Master room in house renovation

اتاق مستر در بازسازی منزل

اتاق مستر یکی از فضاهای کاملا خصوصی در منزل است که طراحی آن بطور مشخصی متفاوت از سایر اتاق خوابها می باشد. اتاق مستر فضایی است نسبتاً بزرگ و فراخ که دارای سرویس بهداشتی و حمام مستقلی از سایر سرویس های عمومی منزل است. اتاق مستر عموماً برای والدین طراحی می شود، اما هیچ منعی ندارد که در اتاقهای خواب دیگر هم چنین الگویی پیاده شود. ما در این نوشتار از نقل شرکت بازسازی منزل استودیو معماری فراز  سعی می کنیم تا مهمترین ویژگیهای یک اتاق مستر خوب را معرفی نمائیم تا در طراحی و بازسازی خانه از آن بهره مند شوید.

اتاق مستر

ویژگیهای اتاق مستر

ابعاد: اندازه اتاق مستر بسته به امکاناتی که درخواست می شوند، تعیین می گردد. حداقل فضایی که برای یک اتاق مستر استاندارد لازم است، اصولاً 3 برابر یک اتاق خواب معمولی است. این فضا در مواردی که امکانات بیشتری مورد نیاز باشد، می تواند تا 100 متر مربع نیز افزایش یابد. اما باید توجه داشت که بزرگی بیش از اندازه اتاق مستر، آنرا از حالت اتاق خواب خارج کرده و القا کننده آرامش لازم نخواهد بود.

رنگ: با توجه به اینکه هدف اصلی اتاق مستر، ایجاد آرامش برای والدین یا هر کسی است که از آن استفاده می نماید، لذا بسیار مهم است که از رنگ بندیهای متعدد و متضاد باید پرهیز گردد. رنگهای متعدد یا متضاد، منجر به سرزندگی و بعضا تنش می شوند در حالیکه اتاق مستر باید حداکثر حاوی 3 یا 4 رنگ از طیفهای ملایم و آرامش بخش باشد و تا جای ممکن از طیفهای متضاد نباشد.

نور: قاعده کلی در اتاقهای خواب این است که از چراغهای پرنور استفاده نشود. اما اتاق مستر از این قاعده مستثنی است. اتاق مستر باید هم دارای لوسترهای شیک و پر نور و هم آباژورهای کم نور و تنظیم شونده باشد تا در موارد لزوم، حجم نور آن کم و زیاد گردد. همچنین در برخی موارد ممکن است استفاده از نور مخفی بویژه در کناره های تخت یه بخشی از دیوار هم خالی از لطف و زیبایی نباشد. در انتخاب رنگ نور، بهتر است از رنگهای گرم و سرد بطور توام استفاده شود تا افراد بسته به شرایط، از نورهای مورد نظرشان استفاده نمایند. بدیهی است نورهای سرد بهتر است در لوسترها و نورهای گرن در آباژورهای یا نور مخفی مورد استفاده قرار گیرند.

سرویس بهداشتی و حمام: از آنجائیکه سرویس بهداشتی و حمام اتاق مستر کاملا خصوصی است، بنابراین در طراحی آن به نیازهای کاملا خصوصی و ویژه افراد بسیار توجه می شود و هیچ الزامی به استفاده از الگوهای تکراری و کلیشه ای نیست. در بسیاری از موارد در طراحی حمام از طرحهای شیشه ای استفاده می شود تا ویژگی و احساسات خوشایندی از نظر روابط زناشوئی را القا نماید. در مورد سرویس بهداشتی بهتر است که اتاقک مستقلی بطور کامل مجزا از حمام طراحی گردد. درب ورودی سرویس بهداشتی بهتر است که از درون حمام تعبیه شود. بطور کلی حمام و سرویس بهداشتی یک اتاق مستر یکی از مهمترین قسمتهای آن بشمار می رود و به همین خاطر باید در طراحی و تجهیزات آن نهایت دقت و ظرافت و زیبایی بکار گرفته شود.

مبلمان: در اتاق مستر بهتر است که دو عدد مبل تکی و یا ترجیحاً یک عدد مبل دو نفره راحتی و با کیفیت و یک جلو مبلی شیک و زیبا نیز مورد استفاده قرار گیرد. بمنظور استفاده بهینه و کارکردی تر از فضای اتاق مستر، بهتر است که یک تلویزیون فلت بر روی دیوار روبرویی تخت نیز نصب گردد.

کمد لباس، دراور و میز آرایش: از دیگر لوازم و مشخصه های یک اتاق مستر متعارف، وجود کمد لباس و میز آرایش است. در طراحی این تجهیزات، زیبایی و ظرافت مهمترین نقش را ایفا می کنند. بهترین موادی که برای کمد و میز آرایش می توان در نظر گرفت، چوب گردو و راش یا جنگلی است. در مواردی که هزینه کمتری مورد نظر باشد، از ام دی اف می توان استفاده نمود. در طراحی کمدها بهتر است که طرحهای توکار مورد استفاده قرار گیرند اما دراور و میز آرایش زیباتر است که توکار نباشند.

میز مطالعه: در مواردی افراد پیش از خواب عادت به مطالعه دارند. در چنین مواردی می توان یک میز مطالعه کوچه با یک صندلی راحت در گوشه ای از گذاشته و آنرا با استفاده از پارتیشنی زیبا و مناسب از فضای اتاق جدا نمود. روی میز مطالعه ، علاوه بر لوازم مورد نیاز شخص، وجود چراغ مطالعه از الزامات است.

بازسازی منزل

جمع‌بندی:

اتاق مستر یکی از اتاق های ویژه ای است که با توجه به نیاز والدین یا استفاده کنندگان از آن طراحی می شود و در حقیقت طراحی آن کاملا اختصاصی است. بنابراین، طراحی یک اتاق مستر غالباً منحصربفرد است و بسته به سفارش متقاضی انجام می پذیرد. تجهیزات و تزئیناتی که در این اتاق بکار می روند، همواره بسیار با کیفیت و زیبا هستند بطوریکه می توانند حداکثر لذت و آرامش را ایجاد نمایند.

برای طراحی اتاق های منزل و همچنین بازسازی صفر تا صد منزلتان از شرکت بازسازی منزل فراز مشاوره بگیرید
اطلاعات تماس :

09128112785
آدرس سایت :

شرکت بازسازی خانه | استودیو معماری فراز

 

برچسب ها : بازسازی منزل,شرکت بازسازی خانه,اتاق مستر

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − = 15