جراحی بینی با بی حسی

جراحی بینی با بی حسی

بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت هر فردی قرار گرفته است ، همانند یک ویترین عمل می کند و در واقع مهمترین عضو ظاهری بدن و چهره به شمار می آید. جراحی بینی یکی از متداول ترین عمل های زیبایی محسوب می شود که در بهبود ظاهر افراد بسیار موثر است و توانسته در دنیا ، طرفداران بسیاری را به خود جلب نماید. طی این پروسه ، جراح بینی متبحر و با تجربه ، استخوان و غضروف بینی را برای رسیدن به شکلی جدید و بدون ایراد تغییر می دهد. از این رو راه حل مناسب برای زنان و مردانی که از شکل و اندازه بینی شان راضی نیستند ، همین جراحی می باشد. رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی نه تنها نقص ها و مشکلات تنفسی داوطلبان را رفع می کند ؛ بلکه تا حد بسیار زیادی تعادل و تناسب را بین سایر اجزای چهره هر فردی ایجاد می کند تا اعتماد به نفس بالایی در این اشخاص ایجاد شود. حال که توضیح مختصری در خصوص عمل بینی به شما عزیزان ارائه دادیم ، می خواهیم در خصوص جراحی بینی با بی حسی بگوییم که آیا چنین امری امکان پذیر است ؟

 

 

عمل بینی با بی حسی موضعی چگونه انجام می شود ؟

زیباجویانی که تمایل به رینوپلاستی دارند اغلب با این سوال روبرو می شوند که آیا تنها با بیهوش شدن می توانند این پروسه زیبایی را انجام دهند ؟ باید بگوییم خیر. جراحان در این زمینه ، با استفاده از بی حسی موضعی نیز می توانند عمل جراحی بینی انجام دهند. این که کدام یک از متدهای عمل بینی به بیهوشی عمومی نیاز دارد ، توسط پزشک متبحر بررسی می شود. اما در کل باید بگوییم که بعضی از بیماران در صورت تمایل خود فرد و تجویز پزشک می توانند جراحی بینی از طریق بی حسی را انجام دهند. یکی از مزایای بی حسی موضعی نسبت به بیهوشی ، این است که بی حسی عوارض کمتری دارد. به همین جهت این نکته را باید حتما مد نظر قرار دهید که حتما قبل از انجام این فرایند زیبایی ، در انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه از کیفیت عمل جراحی خود مطمئن شوید. اگر غیر این باشد ، بیمار نتیجه مطلوبی از عمل بینی خود به دست نمی آورد.

ترس از بیهوشی در جراحی بینی

بعید است که شاهد استرس داوطلبی قبل از جراحی بینی نباشیم ، با توجه به اینکه با یک انتخاب درست از پزشک خود ، جراحی بینی تان چه با بی حسی و چه بیهوشی عوارض طبیعی را به دنبال خواهد داشت ، اما در واقع با بی حسی این ناراحتی پس از عمل بسیار ناچیز می باشد ، اما باید این اطمینان را به شما دهیم که اصلا نگران بیهوشی نباشید. امروزه با وجود پیشرفت پزشکی ، احتمال بروز عوارض برای بیمارانی که سلامت عمومی مناسبی دارند ، بسیار کمتر از گذشته می باشد. همچنین استفاده از داروهای موثری برای کاهش حالت تهوع و استفراغ بعد از رینوپلاستی در مواردی به صفر رسیده است. برای متقاضیانی که ترس زیادی از بیهوشی دارند ، پیشنهاد می شود که ابتدا با متخصص بیهوشی در خصوص اطمینان و آرامش به مریض مشورت کنند و در رابطه با ترس های خود با پزشک صحبت نمایند.

عمل بینی با بی حسی موضعی بهتر است یا بیهوشی ؟

داوطلبان دیگر به دلیل ترس از جراحی بینی ، بیهوشی عمومی را بر می گزینند. اما باید بگوییم در میان این تکنیک های رینوپلاستی ، جراحی با بی حسی موضعی باعث پیشگیری از مواردی مانند کاهش خونریزی در بدن بیمار می شود. در صورتی که بیماری بیهوشی عمومی را تجربه کند ، امکان ایجاد خونریزی بیشتر وجود دارد. یکی دیگر از مواردی که بیمار پس از رینوپلاستی با بی حسی موضعی با آن مواجه نیست ، حالت تهوع بعد از عمل بینی است. علت دیگر این انتخاب ، محل انجام عمل بینی است ، به طوری که افرادی که اقدام به انجام این پروسه زیبایی تحت بی حسی موضعی می کنند ، لازم نیست در کلینیک یا بیمارستان ، عمل زیبایی بینی انجام دهند و پس از به هوش آمدن ، چند ساعتی تحت نظر باشند.

در چه شرایطی از بی حسی موضعی برای عمل بینی استفاده می شود ؟

پزشکان قبل از اقدام به جراحی بینی ، ابتدا سلامت بیمار را بررسی می کند. این آنالیز سلامت زیباجویان به جراح کمک می کند که اگر بیمار از سلامت کافی برخوردار نباشد ، پیش از رینوپلاستی از آن مطلع شود. یکی از شرایطی که بیمار عمل بینی با بی حسی موضعی را انجام می دهد این است که این افراد به داروی بیهوشی حساسیت دارند. یکی دیگر از دلایلی که استفاده از داروی بیهوشی برای متقاضی جایز نیست ، این است که ممکن است سلامت این افراد حین عمل به خطر بیفتد. بنابراین بهتر است زیباجو پیش از جراحی بینی ، تمامی آزمایشات تجویزی پزشک را انجام دهد. در نهایت باید بگوییم ، اگر شخصی قادر نباشد با بیهوشی عمومی این جراحی را انجام دهد ، در شرایط خاص می توان به کمک بی حسی موضعی این جراحی  را برای او انجام داد.

منبع : دکتر طاهریان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 − = 46