدالشرایط باشید. اگر قصد دارید تمام مدارکتان را بی‌دردسر جمع‌آوری کنید و به عنوان یک دانشجوی واجدالشرایط، به دانشگاه‌های دولتی ترکیه درخواست دهید، می‌توانید از موسسه مهاجرتی آرال گام، که سال‌ها به صورت اختصاصی در زمینه‌ی مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه فعالیت دارد و تجربه‌ی درخشان و بی‌نظیری در این مورد جمع‌آوری کرده است، کمک بگیرید.

آرال گام با مشاوره‌ی رایگان و تیم متخصص و حرفه‌ای خود،‌ در تمام مراحل از درخواست پذیرش تا اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، در کنار شما خواهد ماند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

97 − = 89