مارک زاکربرگ می گوید NFT ها به زودی به اینستاگرام می آیند

متا از شما می‌خواهد که در متاورژن کار کنید.

مارک زاکربرگ در گفتگویی در SXSW اعلام کرد که شرکت او قصد دارد NFT ها را در “نزدیک مدت” به اینستاگرام معرفی کند. در حالی که مدیرعامل و مؤسس متا جزئیات زیادی ارائه نکرد، او ادغام توکن‌های غیرقابل تعویض در برنامه اشتراک‌گذاری عکس و ویدیوی شرکت را به عنوان چیزی در راه زمانی که تیم اینستاگرام برخی از چالش‌های فنی را حل کرد، توصیف کرد.

زاکربرگ در گفتگو با دیموند جان از شارک تانک گفت: «ما در حال کار روی آوردن NFT ها به اینستاگرام در کوتاه مدت هستیم. من آماده نیستم که دقیقاً امروز چه اتفاقی می‌افتد، اما در طی چند ماه آینده، توانایی وارد کردن برخی از NFT‌های شما و امیدوارم با گذشت زمان بتوانیم چیزهایی را در آن محیط ایجاد کنیم.»

در ماه دسامبر، آدام موسری، رئیس اینستاگرام تأیید کرد که این شرکت به طور فعال در حال بررسی NFT ها با هدف ارائه این فناوری به مخاطبان گسترده تر است. موسری در یک استوری اینستاگرام گفت: «من فکر می‌کنم این مکان جالبی است که می‌توانیم در آن بازی کنیم و همچنین امیدوارم به سازندگان کمک کنیم.

این برنامه‌ها قبلاً در حال انجام بودند: تابستان گذشته، اینستاگرام میزبان «هفته سازندگان» بود، یک اجلاس مجازی فقط دعوت‌شده که این شرکت در دعوت‌نامه‌های خود آن را «رویداد خصوصی برای سازندگان NFT» توصیف کرد.

علاقه اینستاگرام به NFT با دیدگاه گسترده‌تر شرکت مادر متا از دنیای مجازی پر سود پر از کالاهای دیجیتالی مرتبط است. زاکربرگ گفت: “امیدوارم لباسی که آواتار شما در متاورس می پوشد، به عنوان یک NFT ساخته شود و بتوانید آن را بین مکان های مختلف ببرید.”

در حالی که برنامه‌های NFT این شرکت برای هر کسی که آرزوهای متا را دنبال می‌کند، راهگشا نیست، ممکن است این ادغام برای برخی از سازندگانی که از این فن‌آوری متنفر هستند بسیار ناراحت کننده باشد.

توییتر در اوایل سال جاری تصاویر نمایه NFT را برای کاربران ممتاز فعال کرد – ادغامی که کمتر از آنچه متا در اینجا اشاره می کند – اما بین تبلیغات کریپتو جک دورسی و جامعه NFT موجود پلت فرم، ویژگی های غیر قابل تعویض ممکن است بیشتر در خانه وجود داشته باشد تا در اینجا. اینستاگرام.

همچنین این موضوع وجود دارد که به بیان سخاوتمندانه، سابقه متا در زمینه محصولات در حوزه رمزارز تا کنون بسیار ضعیف است. این شرکت که با باد مخالف بانک‌های مرکزی و تنظیم‌کننده‌ها مواجه شد، برنامه‌های بزرگ برای ارز دیجیتال خود را کوچک کرد تا زمانی که شباهت چندانی به اظهارات اولیه آن مبنی بر یک نوآوری تکان دهنده صنعت نداشت.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

99 − = 93